reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

USG miałam mieć 1 sierpnia, ale gdy pokazałam lekarzowi wyniki przełożył mi badanie na 25 lipca więc muszę jeszcze poczekać...
 
reklama
Czesc dziewczyny.
Wczoraj odebrałam wyniki badań krwi.
PAPP-A ja mam 1,870 a powinno byc 1,647
Wolne beta hcg ja mam 116,50 a powinno być 42,3.... Nie spałam całą noc tak bardzo się martwię tym wynikiem :(

Nie wiem jak to w PL przeprowadzaja takie badanie ale u nas to jest konbinacja USG + badanie krwi,przezierność karkowa,rozmiar bobasa w danym tygodniu i w tym samym dniu pobranie krwi do testu papa bo wszystko jest ważne.W którym ty jesteś tygodniu teraz,miałaś robione USG prenatalne do tego badania?

85993e3k3hsrqret.png
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem jak to w PL przeprowadzaja takie badanie ale u nas to jest konbinacja USG + badanie krwi,przezierność karkowa,rozmiar bobasa w danym tygodniu i w tym samym dniu pobranie krwi do testu papa bo wszystko jest ważne.W którym ty jesteś tygodniu teraz,miałaś robione USG prenatalne do tego badania?

Ja będę miała usg i test z krwi 26.07- a wyniki po tygodniu do odbioru...po usg już będę coś wiedziała, później czekać tylko na wyniki z testu pappa


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Najważniejsze jest USG które będziesz miała robione 25 lipca,a test z krwi bardzo cię często się myli, jeśli chodzi o wiek kobiety to wraz z wiekiem Matki rośnie to stężenie we krwi a nie ale nie ma to nic wspólnego z zespołem Downa.
 
Najważniejsze jest USG które będziesz miała robione 25 lipca,a test z krwi bardzo cię często się myli, jeśli chodzi o wiek kobiety to wraz z wiekiem Matki rośnie to stężenie we krwi a nie ale nie ma to nic wspólnego z zespołem Downa.
Mam dopiero 27 lat więc raczej nie jest to spowodowane wiekiem. Biorę luteine a 2 tyg temu odstawiłam estrofem, myślałam że może to przez leki ale moja bratowa brała ich trzy razy tyle i betę miała dużo niższą...
 
Nie ma to zadnego znaczenia kiedy jest robione usg a kiedy pobranie krwi. Dobrze jest miec ze soba wynik badania juz pkdczas robienia usg ale nie jest to wymagane. Oblicza sie prawdopodobienstwo na zasadzie wieku plodu w okreslonym czasie i nie ma to znaczenia czy bedzie to ten sam dzoen czy kilka dni roznicy.
 
Przede wszystkim dziwne jest to, że masz taki duzy odstep czasowy miedzy pappa a usg genetycznym. W pierwszej ciąży na pobranie krwi jechalam zaraz po usg.
Ja to w ogóle usg miałam mieć 1 sierpnia... Też się zdziwiłam jak zapytałam lekarza czy krew mam zrobić dzień przed a on mi powiedział ze mam zrobić ok 19-20 lipca
 
Ja będę miała usg i test z krwi 26.07- a wyniki po tygodniu do odbioru...po usg już będę coś wiedziała, później czekać tylko na wyniki z testu pappa


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja miałam wczoraj robione te badanie razed z USG,teraz czekam na wyniki.

Nie ma to zadnego znaczenia kiedy jest robione usg a kiedy pobranie krwi. Dobrze jest miec ze soba wynik badania juz pkdczas robienia usg ale nie jest to wymagane. Oblicza sie prawdopodobienstwo na zasadzie wieku plodu w okreslonym czasie i nie ma to znaczenia czy bedzie to ten sam dzoen czy kilka dni roznicy.

Raczej jest ważne,tutaj chodzi o wykluczenie wad dziecka a badanie krwi po tygodniu będzie inne,bo hormony się zmieniaja itd więc prawdopodobieństwo pomyłki może być większe a wiek i rozmiar płodu i przezierność karkowa też się zmienia i takie badania powinno się robić razem żeby prawdopodobieństwo pomyłki było jak najmniejsze!I takie badania wykonuje się też w określonym czasie w ciaży między 11-14tc nie wcześniej i nie później!!!

85993e3k3hsrqret.png
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry