reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Eh tak sobie czytam i znow mam wrazenie, ze mylicie pierwsze obowiazkowe miedzy 10-14tc zwykle USG gdzie tez sie wszystko sprawdza z nieobowiazkowym, platnym i wykonywanym tylko przez lekarzy z certyfikatem, USG genetycznym (ktore moze byc na NFZ jesli dostanie sie skierowanie).
To dwa rozne badania.

Ale dobra juz nie pisze o tym bo znow wyjde na medyczna nazi [emoji85]

Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Eh tak sobie czytam i znow mam wrazenie, ze mylicie pierwsze obowiazkowe miedzy 10-14tc zwykle USG gdzie tez sie wszystko sprawdza z nieobowiazkowym, platnym i wykonywanym tylko przez lekarzy z certyfikatem, USG genetycznym (ktore moze byc na NFZ jesli dostanie sie skierowanie).
To dwa rozne badania.

Ale dobra juz nie pisze o tym bo znow wyjde na medyczna nazi [emoji85]

Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Nie każdy się zna na tym, a w całej tej dyskusji nie chodzi o mylenie pojęć tylko o to czy przezierność powinna być sprawdzana czy nie. Mnie moja gin nie pytała o zdanie, powiedziała kiedy mam się gdzie zgłosić. Lekarz, który robił mi prenatalne też mnie o nic nie pytał. Zakres był dla niego oczywisty. Bo skoro badanie prenatalne to wartość NT jest w zasadzie punktem obowiązkowym. Jak inaczej wykryć ewentualne wady?
 
Eh tak sobie czytam i znow mam wrazenie, ze mylicie pierwsze obowiazkowe miedzy 10-14tc zwykle USG gdzie tez sie wszystko sprawdza z nieobowiazkowym, platnym i wykonywanym tylko przez lekarzy z certyfikatem, USG genetycznym (ktore moze byc na NFZ jesli dostanie sie skierowanie).
To dwa rozne badania.

Ale dobra juz nie pisze o tym bo znow wyjde na medyczna nazi [emoji85]

Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

@Paraplu myślę, że w tym wypadku wszystkim nam chyba chodzi o to zwykłe standardowe usg 10-14
 
Nie każdy się zna na tym, a w całej tej dyskusji nie chodzi o mylenie pojęć tylko o to czy przezierność powinna być sprawdzana czy nie. Mnie moja gin nie pytała o zdanie, powiedziała kiedy mam się gdzie zgłosić. Lekarz, który robił mi prenatalne też mnie o nic nie pytał. Zakres był dla niego oczywisty. Bo skoro badanie prenatalne to wartość NT jest w zasadzie punktem obowiązkowym. Jak inaczej wykryć ewentualne wady?
Zgadzam się z coldold[emoji4]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam :)
Starałam się Was nadrobić ale nie dałam rady. Skończyłam na 60 stronie ;)
Najwyższa pora się przedstawić. Mam na imię Iza, mam 33 lata i jestem nauczycielem. To moja druga ciąża (mam 9letnią córkę Ninę). Liczę na to, ze ta będzie spokojniejsza bo poprzednią całą przeleżalam (w tym 3 m-ce w szpitalu).
Termin mam na 05 lutego ale pewnie zakończy sie wcześniej bo planowana jest cesarka.
Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i miło mi u Was gościć :)
Witaj, mój termin przesunął się na koniec stycznia i też czeka mnie cc, więc pewnie mniej więcej razem będziemy się rozpakowywać :biggrin2: spokojnej i nudnej ciąży ;)
 
reklama
Tak ja wiem dziewczynki, ze chodzi o parametry. Ja sie odnioslam to tego, ze niektore sie dziwily, ze ktoras placila dodatkowo za USG. No bo jesli to bylo to nieobowiazkowe USG genetyczne to jest ono osobno platne.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry