reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

mavika zazdroszczę rytmu wypróżnień!


Ty to masz pomysły szalone!! Może ksiądz, albo zakonnica szykuje się :D

Ja miałam termin na kwiecień, a na Boże Narodzenie leciałam do Anglii na tydzień, lekarz mówił, że jest ok i mogę, ponoć po 30którymś tygodniu nie należy latać bo różnica ciśnień może wywołać poród, ale to już na ścisłym finiszu, podkreślam może, ale nie musi. Ja za dwa tygodnie jadę nad morze, ale samochodem, a mam daleko bo mieszkam na Podkarpaciu, a mój lekarz powiedział, żeby jechać. Boże i właśnie uświadomiłam sobie, że to już za dwa tygodnie, a ja sukienki na wesele nie mam :errr: moim zdaniem jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań, z ciążą jest ok i czujesz się też ok to nie widzę powodu, żeby nie lecieć. Ale to tylko moje zdanie, sama musisz zdecydować to Twoja decyzja:)
A ja wybieram się w sierpniu po weselu w góry i tez nad sukienka dumam. W obcisłych z widocznym brzuchem czuje się nie atrakcyjna. Bo to jeszcze taki brzuch ze w sumie i z piwa można powiedzieć. I jakoś tak zawsze ubieram die tak żeby nie było widać niedoskonałości. Ach tempie kompleksy rosną jak na drożdżach

f2w3skjol4llo8s8.png
 
reklama
Mnie cyce bola, spie teraz w staniku sportowym bo bez niego mam wrazenie, ze zaraz mi sie urwia te cycki [emoji33]

A sny mam okropne! Normalnie nigdy nie pamietam snow a w tej ciazy pamietam i co kolejny to gorszy. Dzisiaj snilo mi sie, ze moja mama zmarla! [emoji35]no ale niby sny tlumaczy sie odwrotnie, takze tlumacze to sobie tak, ze bedzie dluuuuugo zyla :)


@malutkans wiesz, moze gdybys nie napisala, ze Cie denerwuja cesarki na zyczenie to bym inaczej odebrala Twoje slowa. No a odebralam jak odebralam bo akurat dla mnie to bardzo drazliwy temat i szalg mnie za kazdym razem trafia jak ktos pisze/mowi co inne kobiety powinny robic. Jak rodzic, jak karmic, jak wychowywac, ile miec dzieci. Mi cisnienie od razu skacze jak ktos mowi "kobieta powinna rodzic tak i tak". Kobieta jest wolnym czlowiekem i jestem ostatnia osoba ktora uzurpuje sobie prawo (uzylm slowa uzurpuje bo nie uwazam aby ktokolwiek oproczhej samej i jej lekarza mial prawo do wypowiadania sie w tej kwestii) do mowienia innym kobietom jak maja rodzic.
Masz prawo do swojego zdania, pewnie ale nie rozumiem i nie zrozumiem czemu czyjs brzuch i czyjas decyzja Cie denerwuje. Czyjas cesarka ma zerowy wplyw na Twoje zycie i nikomu postronnemu krzywdy nie robi.
A taka prawda, ze jakby w Polsce na porodowkach dobrze sie dzialo to nie byloby tylu cesarek na zyczenie. Kobieta tez czlowiek i sie boi i na prawo sie bac i ma prawo robic wszystko aby bac sie mniej. W Polsce porody CC to 40% wszystkich porodow. W Holandii CC to 15% ale to jak wygladaja porody SN w tych dwoch krajach to przepasc.


Mowialam, bardzo drazliwy to dla mnie temat :/


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Mnie też ostatnimi dniami boli brzuch :/ ale tylko raz zaklulo tak jak w pierwszej przy skracaniu się szyjki i już swiruje bo wizyta dopiero 9.08. Ale dopóki boli odpuszczam znów ćwiczenia.
 
A ja wybieram się w sierpniu po weselu w góry i tez nad sukienka dumam. W obcisłych z widocznym brzuchem czuje się nie atrakcyjna. Bo to jeszcze taki brzuch ze w sumie i z piwa można powiedzieć. I jakoś tak zawsze ubieram die tak żeby nie było widać niedoskonałości. Ach tempie kompleksy rosną jak na drożdżach

f2w3skjol4llo8s8.png
Ja mam to samo,a u mnie brzuch jak w 5 miesiacu. Nie wiem w co sie ubiore na wesele.
 
