reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Hej [emoji4]
Odzywam się nieśmiało ponieważ mam 22 lata i mam wrażenie, ze jestem wśród wszystkich takim dzieciakiem... ciąże z moim narzeczonym poniekąd planowaliśmy, to wyszło raczej na zasadzie "jak będzie to będzie". Właściwie rok czasu nam zajęło "robienie" dzidziusia :). Myśleliśmy już ze nie możemy mieć dzieci...
Dopiero odebrałam wyniki badań genetycznych i nie potrafię ich zrozumieć, bardzo się zestresowałam bo wszystko mam jakby powyżej średniej, na przykład NT 2,0 gdzie średnia to 1,4 niby (długość dzidziusia to 59mm) ogólnie ryzyko niskie ale jakoś ten opis mnie nie przekonuje... troszkę zaczęłam panikować, chciałam zapytać jak u Was wyglada przeziernosc karkowa?

Nie ukrywam ze to mój pierwszy raz kiedy aż tak się otwieram na forum ale poniekąd szukam wsparcia, mam wrażenie ze znajomi mnie wyśmieją ze będę miała dziecko, gdy dla nich w głowie wielkie kariery. A ja w tym wszystkim czuje się zagubiona bo cieszę się ogromnie i nie mogę się doczekać aż maluszek będzie już z nami i będę mogła go tulić i całować [emoji5]

Nasz termin to 12 luty, swoją droga mam niesamowita rozbieżność co do pierwszego dnia ostatniej miesiączki (22 kwietnia) musiała mi się ładnie owulacja przesunąć [emoji85]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
A pappe robiłaś? Pytam z ciekawosci, bo Nt masz tylko powyzej normy, ale nie jakos bardzo. Jesli reszta parametrow ok, to nie ma co panikowac. Tu masz mój wykres, z tym że ja przy drugim pomiarze miałam juz 95centyl i robilam Nifty. Zalacznik
 

Załączniki

  • _20170725_190807.JPG
    _20170725_190807.JPG
    715,1 KB · Wyświetleń: 88
reklama
Pappa 3404 gdzie średnia jest 2527. Ponadto bhcg 80 a średnia to 39 wiec wszystko powyżej średniej... dodam ze badanie było wykonywane w 12tyd+4dni wiec dzidziuś był malutki...
Niby według tych obliczeń jestem poniżej ryzyka ale jak im to niby wychodzi skoro wszystkie wyniki sporo ponad średnia... [emoji22]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, miałyście badane piersi w ciąży? W pierwszej prowadzacy normalnie kazal zdjac stanik i badal. Ba! Nawet kazal zęby pokazać, czy wyleczone. A teraz chodzę do innej (też prywatnie), zagladam ostatnio do karty, a tam adnotacja przy cyckach- bez zmian, czyli ok. Srednio mi się to podobalo, nie badasz ok, ale po co sciemnianie w karcie ciąży...
Ja nie miałam badanych piersi nawet nie zauważyłam że jest to w karcie ciąży ☺️
 
Pappa 3404 gdzie średnia jest 2527. Ponadto bhcg 80 a średnia to 39 wiec wszystko powyżej średniej... dodam ze badanie było wykonywane w 12tyd+4dni wiec dzidziuś był malutki...
Niby według tych obliczeń jestem poniżej ryzyka ale jak im to niby wychodzi skoro wszystkie wyniki sporo ponad średnia... [emoji22]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
A jakie masz ryzyko? Ile? Gorzej jakby pappa byla bardzo niska. Nie ma co samemu analizowac wynikow, program ma swój algorytm i uwzglednia bardzo duzo czynnikow. Ja miałam ryzyko 1:387 czy jakos tak. Pogadaj z lekarzem, wyjasni i uspokoi.
 
Hej [emoji4]
Odzywam się nieśmiało ponieważ mam 22 lata i mam wrażenie, ze jestem wśród wszystkich takim dzieciakiem... ciąże z moim narzeczonym poniekąd planowaliśmy, to wyszło raczej na zasadzie "jak będzie to będzie". Właściwie rok czasu nam zajęło "robienie" dzidziusia :). Myśleliśmy już ze nie możemy mieć dzieci...
Dopiero odebrałam wyniki badań genetycznych i nie potrafię ich zrozumieć, bardzo się zestresowałam bo wszystko mam jakby powyżej średniej, na przykład NT 2,0 gdzie średnia to 1,4 niby (długość dzidziusia to 59mm) ogólnie ryzyko niskie ale jakoś ten opis mnie nie przekonuje... troszkę zaczęłam panikować, chciałam zapytać jak u Was wyglada przeziernosc karkowa?

Nie ukrywam ze to mój pierwszy raz kiedy aż tak się otwieram na forum ale poniekąd szukam wsparcia, mam wrażenie ze znajomi mnie wyśmieją ze będę miała dziecko, gdy dla nich w głowie wielkie kariery. A ja w tym wszystkim czuje się zagubiona bo cieszę się ogromnie i nie mogę się doczekać aż maluszek będzie już z nami i będę mogła go tulić i całować [emoji5]

Nasz termin to 12 luty, swoją droga mam niesamowita rozbieżność co do pierwszego dnia ostatniej miesiączki (22 kwietnia) musiała mi się ładnie owulacja przesunąć [emoji85]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Witaj☺️
U mnie NT wyszło 2,1 też się przerazilam że dużo ale Lekarz powiedział że jest ok że norma jest do 3 ale strach będzie do końca czy dzidziuś będzie zdrowy
 
Oj fajnie ze wizyty ok. Tylko szkoda że dalej Leżenie Martula. Ale co zrobić lepiej już w domu jak w szpitalu. Leż i Odpoczywaj.
A ja się pochwałę, że dziś zakupiłam 13 kg pomidorów i wszystkie obdarlam ze skóry i przetarlam, ugotowalam, a jutro do słoików./butelek i jestem z siebie dumna. Bo ostatnio len się wdal we mnie

f2w3skjol4llo8s8.png
13kg pomidorów!!!!! Zaimponowalas mi kobieto. Ja to mam mega lenia tylko obserwuje męża, że na to patrzy i nic nie mówi. Namawia żebym wręcz odpoczywał...chyba po tym nic nie robieniu.[emoji4] Skąd Wy macie tyle energii. Ja tylko chodzę i śpię, a brzuchol rosnie[emoji6]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja zrobiłam pierwszy raz w życiu ogórki w curry. Tylko 6 słoików bo miałam nosa że mi nie wyjdą. Kupiłam nowe słoiki, wygotowałam je, potem gotowe jezcze zapasteryzowałam. I co? I jeden mi się przewrócił i otworzył po 3 dniach, a resztę musiałam wyrzucić bo się jednak nie zamknęły. Nigdy więcej nie robię żadnych przetworów!
 
reklama
Ja zrobiłam pierwszy raz w życiu ogórki w curry. Tylko 6 słoików bo miałam nosa że mi nie wyjdą. Kupiłam nowe słoiki, wygotowałam je, potem gotowe jezcze zapasteryzowałam. I co? I jeden mi się przewrócił i otworzył po 3 dniach, a resztę musiałam wyrzucić bo się jednak nie zamknęły. Nigdy więcej nie robię żadnych przetworów!
A przykrycia też gotowalas? Podobno nie wolno. Dokrecilas po gotowaniu? Trzeba.
 
Do góry