reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Hej!
Byłam dzisiaj na USG i wszystko jest w porządku. Fasola ma 3,8 mm, serduszko bije. Ale mi ulżyło! Wg USG to 6 tydz 1 dzień i termin na 22 lutego.

Jeśli chodzi o cerę teraz to u mnie jest bez skazy. Zawsze miałam ładniejszą w ciąży. I zmarszczki znikają;) Czekam jeszcze aż włosy się poprawią i to zazwyczaj był koniec plusów; )

Fasolka:

Screenshot_2017-06-30-11-58-00.png
 

Załączniki

  • Screenshot_2017-06-30-11-58-00.png
    Screenshot_2017-06-30-11-58-00.png
    153,6 KB · Wyświetleń: 686
reklama
IMG_1285.jpg


Mój Bąbel, niby 5,5 mm. Wiek według lekarza to 5/6 tydzień. Co jest dziwne, czytając wcześniejsze wypowiedzi.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • IMG_1285.jpg
    IMG_1285.jpg
    69,7 KB · Wyświetleń: 658
Na samym początku ciąży rozmiar zarodka jest bardzo ważny. dopiero po 25 tygodniu można powiedzieć że każda ciąża jest inna i dzidziuś jest mały lub duży bo taka jego uroda. Ale na tak wczesnym etapie rozmiar świadczy o tym czy się dobrze rozwija. Ale nie martw się może po prostu owulacja Ci się przesunęła i ciąża jest młodsza niż wynika z Twoich obliczeń. Bo w 6 tygodniu statystyczny zarodek ma właśnie ok 1 cm, a w 8 ( Różnica tylko 2 tygodnie!) już 2,5 cm :) Więc głowa do góry, pewnie tylko przewidywalny termin porodu się przesunie tydzień, dwa:)

Dziewczyna na innym wątku napisała to. Nie zgadza się to z niczym co wyczytałam. Według tego portalu orientacyjne wymiary tydzień po tygodniu, wyglądają tak:


Według innego:
5: 2 mm
6: 2 - 4 mm
7: 5 - 13 mm
8: 14 - 20 mm
9: 22 - 30 mm
10: 31 - 42 mm
Źródło: polki.pl

Proszę bardziej doświadczone o opinię i przepraszam za moją histerię.
 
Dziewczyna na innym wątku napisała to. Nie zgadza się to z niczym co wyczytałam. Według tego portalu orientacyjne wymiary tydzień po tygodniu, wyglądają tak:



Według innego:


Proszę bardziej doświadczone o opinię i przepraszam za moją histerię.
No ale to jest to samo przecież, tylko w pierwszym przypadku wartości są zaokrąglone? Czy ja źle piszę?
 
Mi raczej chodzi o porównanie portali z cytatem. Lilula napisała, że w 6 tygodniu zarodek powinien mieć ok. 10mm. A tu połowa mniej w innym źródle. Można spanikować początkowo.
 
Mi raczej chodzi o porównanie portali z cytatem. Lilula napisała, że w 6 tygodniu zarodek powinien mieć ok. 10mm. A tu połowa mniej w innym źródle. Można spanikować początkowo.
Mój w 6t 3d miał 5,3 mm i to było ok. Myślę że jak by coś było nie tak to by lekarz powiedział. Moim skromnym zdaniem wszystko zależy od sprzętu, lekarza i tego jak fasola się obróci. To są tak małe wartości że jeszcze trudno dokładnie złapać. Tym bardziej jak lekarz leci tasmowo.
 
reklama
W 6tyg zarodek ma ok 5 mm, mój też tyle miał :)

Mój w 6t 3d miał 5,3 mm i to było ok. Myślę że jak by coś było nie tak to by lekarz powiedział. Moim skromnym zdaniem wszystko zależy od sprzętu, lekarza i tego jak fasola się obróci. To są tak małe wartości że jeszcze trudno dokładnie złapać. Tym bardziej jak lekarz leci tasmowo.

Moj w 6w4d mial ok 7mm

Dzięki za odpowiedzi. Co dziwne termin porodu ustalił mi identycznie jak tamta ginekolog, chociaż wiek ciąży tydzień wcześniejszy. Mniejsza z tym, postaram się nie panikować. Aż tak :D
 
Do góry