@Ssabrinaa to widzę ze miałaś podobnie jak ja...tez brak postępu porodu...Młoda mi się wybiła z kanału rodnego i nie miałam boli partycji przy pełnym rozwarciu- stwierdziła nagle, ze jednak wraca do brzucha [emoji12]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

No niestety niektórym kobieta bobaski robia psikusy [emoji6] U mnie lekarz przy drugiej ciaży porobił konkretne badanis i stwierdził że nie dam rady rodzić naturalnie,mam tzw. Niewspółmierność porodowa.

@Paraplu bo niestety tematy porodowe i karmienia cycem czy mm to sa bardzo delikatne tematy i chyba zawsze już tak będzie,to się nigdy nie zmieni.Ja też nie lubie jak ktoś mi wali głupimi komentarzami na temat jak mam rodzić,karmić czy wychować dzieciaka,bo nie każdej kobiecie jest dany poród sn czy karmienie cycem i niektórzy to powinni się ugryść w jęzor zanim coś powiedza i zrobia komuś przykroścć.

Jeszcze 3h i moja wizyta,ale znajac życie to się pewnie opuźni!

85993e3kijr8euwy.png
 
Paraplu juz wcześniej wspominałam o cesarkach na życzenie widocznie gdzieś zniknęło fakt mogłam dopisać. Jak wspomnalam.sama miałam cc chyba najgorsza z możliwych :/ ( jak dla mnie ) pod pełną narkozą. Tez kiedyś uslyszalam ze nie wiem co to poród bo przecież miałam cc i to pod narkoza to co ja tam mogę wiedzieć. Fakt nie wiedziałam. Przy 2 ciąży marzeniem mym było urodzić tak jak natura nas stworzyła nie do konca się udało ale mam porównanie. Myślę że to koniec tamatu bo jest dosc drażliwy. Tak samo jest z karmieniem :/ tez sie nasluchalam.

Napisane na SM-N910F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny. Mam dziś zły dzień, boli mnie brzuch, boli mnie głowa i mam uczucie jakby mnie pierdzielną tir i zapomniał dobić. Do tego pogoda u nas kiepska i chyba coś z ciśnieniem.

Pozatym mam ochotę zabić mojego Pana męża bo już psychicznie nie nadążam... Jedyne co go ratuje w tej sytuacji to to, że musi dzieci utrzymywać na równi ze mną także, daruję mu chwilowo.

Ja mam 3 wesela w tym roku 5 sierpnia nad morzem i 12 sierpnia tu na miejscu, następne we wrześniu. Nie mam polotu w co się ubrać i jak się ubrać. Nie mam pojęcia co będzie za te 3 tygodnie z moim brzuchem.

Temat porodów i karmień i w ogóle wychowania to temat rzeka. Każda ma prawo do wyboru. Jest XXI wiek i my kobiety też jesteśmy inne niż te 100 lat temu. Dla mnie cc i mm to jedyna możliwość mieć dzieci.

Pozatym mam jakiegoś kaca moralnego bo lekarz na genetycznym usg powiedział, że będzie chłopiec, a ja gdzieś czuję, że to dziewczynka. W pierwszej ciąży wiedziałam od początku, że chłopak i tak też, zwracałam się do niego zanim potwierdziliśmy płeć, a teraz zglupiałamo_O mój lekarz to dobry specjalista, a moja intuicja nie zawodziła mnie i teraz będzie klops, albo dla mojego lekarza, albo dla mnie:-D
 
reklama
@AlexF współczuje złego samopoczucia... powiem Ci, ze z ta płcią różnie bywa...moja znajoma rodziła jak ja pierwsze dziecko i na usg lekarz powiedział Jej ze będzie chłopak, Ona chciała bardzo i czuła wewnętrznie ze to dziewczynka, trochę się podłamała jak jej powiedział ze psitek merda między nogami...przy kolejnym połówkowy okazało się ze jedynak dziewczynka


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry