reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Olga d ten lek cie juz nie opuści do końca życia ;)

Ja orzy 2 ciążach bałam się przy końcu jak maluszek juz malo die ruszał. Wiedziałam że to normalne ale jednak było to silniejsze. I ja znowu mam schize z oddychaniem dzieci przy synku kupiłam monitor oddechu bo nie spałam po nocach tylko czuwałam bo wkrecam sobie film ze jak zasne to dziecko przestanie oddychać itd...każdy ma coś :)

Napisane na SM-N910F w aplikacji Forum BabyBoom

Miałam to samo. Teraz też kupię niańkę z detektorem oddechu. Do tej pory zdarza mi się rano sprawdzać czy młody oddycha a ma juz ponad 4 lata!

Mavika
u mnie lipa z wypróżnianiem odkąd odstawiłam poranną mocną kawę z fajką. Piję więcej wody, jem jabłka, pijam napar z suszonych śliwek, ale mam wrażenie, że to wszystko o kan doopy rozbić...

Ja nie wiem, ja zaczęłam chodzić po 3-5 razy. Z domu wyjść nie mogę ba zaraz mi się chce. I nie jest to biegunka, chyb a przemianę materii dostałam dobrą :D


U mnie też toxo ujemne niestety, a myślałam że jak ma się kota to na pewno się przechorowalo :) ale jak widać koty są w większości niewinne, a najczęstszym winowajcą jest mięsko ;) glukozę mam zawsze ok 70, co ciekawe godzinę po śniadaniu miałam 70 [emoji12] ale w domku jak mierzyłam na czczo to 74. Mi na teście obciążenia glukoza spadła do 50 po godzinie. ciekawe czy jak robiłam to 4 miesiące temu to czy teraz będę musiała powtarzać. Mam nadzieję, że nie, bo po tym badaniu byłam jak pijana :(

A robiłaś kiedyś krzywą insulinową? Bo to trochę wygląda na hipoglikemię reaktywną...

Dziękuję za zaproszenie.Mam na imię Kasia,mam już 15 miesięczna córeczkę Pole.Przez chwilę zastanawiałam się czy nie dołączyć styczniowek, niby mam termin na 2 lutego,ale będę miala cesarke dwa tygodnie wczesniej wiec wychodzi połowa stycznia.25 będziemy mieli usg genetyczne,robicie dodatkowo test papa?Mój ginekolog zalecił ale zastanawiam się.. dość drogo wychodzi w WArszawie około 500 600 zl z usg .

Witamy! Ja nie robię papa, chyba że na usg wyjdzie coś nie tak.


Moze to wyda sie malo prawdopodobne ale mieszkam w Holadnii i nie pale ziolek [emoji13] raz w zyciu sprobowalam i myslalam, ze wykaszle pluca, godzine mnie cala klatka bolala od kaszlu. Never again.
Jadlam ciastka czekoladowe z haszem ale za malo zjadlam i nic nie czulam. Chcialam zjesc wiecej a sie okazalo, ze mi chlop reszte zjadl [emoji31] nie dane mi najwyrazniej poczuc jak to jest [emoji85]

Teraz co najwyzej w ramach relaksu wacham lapki swojej suczki [emoji7] tak pieknie pachna [emoji7]


Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️

Ja zapaliłam raz. Tak mi się źle wkręciło, że myślałam, że umrę. Nigdy więcej!

@martula1985 i co działa ten detektor?


Dziś brzuch już nie kłuje, lekko ciągnie. Chyba mogę iść z dzieckiem na spacer, jak myślicie?
 
reklama
@Chrzaszczyk hmm reka w gipsie powiadasz [emoji23] nie mialam ale jak ktos bedzie mial zlamna to sprawdze [emoji23]

@Forrester haha wyobrazilam to sobie [emoji85]
A ja wole jak niemaz nie uzywa perfum, uwielbiam jego naturalny zapach skory. Wtulam nosa w jego szyje i zasypiam jak dziecko [emoji7]

Kuzwa tak sie stresuje tym czwartkiem :( chce miec to juz za soba i wiedziec na czym stoje.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Weź się tak nie stresuj bo mi się udziela a też portami trzese i się sraczkuje czwartkiem[emoji51]
 
A robiłaś kiedyś krzywą insulinową? Bo to trochę wygląda na hipoglikemię reaktywną...

Robiłam oczywiście. Lekarz nic na to nie powiedział. Insulina na czczo wyszła mi poniżej normy, a później chyba nie było jakichś drastycznych wzrostów. Sama nie wiem jak to interpretować. Też myślałam, że to hipoglikemia reaktywna, ale taka raczej łagodna.

Ja test papp-a robię, zapisałam się na 3 sierpnia chyba. Koszt 400zl w Lublinie. Lekarz powiedział mi wczoraj, że on już teraz widzi że jest dobrze, ale dla spokoju ducha zrobię, żeby potem nie żałować i się nie zamartwiać :)

Dziewczyny, mam pytanie, zwłaszcza do tych dzieciatych. Zapomniałam spytać lekarza. Jak jest z takimi dalszymi wyjazdami, powiedzmy do Grecji? Decydowały byście się? Oczywiście przy zalozeniu, że z ciąża wszystko ok. A moze wyjezdzalyscie same? Chodzi mi o 2 trymestr.
 
