reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Wydaje mi się, że musisz normalnie przyjść i powiedzieć ze jesteś w ciąży i będziesz miała w dwóch miejscach prowadzoną ciążę. Postawienie sprawy jasno tzn ze prowadzisz ciążę prywatnie a od niego chcesz tylko skierowania, może się nie spotkać ze zrozumieniem;)

Ja się umówiłam prywatnie na USG na jutro bo bardzo się zestresowałam tą ostatnią wizytą. Mam nadzieję, że wszystko jest dobrze!

Ja bym sie lekarzowi z nfz nie przyznala ze chodze prywatnie bo nie bedzie chcial dawac skierowan pozatym po co ma wiedziec ze masz kase i ze mozesz badania porobic prywatnie.
Ja bym poszla na wizyte i powiedziala ze jestem w ciazy. Po potwierdzeniu ciazy przez lekarza gdyby nie dal skierowan to bym delikatnie zasugerowala ze moze jakies badania by sie przydaly

@coldold dokładnie nie mów że byłaś prywatnie. Przyrznij glupa że to Twoja pierwsza wizyta.

Napisane na C6603 w aplikacji Forum BabyBoom

Popieram jak wyżej! Idź i powiedz, że jesteś w ciąży i już. Ja nie wdawałabym się w szczegóły o prywatnych wizytach, a tym bardziej, że chcesz tylko badania z doświadczenia wiem, że lekarze źle reagują na takie gadanie 8-)Możesz prowadzić ciążę na NFZ, a oprócz tego chodzić prywatnie, sama zastanawiałam się nad tym, ale mi dużo badań odopadło w tej ciąży i na start zapłacę 80 zł a nie 300 więc zastaję tylko na prywatnych wizytach:)

Pewnie macie rację, ale kurde to chłop jest, pewnie mi zrobi USG dowcipne :dry:
 
reklama
Pewnie macie rację, ale kurde to chłop jest, pewnie mi zrobi USG dowcipne :dry:
Jesteś w ciąży więc napewno będzie chciał Cię zbadać i sprawdzić czy wszystko jest ok, a USG wydaje mi się podstawą. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale masz opory przed ginekologiem mężczyzną? To Twoja pierwsza ciąża?
 
Jesteś w ciąży więc napewno będzie chciał Cię zbadać i sprawdzić czy wszystko jest ok, a USG wydaje mi się podstawą. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale masz opory przed ginekologiem mężczyzną? To Twoja pierwsza ciąża?

Pierwsza. Jak będzie trzeba to oczywiście dam się zbadać mężczyźnie, ale mam opory :)
 
Pierwsza. Jak będzie trzeba to oczywiście dam się zbadać mężczyźnie, ale mam opory :)
Dla mnie mężczyzna ginekolog jest o niebo lepszy niż kobieta, wiadomo zależy od człowieka i nie generalizuję, ale już z różnymi lekarzami miałam do czynienia. Wydaje mi się, że mężczyzna jest delikatniejszy bo nie wie jak to jest poprostu... W poprzedniej ciąży dwa razy leżałam w szpitalu, a tam masz prawdziwy misz masz lekarzy, że o porodzie nie wspomnę... Ja miałam cc w sobotę wieczorem, a i tak było tyle ludzi, że nie mogłam ogarnąć. Niestety trzeba się nastawić, że na czas ciąży tak już będzie, że różni lekarze mogą nas badać i różnie może być. Wiem, że to mało komfortowe, ale niestety matka natura tak już nas stworzyła, a nie inaczej. Powiem Ci tylko, że mowienie o tym, że później wszystko zapominasz i nie pamiętasz, co mnie irytowało w pierwszej ciąży, okazało się prawdą, na szczęście... :D
 
Dla mnie mężczyzna ginekolog jest o niebo lepszy niż kobieta, wiadomo zależy od człowieka i nie generalizuję, ale już z różnymi lekarzami miałam do czynienia. Wydaje mi się, że mężczyzna jest delikatniejszy bo nie wie jak to jest poprostu... W poprzedniej ciąży dwa razy leżałam w szpitalu, a tam masz prawdziwy misz masz lekarzy, że o porodzie nie wspomnę... Ja miałam cc w sobotę wieczorem, a i tak było tyle ludzi, że nie mogłam ogarnąć. Niestety trzeba się nastawić, że na czas ciąży tak już będzie, że różni lekarze mogą nas badać i różnie może być. Wiem, że to mało komfortowe, ale niestety matka natura tak już nas stworzyła, a nie inaczej. Powiem Ci tylko, że mowienie o tym, że później wszystko zapominasz i nie pamiętasz, co mnie irytowało w pierwszej ciąży, okazało się prawdą, na szczęście... :D

Pójdę i już. Trzeba kiedyś dorosnąć :D
 
Hej dziewczyny
Jak wam dziś mija dzień ? Ja na 13 lecę na pierwsza wizytę myślałam ze na spokojnie będzie ale trochę zaczynam się denerwować.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Pójdę i już. Trzeba kiedyś dorosnąć :D
Moja pierwsza ciąża była takim dorastaniem, teraz jestem w drugiej i wiem co mnie czeka i w ogóle z czym to się je, a pomimo tego i tak czasami panikuje, i moje zdroworozsądkowe podejście do życia bierze w łeb. Jak to mówią w pierwszej ciąży boisz się bo nie wiesz co Cię czeka, a w drugiej boisz się bo dobrze wiesz co Cię czeka:p poród wydaje się nam odległy, ale wierz mi, że ciąża szybko minie mimo wszystko to tylko pewien etap, który dopiero na końcu da początek nowemu i wtedy dopiero się zacznie :D
 
Hej dziewczyny
Jak wam dziś mija dzień ? Ja na 13 lecę na pierwsza wizytę myślałam ze na spokojnie będzie ale trochę zaczynam się denerwować.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Mnie mija okropnie... Synek zrobił pobudkę o 3 i tak przemęczyliśmy się do 6 i później chwila drzemki i teraz jesteśmy padnięci. Na dodatek zbiera się na burzę i chyba coś nie tak z ciśnieniem no i tak sobie siedzimy, w domu bałagan, a my lezakujemy :D

Powodzenia na wizycie!!! Trzymam mocno kciuki i czekamy na dobre wieści :)
 
Moja pierwsza ciąża była takim dorastaniem, teraz jestem w drugiej i wiem co mnie czeka i w ogóle z czym to się je, a pomimo tego i tak czasami panikuje, i moje zdroworozsądkowe podejście do życia bierze w łeb. Jak to mówią w pierwszej ciąży boisz się bo nie wiesz co Cię czeka, a w drugiej boisz się bo dobrze wiesz co Cię czeka:p poród wydaje się nam odległy, ale wierz mi, że ciąża szybko minie mimo wszystko to tylko pewien etap, który dopiero na końcu da początek nowemu i wtedy dopiero się zacznie :D
Ja to niestety wiem i panikuję już. :p
 
reklama
Do góry