reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Winter is coming ;) kto oglądał ten wie :p

Ja tez nie mam pojęcia. To bedzie moje pierwsze dziecko a wcześniej nie miałam w ogole styczności z małymi dziećmi. Raz w życiu przewijalam niemowlaka. Z tym sie człowiek nie rodzi, wszystkiego sie można nauczyc. Instynkt nas moze poprowadzi.
 
reklama
@martula1985 dobre wiadomosci :) czyli odpoczynek dziala [emoji1377]

@Ogien121212 13kg [emoji33]zmeczylam sie samym czytaniem [emoji23]

@Paula220992 przykro mi :( mam nadzieje, ze szybko przejdzie i poczujesz sie lepiej :)
I popieram @Antimatter ssanie zwyklych cukierkow pamaga. Mi najlepiej wtedy wchodza werters original czy jakos tak :)

@KasiaK89 matko dobrze, ze na zaden tasak nie upadlas [emoji33] tak nagle Ci sie zrobilo slabo?

@Inside co do bodziakow to polecam body kopertowe. Duzo prosciej sie je zaklada niz takie przeciskane przez glowe. Ja tylko takie bede kupowac :) to pakowanie dziecka w zwykle body to dla mnie zawsze wygladalo jak wyjete z horroru [emoji23]




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Witam nowe lutowki [emoji16]

Dziewczyny nie było mnie chwile, a Wy tyle nasmarowałyście, ze nie sam rady nadrobić...skręciliśmy właśnie nowe łóżko dla Emmy, bo tak czekała, wiec dziś śpi w nowym...jak ja kocham zapach nowych mebli...czeka nas jeszcze skręcanie komody i szafy, ale to już na jutro- pojutrze...padam na pycho...

Któraś pisała o sprawdzeniu zębów w ciąży- pierwszy raz się z tym spotykam, ale fakt, ze zdrowe zeby to podstawa, ponieważ próchnica może wywołać przedwczesny poród

@mavika ja słoiki zawsze wsadzam do piekarnika, później upycham ogórki, zalewam, zakręcam i stawiam do góry dnem, przykrywam szmatka i aż do ostygnięcia...gotuje w garnku tylko pomidory w słoikach, wykładam szmatką, wtedy się nie obijają...a co do ogórków curry- uwielbiam curry, ale wiele nie straciłaś...robiłam w zeszłym roku, szczerze cieszyłam się ze w curry zrobiłam tylko dwa słoiki

Uciekam spać...dobrej nocy Kochane [emoji182]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Witam nowe lutowki [emoji16]

Dziewczyny nie było mnie chwile, a Wy tyle nasmarowałyście, ze nie sam rady nadrobić...skręciliśmy właśnie nowe łóżko dla Emmy, bo tak czekała, wiec dziś śpi w nowym...jak ja kocham zapach nowych mebli...czeka nas jeszcze skręcanie komody i szafy, ale to już na jutro- pojutrze...padam na pycho...

Któraś pisała o sprawdzeniu zębów w ciąży- pierwszy raz się z tym spotykam, ale fakt, ze zdrowe zeby to podstawa, ponieważ próchnica może wywołać przedwczesny poród

@mavika ja słoiki zawsze wsadzam do piekarnika, później upycham ogórki, zalewam, zakręcam i stawiam do góry dnem, przykrywam szmatka i aż do ostygnięcia...gotuje w garnku tylko pomidory w słoikach, wykładam szmatką, wtedy się nie obijają...a co do ogórków curry- uwielbiam curry, ale wiele nie straciłaś...robiłam w zeszłym roku, szczerze cieszyłam się ze w curry zrobiłam tylko dwa słoiki

Uciekam spać...dobrej nocy Kochane [emoji182]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Wiem bo zjadłam te co mi się otworzyły jak słoik się przewrócił. Dupy nie urywaly.Ja uwielbiam gotować ale weki to moja pięta Achillesa. I pierogi [emoji14]
 
