reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

reklama
Proponuje, aby podać swoje typy...później można utworzyć ankietę (kiedyś była taka możliwość) ...musiałabym zalogować się na kompie i sprawdzić czy nadal można zrobić...[emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Skoro masz doświadczenie to super. Mi pasuje

f2w3skjol4llo8s8.png
 
Hej.
Ale macie ładne brzuszki :) u mnie też kulkę widać i czuć :).
@Ju-sti Witaj
@Dotkass tez robie takie pamietniki, ale kupuje zawsze ładny zeszyt i robie zapiski z ciazy, porodu i później przez okolo 1,5 roku codziennie co się wydarzyło w życiu maluszka. Uwielbiam takie pamiątki :). W ogóle jestem zbieracz pamiątek.
Nie znam na administrowaniu i forach, wiec skoro Ty wiesz co i jak i to dla Ciebie nie problem, to jak najbardziej jestem za Twoja kandydatura na admina :).

Wzięłam dziś te witaminy i to podczas posiłku i znowu musialam powstrzymywać wymioty... masakra :(. Ale trwało to zdecydowanie krócej.

Druga sprawa, która mnie dziś meczy to moja rozmowa z kadrowa... Dzwonie dzisiaj do niej, by poinformowac ze wysłałam wniosek o rezygnacji z urlopu wychowawczego, chce od 01.10 "wrócić" do pracy, zachowuje ustawowe 30dni z kodeksu pracy na powiadomienie pracodawcy, a ona mi mówi ze tak nie można, że szef musi wyrazić zgodę itp itd... Wkurzyłam się strasznie bo należy mi się jak psu zapa, a teraz martwię się ze będą mi pod górkę robić... ze listu nie odbiorą albo co. Chyba wyślę im jeszcze mail ze taki wniosek poczta wysłałam żeby mieć podkładkę, żeby mnie nie wyrolowali. Tylko maila mam ogólnego do biura, nie wiem jaki jest do kadr, ale to chyba nie problem, powinni przekierowac sobie dalej. Zna się któraś z Was na kadrach? Pocieszy mnie, że mam rację? :/
 
@NianiaOgg a wyslalas zwyklym czy poleconym? Takie pisemka warto wysylac poleconym bo masz wtedy dokument, ze odebrali list.
Albo bezposrednio do pracy zaniesc dwie kopie i niech napisza na Twojej potwierdzenie przyjecia pisma z pieczatka, podpisem i data.

Juz nieraz sie przekonalam, ze trzeba na wszystko miec potwierdzenie bo potem a to mail zaginal, a to ktos zgubil, a to cos. A potem zostaje sie z problemem.




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@NianiaOgg wydaje mi się, ze kadrowa ma racje...chyba najpierw szef musi wyrazić zgodę, z tym, ze poprostu musi to zrobić, musi zapewnić Ci miejsce, ale w pierwszej kolejności powinno iść do niego...ale tak mi się tylko wydaje, nie chce wprowadzać Cię w błąd



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@Dotkass chyba nie, przecież masz prawo wrócić do pracy, wychowawczy jest bezpłatny, nie może być tak, że czekasz aż szef znajdzie Ci miejsce bo przecież i rok mógłby nie wyrażać zgody ;) przy przejściu na l4 trzeba wrócić na min. 1 dzień do pracy i wtedy dać zwolnienie.
 
reklama
Jeśli chcesz wrócić natychmiast to musi wyrazić zgodę, lub musisz min. 30 dni przed powrotem złożyć wniosek:
"Urlop wychowawczy można przerwać w każdym czasie za zgodą pracodawcy bądź złożyć pisemny wniosek minimum 30 dni przed planowaną datą powrotu do pracy. "
I podstawa prawna:
"
Zgodnie z art. 1863 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy pracownik może zrezygnować z urlopu wychowawczego:

  • w każdym czasie – za zgodą pracodawcy,
  • po uprzednim zawiadomieniu pracodawcy – najpóźniej na 30 dni przed terminem zamierzonego podjęcia pracy."
 
Do góry