reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

@Monisiek88 dobrze pamietam, ze to Twoja pierwsza ciąża? Jeśli tak...spokojnie- doczekasz się [emoji2] ja w pierwszej ciąży poczułam chyba koło 20-tego tyg musiałabym sprawdzić


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Dziękuję za kciuki, u nas ok :biggrin2::biggrin2::biggrin2::biggrin2::biggrin2:
Z Fasolka wszystko w porządku, słuchałam tętna :biggrin2:, szyjka ok, tylko łożysko nisko ale ma się jescze podnieść ;)
pełnia szczęścia :tak: euforii starczy na tydzień, w drugim będzie gorzej e trzecim pewnie znowu zacznę marudzić :p :rofl2::sorry2:

Dotkass gratuluję zakupu :biggrin2:
Ja wózek mam jescze po synu, sprawdził się i mam nadzieje przy drugim tez się spisze :). Łóżeczko tez mamy reszta raczej do kupienia. Ale jescze w szał zakupów nie wpadłam.

Witam nowe mamusie, które ośmieliły się ujawnić :)

Co do porodu u mnie był mąż i teraz tez byśmy chcieli ale jako że jest już dziecię jedno do ogarnięcia nie wiem czy się uda..
 
@Monisiek88 dobrze pamietam, ze to Twoja pierwsza ciąża? Jeśli tak...spokojnie- doczekasz się [emoji2] ja w pierwszej ciąży poczułam chyba koło 20-tego tyg musiałabym sprawdzić

Tak tak pierwsza. Ale juz dwa razymi sie wydawalo ze czuje ale skoro sie nie powtorzylo to to pewno nie maluch. Czekam i czekam ale cos doczekac sie nie moge.

A kiedys widzialam jak pisalyscie ze ciaza to taki blogi stan w sensie ze wszyscy tak mysla i tego od ciezarnych oczekuja ze beda promieniec. U mnie nie jest zle wszyscy mowia ze widac ze promienieje ze szczescia i tak jest. Tyle lat czekania w koncu. Ale powiem Wam ze o ile na serio uwazam ze inni maja gorzej a ja poza ogolnym oslabieniem objawow raczej nie miewam to juz marzy mi sie luty. Denerwuje mnie ze w nic sie nie mieszcze. Ja nie mam figury do leginsow wiec ich nie kupie. I generalnie. Kurde chce juz luty. Czy cc czy sn marze o tym ze poloze sie spac i wstane i bedzie Ignas z nami a ja wtedy nie bede wiedziala w co rece wlozyc. Chce juz tego. Mysle ze wszystkie chcemy ale musialam dzis sie wyzalic bo maz mi nie pozwala. Jak zaczynam od tego ze ja nie mam objawow ciazowych to juz tu mi przerywa i mowi: o i masz jednak jakies. No i tyle z moich zali. Poprzytula i powtarza ze jestesmy w tym razem. No to dobrej nocy i nie przynudzam.
 
U mnie oliwka o dziwo wysuszała skórę zamiast ją nawilżać. Sprawdził się zwykły krem nawilżający :)

Dziewczyny od jakiegoś czasu czułam smyrania maluszka, a wczoraj i dziś już jest pięknie czuć!!!! Dobrzee bo teraz będzie chyba łatwiej do końca uwierzyć w ciążę, i łatwiej rezygnować z tych wszystkich uciech życia ;) piszecie o instynkcie, ja w pierwszej ciąży nie miałam go, wpadka, która zniszczyła mi życie i karierę, tak wtedy myślałam, miałam ochotę zabić męża, do tego paniczny strach przed porodem i suma sumarum stany depresyjne. Dopiero na usg połówkowym w 3d zaczęło do mnie docierać, jak zobaczyłam maluszka. Teraz po części planowane maleństwo, ale dopiero oswajam się z ciążą. I sorry wkurza mnie ta nagonka na to jak to pięknie i cudownie jest być w ciąży i te zdjęcia uśmiechniętych mam, z perfekcyjnym makijażem, nienaganną fryzurą, ogolonymi nogami i gromadką dzieci, no sorry....
Ooo ja też jestem daleka od tego wizerunku :p Wiecznie zła, śpiąca, zmęczona, agresywna, płaczliwa.