Robiłam oczywiście. Lekarz nic na to nie powiedział. Insulina na czczo wyszła mi poniżej normy, a później chyba nie było jakichś drastycznych wzrostów. Sama nie wiem jak to interpretować. Też myślałam, że to hipoglikemia reaktywna, ale taka raczej łagodna.

Ja test papp-a robię, zapisałam się na 3 sierpnia chyba. Koszt 400zl w Lublinie. Lekarz powiedział mi wczoraj, że on już teraz widzi że jest dobrze, ale dla spokoju ducha zrobię, żeby potem nie żałować i się nie zamartwiać :)

Dziewczyny, mam pytanie, zwłaszcza do tych dzieciatych. Zapomniałam spytać lekarza. Jak jest z takimi dalszymi wyjazdami, powiedzmy do Grecji? Decydowały byście się? Oczywiście przy zalozeniu, że z ciąża wszystko ok. A moze wyjezdzalyscie same? Chodzi mi o 2 trymestr.
Ja bym się nie zdecydowała ale ja to ja, dmucham na zimne :) ale znam dziewczynę która w 15tc poleciała do Egiptu
 
Drugi trymestr jeżeli chodzi o loty samolotem ,jest najlepszym momentem.W pierwszej ciąży pytałam się lekarza czy mogę lecieć w pierwszym trymestrze powiedział że niby nie zabrania, ale jakby moje pytanie brzmiało kiedy najlepiej lecieć to właśnie 2 trymestr.
 
Dziewczyny, mam pytanie, zwłaszcza do tych dzieciatych. Zapomniałam spytać lekarza. Jak jest z takimi dalszymi wyjazdami, powiedzmy do Grecji? Decydowały byście się? Oczywiście przy zalozeniu, że z ciąża wszystko ok. A moze wyjezdzalyscie same? Chodzi mi o 2 trymestr.
Jeśli chodzi o lot samolotem, to mój lekarz powiedział, że luz można latać i już dwa razy latałam w tej ciąży, a trzeci lot w następnym tygodniu jak Bóg da. Mój chciał do Turcji lecieć, ale ja się nie zdecyduję lecieć tam, gdzie nie wiem jaka jest opieka zdrowotna, więc tutaj blisko latam, gdzie wiem, ze w razie W mam zapewnioną należytą opiekę zdrowotną.
 
Ja bym się nie zdecydowała ale ja to ja, dmucham na zimne :) ale znam dziewczynę która w 15tc poleciała do Egiptu
Ty masz podwójne szczęście, więc musisz podwójnie uważać. :) Takie ciąże są generalnie trudniejsze. Do Egiptu to bym się bała, ale cywilizowany kraj, czemu nie. Ja i tak zawsze kupuje dodatkowe ubezpieczenie. Pogadam jeszcze z lekarzem oczywiście, ale zależy mi na poznaniu doświadczen innych kobiet :)
 
reklama
mavika zazdroszczę rytmu wypróżnień!

@mavika nie sprawdzałam jeszcze, chyba się boję że i tak nic nie usłyszę i spanikuję... w nocy mi się śniło że włączyłam detektor a tam... radio Maryja [emoji23][emoji23][emoji23]
Ty to masz pomysły szalone!! Może ksiądz, albo zakonnica szykuje się :D
Robiłam oczywiście. Lekarz nic na to nie powiedział. Insulina na czczo wyszła mi poniżej normy, a później chyba nie było jakichś drastycznych wzrostów. Sama nie wiem jak to interpretować. Też myślałam, że to hipoglikemia reaktywna, ale taka raczej łagodna.

Ja test papp-a robię, zapisałam się na 3 sierpnia chyba. Koszt 400zl w Lublinie. Lekarz powiedział mi wczoraj, że on już teraz widzi że jest dobrze, ale dla spokoju ducha zrobię, żeby potem nie żałować i się nie zamartwiać :)

Dziewczyny, mam pytanie, zwłaszcza do tych dzieciatych. Zapomniałam spytać lekarza. Jak jest z takimi dalszymi wyjazdami, powiedzmy do Grecji? Decydowały byście się? Oczywiście przy zalozeniu, że z ciąża wszystko ok. A moze wyjezdzalyscie same? Chodzi mi o 2 trymestr.
Ja miałam termin na kwiecień, a na Boże Narodzenie leciałam do Anglii na tydzień, lekarz mówił, że jest ok i mogę, ponoć po 30którymś tygodniu nie należy latać bo różnica ciśnień może wywołać poród, ale to już na ścisłym finiszu, podkreślam może, ale nie musi. Ja za dwa tygodnie jadę nad morze, ale samochodem, a mam daleko bo mieszkam na Podkarpaciu, a mój lekarz powiedział, żeby jechać. Boże i właśnie uświadomiłam sobie, że to już za dwa tygodnie, a ja sukienki na wesele nie mam :errr: moim zdaniem jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań, z ciążą jest ok i czujesz się też ok to nie widzę powodu, żeby nie lecieć. Ale to tylko moje zdanie, sama musisz zdecydować to Twoja decyzja:)
 
Do góry