reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

reklama
Ale cudne zdj 🥰 masz dokladnie tak jak ja teraz 9w3d ciekawe jak u mnie to wyglada 😅

Mnie cos dziwne skurcze dzis lapia takie przy ledzwi, juz miewalam je jak mialam malo magnezu w organizmie. Wzielam tez nospe profilaktycznie. Mam nadzieje,ze szybko przejdzie.
W ogole mdlosci nie odpuszczaja, nawet napic sie wody nie moge za szybko bo mam wrazenie ze zwroce. Juz tez mialam swoje kryzysy w miejscach publicznych 🫠 na razie wymiotowalam tylko dwa razy,ale mega sie powstrzymuje bo wiem ze potem mam caly dzien juz wyjety z zycia 🥲
Przypomnicie co to za lek na mdlosci w ciazy? To poczytam o nim i jak mnie nie pusci to w piatek o niego poprosze
Oo ,to przybijam piąteczkę:D

Ja biorę xonvea na mdłości i pomaga bardzo.
Dziś odkryłam że pic mogę w dużej ilości wodę smakowa żywiec malina i cytryna bo nic innego nie wchodziło i sir juz bałam, że się odwodnie.
 
Hejo dziewczynki.
Ale fajne wczorajsze fotki z usg. U mnie jeszcze 7 dni i już panikuję ... bo wczoraj mnie coś zabolało tak jak jajnik, potem całą noc mnie brzuch bolał. Spróbuję przyspieszyć, bo się martwię. U mnie dzis 7+1.
Miłego dzionka
Zdrowia chorowitkom.
Znowu mi ta glukoza wyszła za wysoka 97 🙄

Wiecie czemu tak jest że jak mierze o 6.30 to mam np 87 a na badaniu krwi w lab na czczo o 8.30 97 ?

Masakra juz mi rece opadają
Za długa przerwa w jedzeniu .... o 6:30 jest ok, ale dodatkowe 2 h robia swoje. Organizm głoduje i robi wyrzut insuliny. Bedziesz musiała jeść kolację ok 22:30 i dość wczesnie śniadanie.
Ja mialam mieć wizytę u swojego gina w piątek, potem mi przełożyli na czwartek na 16, a dzis z 16 na 13.45 🤣 i dobrze! Mniej się będę stresować, szybcidj będę wiedzieć co tam słychać 🥰🙈
Trzymam kciuki za wizytę.
Ktoś jeszcze wizytę dzis ma?
 
Poczytaj o efekcie brzasku i efekcie Somogyi, czy jakoś tak - jeśli dobrze pamiętam, to to są kwestie związane z regulacją cukru w nocy i nad ranem🙂
Dzięki, poczytam 😉

Hejo dziewczynki.
Ale fajne wczorajsze fotki z usg. U mnie jeszcze 7 dni i już panikuję ... bo wczoraj mnie coś zabolało tak jak jajnik, potem całą noc mnie brzuch bolał. Spróbuję przyspieszyć, bo się martwię. U mnie dzis 7+1.
Miłego dzionka
Zdrowia chorowitkom.

Za długa przerwa w jedzeniu .... o 6:30 jest ok, ale dodatkowe 2 h robia swoje. Organizm głoduje i robi wyrzut insuliny. Bedziesz musiała jeść kolację ok 22:30 i dość wczesnie śniadanie.
Trzymam kciuki za wizytę.
Ktoś jeszcze wizytę dzis ma?
Pierwszy raz mam styczność z cukrzycą i nie mialam pojęcia że to może być przyczyną , dziś wstałam i od razu coś przekąsiłam. Lekarz na nfz mi za dużo nie wyjasnił ,mam nadzieje że jutro sie więcej dowiem i że jakoś zaczne nad tym panować😉


Oby dziś obyło sie bez mdłości , było by pięknie 😅
 
Dzięki, poczytam 😉


Pierwszy raz mam styczność z cukrzycą i nie mialam pojęcia że to może być przyczyną , dziś wstałam i od razu coś przekąsiłam. Lekarz na nfz mi za dużo nie wyjasnił ,mam nadzieje że jutro sie więcej dowiem i że jakoś zaczne nad tym panować😉


Oby dziś obyło sie bez mdłości , było by pięknie 😅
Ja miałam dwa razy od 9 tyg. Więc jakies pojęcie na ten temat mam. Dietetyk ;) na nfz średnio wyjaśnia co jeść. Na szczeście z glukometrem są pomoce i ja na tym bazowałam i było ok. Po posiłkach miałam dibry cukier, ale na czczo 🙈. No i jadłam różne opcje na wieczór i zanim znalazłam co rano mi nie podnosi to chwila minęła. Bo u jednych sprawdza się pelnoziarnisty z serem i pomidorem, a innych jogurt z owocem.
 
Ja miałam dwa razy od 9 tyg. Więc jakies pojęcie na ten temat mam. Dietetyk ;) na nfz średnio wyjaśnia co jeść. Na szczeście z glukometrem są pomoce i ja na tym bazowałam i było ok. Po posiłkach miałam dibry cukier, ale na czczo 🙈. No i jadłam różne opcje na wieczór i zanim znalazłam co rano mi nie podnosi to chwila minęła. Bo u jednych sprawdza się pelnoziarnisty z serem i pomidorem, a innych jogurt z owocem.
Wlaśnie mam chyba podobnie bo po posilku też mam dobry . Na czczo zaraz po przebudzeniu też, tylko tak po 2h jak nic nie zjem to rosnie. Wiadomo ,że tylko przed badaniami nic nie jem bo tak to bym zaraz mdłości miała wiec zawsze rano cos przekąszam. A w ogole jaka jest norma w ciąży po posiłku i po jakim czasie najlepiej mierzyć i ile razy? Bo ja mam zalecenie na czczo i 1x po glownym posiłku po godzinie .
 
reklama
Oo ,to przybijam piąteczkę:D

Ja biorę xonvea na mdłości i pomaga bardzo.
Dziś odkryłam że pic mogę w dużej ilości wodę smakowa żywiec malina i cytryna bo nic innego nie wchodziło i sir juz bałam, że się odwodnie.
Wlasnie poczytałam o tym leku i nie wiem co myśleć 🤔 ponoć ciężko go odstawić bo mdłości i wymioty wracają , fajnie by było go pobrać teraz do np 12tyg ale dużo kobiet pisze ,że ciężko z odstawieniem i nawet do końca ciąży są na niego skazane bo inaczej wymioty wracają. To chyba nie dla mnie w takim razie. Jeśli wiadomo nie mogła bym funkcjonować w ogóle ,ale pewnie jeszcze pare tygodni sie pomęczę i przejdzie. Także są plusy i minusy, dla mnie na ten moment więcej minusów
 
Do góry