Cześć dziewczyny, ja dziś z bólem pleców, taki ból pleców towarzyszył mi miesiąc przed porodem, a nie 5:( do tego rwa kulszowa mnie łupie niemiłosiernie :(mam wrażenie, że jeśli szybko nie przyjdą mi siły drugiego trymestru to zwariuję:confused2: dziś dzień na rzęsach, syn wstał o 4:30 na chwilę, dziwne bo noce przesypia, a ja nie spałam do 7,nie mogłam sobie znaleźć miejsca na łóżku i odpowiedniej pozycji, koszmar... Przepraszam, że tak marudzę, już sama ze sobą nie mogę wytrzymać o_O

Ja odstawilam teraz moja ukochana herbatę z pokrzywy na rzecz meliski. Dobrze ni to zrobi ;)

Ja dostałam Philips Lumea. Użyłam może z 5 razy, efekty zaczynały być wi bdoczne i bach ciąża. I owłosienie wróciło. :(

A co do tego testosteronu to mam nadzieję że nie będę musiała odsprzedać moich ślicznych upolowanych ciuszków :O
Czyli zaakceptowałaś i nastawiona jesteś na dziewczynkę:) bo z tego co pamiętam to wolałaś chłopca ;)
Cześć dziewczyny ja też jeszcze z łóżka ale wkoncu trzeba będzie wstać na sniadanie☺️ nie wiem jak u was z nocami ale moje coraz gorsze ciężko się ułożyć plecy bolą mam muszę kupić tą poduszkę ciążowa oby pomogła

Powodzenia na wizycie oby same pozytywne wieści ☺️
Miłego dnia mamusie
Wlasnie uświadomiłam sobie, że chyba nie obejdę się bez tej poduszki, gdyby jeszcze była to kwestia 2-3 tygodni, ale przed nami jeszcze kawał czasu do porodu...
Witajcie Dziewczynki :)
Ja już posprzątałem połowę domu bo zawsze to robię na raty :p Drugie pranie w pralce i teraz trzeba się wziąść za siebie bo narazie wyglądam jak baba jaga ;) Dzisiaj na obiad domowe hamburgery - mniam, uwielbiam.
@Dotkass wózek rewelacja, a za takie pieniążki to w ogóle grzech było by nie kupić :D Ja mam gondole jeszcze po Zuzance w stanie rewelacyjnym i tak myślę że przy niej zostanę a na lato kupię jakąś super spacerowke.
Powiedzcie mi dziewczyny czy myślicie że częste są pomyłki co do płci w 12tygodniu? Kurczę moja Zuza tak się już nastawiła na siostrę że zaczęłam się bać czy tej naszej Zosi nic nie wyrośnie. Wizytę u swojego lekarza mam 7 września i może on wtedy potwierdzi. Z Zuzanka o płci dowiedziałam się w 16tyg i lekarz był tego pewny na 100%.
Pozdrawiam Was goraco:-) :)
Sama zastanawiałam się nad tym... Z płcią określoną w 12tc może być różnie, bo pomyłki zdarzają się tak samo jak dobre przewidywania. Ja przekopałam cały internet i tak na dwa razy biorę mojego chłopca. Już na forum mamy dziewczynkę, która była chłopcem :) idę na wizytę w przyszłym tygodniu i mam nadzieję na jakieś konkrety :)
AGruszi
Ewelia
mruczka24
Witajcie na naszym pokładzie :-) :)
Już leżę i pachnę ;) po drodze jeszcze wciągnęłam hot doga bo tak za mną chodził
emoji23.png
pytałam czy możemy płeć podejrzeć ale powiedział że bliżej 20 tygodnia
I jak to jest, że jeden lekarz w 12tc jest pewien płci, a drugi czeka na pewność do 20tc i wcześniej nie chce spekulować?!
Oj fajnie ze wizyty ok. Tylko szkoda że dalej Leżenie Martula. Ale co zrobić lepiej już w domu jak w szpitalu. Leż i Odpoczywaj.
A ja się pochwałę, że dziś zakupiłam 13 kg pomidorów i wszystkie obdarlam ze skóry i przetarlam, ugotowalam, a jutro do słoików./butelek i jestem z siebie dumna. Bo ostatnio len się wdal we mnie

f2w3skjol4llo8s8.png
Szalona! Zazdroszczę, jak widzę ile mam do roboty to szlak mnie trafia, że nie jestem w stanie działać :(
Uff ale tu dzisiaj naprodukowane :szok:

My wczoraj po wizycie uspokojeni. Wszystko wporzadeczku.
Potwierdzona płeć, jest synek, siusiak jak talala :-) :)
Mały "stał" na głowie, nogi fikaly, więc niektóre parametry ciężko było zmierzyć.
Na pogorszoną morfologie wzbogacić posiłki o jedzonko bogate w żelazo.