@luandzia1 cos zostalo z tych kredek po tym ich struganiu? [emoji23]

Nie narzekajcie, ze bedzie ciezko [emoji12] przynajmniej jakies doswiedczenie macie majac dzieci i jakos to ladnie ogarniecie :)
A co ja mam powiedziec? [emoji12] Ja noworodka na rekach w zyciu nie mialam! Doswiadczenia zadnego. A tu dwojka na raz [emoji33]
Jak dla mnie to jestescie w bardzie komfortowej sytuacji ode mnie [emoji23]



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Nie martw się, bardzo szybko wpada się w rutynę :)

Tak miało być i tak jest dobrze :) ja po poronieniu 2 lata temu zaniechałam starań, bo i tak mi się życie pokomplikowalo. Teraz wiem, że to nie był dobry czas na dziecko, ale samo doświadczenie na pewno było po coś. :) Tak jak i twoje czekanie :) ja też dzisiaj wyrzucałam zbędne rzeczy. Tymi porządkami zmęczyłam się chyba bardziej niż gdybym poszła do pracy ;)

A ja porastam włosami jak niedźwiedzica [emoji30] najwyraźniej kipię testosteronem. Na bikini nieśmiało wyłania się coraz więcej włosków. Mam cichą nadzieję, że to w końcu wyhamuje i nie będę musiała zaczynać z laserem od zera. Ale najsmieszniej jest na brzuchu. Porasta meszkiem coraz bujniej [emoji23] to są centymetrowe włoski! Na szczęście jasne i cienkie więc nie wygląda to tragicznie, ale mogę je sobie czochrać [emoji23] mam nadzieję, że po ciąży to się cofnie.
Ja zawsze miałam obfite owłosienie, ale teraz to jakas masakra. I ten brzuch! :O

Głodna jestem, zjadłabym coś, ale nie wiem co... może Wy wiecie na co mam ochotę? [emoji23]

Ja mam najczesciej smaka na serek kozi, jajka z musztardą, owoce i buraczki :)

Hmmm, pamietam jak byłam w ciąży z Amelka i chwile przed zamknięciem sklepu zachciało mi się:
- lodów waniliowych grycana ( a jak wiecie są cholernie słodkie)- koniecznie musiało być w 0,5 l opakowaniu
- rodzynki w czekoladzie milki...i...
- chipsy solone

Moj kochany maz pojechał i kupił a ja otworzyłam to wszystko i na raz jadłam...żebyście widziały Jego minę [emoji23][emoji23][emoji23]


16ud3e3kpztre1wh.png
Słodko-słony smak to połączenie idealne!

A pod koniec ciąży z Ami miałam fazę na truskawki, potrafiłam zjeść poł kilo sama z jogurtem naturalnym i cukrem...jak rok później pojechałam odwiedzić Babcie, która chciała mi sprawdzić przyjemność o kupiła truskawki to myślałam, ze się zrzygam...patrzeć nie mogłam na truskawki, bo kto przez 30 dni dzień w dzień je po poł kg truskawek (??? [emoji15])...pierwszy raz truskawki zjadłam ze trzy lata temu (Ami ma 9 lat)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ja po tym lecie też pierwszy raz mam już wstręt do truskawek :)

Dziewczyny u mnie po wizycie z dzidzia wszystko ok ale u mnie anemia i dostalam zelazo no i lekarz kazal sie oszczedzac bo szyjki recznie w ogole nie czuje ale na usg w miare wiec poki co bez nakazu lezenia ale mam nie szalec...

@Lali ja tez mialam wczoraj sylwetkowego dola w zadne spodnie juz sie nie dopinam ale kupilam leginsy kilka dlugich bluzek i lepiej mi sie zrobilo :)

A lekarz jeszcze kazal mi jesc duzo burakow a ja ich nie lubie blee ale coz mus to mus :(

A ja właśnie jakoś samoczynnie dostałam fazę na buraczki. Codziennie musi micha stać w lodówce surówki z buraczka i do obiadu jem :)



Ciągle męczy mnie jakaś chrypka...:/
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny u mnie po wizycie z dzidzia wszystko ok ale u mnie anemia i dostalam zelazo no i lekarz kazal sie oszczedzac bo szyjki recznie w ogole nie czuje ale na usg w miare wiec poki co bez nakazu lezenia ale mam nie szalec...

@Lali ja tez mialam wczoraj sylwetkowego dola w zadne spodnie juz sie nie dopinam ale kupilam leginsy kilka dlugich bluzek i lepiej mi sie zrobilo :)

A lekarz jeszcze kazal mi jesc duzo burakow a ja ich nie lubie blee ale coz mus to mus :(
Spróbuj przemycić buraka w koktajlach, powinno być łatwiej :)
 
reklama
Tak ja właśnie tak mam że jak czegoś mi brakuje to organizm się zaraz domaga.


A surowke robię tak:
Kupuje w sklepie ugotowane już buraczki w folii w całości. W domu podłączam maszynkę do mielenia mięsa z przystawką do warzyw, wołam dziecko. Dziecko trze te buraczki do miski razem z cebulką. Potem sypiemy sól, pieprz, erytrol, lejemy ocet jabłkowy i oliwę z oliwek. Na oko. Dziecko miesza i gotowe :)
 
Do góry