Witajcie nowe mamusie :)

U mnie jeszcze tydzień i L4, a w związku z tym że mamy urwanie głowy w pracy to tymbardziej doczekać się nie mogę :)
Gratuluję synusia ;)
Hej
emoji4.png

Odzywam się nieśmiało ponieważ mam 22 lata i mam wrażenie, ze jestem wśród wszystkich takim dzieciakiem... ciąże z moim narzeczonym poniekąd planowaliśmy, to wyszło raczej na zasadzie "jak będzie to będzie". Właściwie rok czasu nam zajęło "robienie" dzidziusia :). Myśleliśmy już ze nie możemy mieć dzieci...
Dopiero odebrałam wyniki badań genetycznych i nie potrafię ich zrozumieć, bardzo się zestresowałam bo wszystko mam jakby powyżej średniej, na przykład NT 2,0 gdzie średnia to 1,4 niby (długość dzidziusia to 59mm) ogólnie ryzyko niskie ale jakoś ten opis mnie nie przekonuje... troszkę zaczęłam panikować, chciałam zapytać jak u Was wyglada przeziernosc karkowa?

Nie ukrywam ze to mój pierwszy raz kiedy aż tak się otwieram na forum ale poniekąd szukam wsparcia, mam wrażenie ze znajomi mnie wyśmieją ze będę miała dziecko, gdy dla nich w głowie wielkie kariery. A ja w tym wszystkim czuje się zagubiona bo cieszę się ogromnie i nie mogę się doczekać aż maluszek będzie już z nami i będę mogła go tulić i całować
emoji5.png


Nasz termin to 12 luty, swoją droga mam niesamowita rozbieżność co do pierwszego dnia ostatniej miesiączki (22 kwietnia) musiała mi się ładnie owulacja przesunąć
emoji85.png



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Witaj! Śmiało pisz, pytaj, i nie krępuj się! Co do wyników nie pomogę no sama choć w drugiej ciąży jestem to idę do lekarza i on wszystkie wyniki interpretuje i jak mówi, że jest ok to nie wnikam stąd w te j kwestii nie pomogę. Fajnie, że będziesz młodą mamą, ja dziś stwierdziłam, że w moim wieku powinnam dzieci do szkoły posyłać, a nie rodzić... Ja OM miałam 23 kwietnia i termin mam na koniec stycznia! Spokojnych kolejnych miesięcy :)
Mam podobne obawy :) Mam nadzieję, że na szkole rodzenia dostanę jakiś instruktarz, jak przewijać, przebierać itp. Może w szpitalu położne też pomogą. Pytałam mojej mamy i powiedziała, że w sumie to żaden problem i szybko to się ogarnia, tylko trzeba pamiętać, że nóżki łapiemy i podnosimy razem do góry, żeby bioderka były zawsze równolegle do podłogi. I to najważniejsze. A reszta jakoś idzie. A ja to jeszcze na tetrowych pieluchach chowana byłam, my z pampersami itp to w ogóle mamy lekko podobnież ;)
Łoooo matko, a mnie uczyli, że broń Boże podnosić noworodka za nóżki, łapać za stópki i odchylać od siebie, aż pieluszkę będzie można wsunąć po pupę:)

Dziewczyny nadrobiłam i mam nadzieję, że odpisałam wszystko co chciałam. Moje chłopaki śpią, a ja nie zasnę jeszcze... Wam życzę dobrej nocy i do jutra :)
 
No niestety jak mówi mój gin : będzie co wyszło:D nie ma rady na układy. Fajnie napisałaś, że masz nadzieję, żeby nie odsprzedawać ubranek! Te dziewczęce też można fajnie skompletować bez nadmiaru różu, brokatu i tiulu :p
No ja dlatego już zaczęłam polować bo 90% mi się nie podoba :) Na ostatnią chwilę skazana byłabym tylko na ten róż :)
 
reklama
Do góry