reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

Moja ma 11 lat. Pytamy się, czy woli siostrę czy brata, a ta do nas, że w sumie to nie wie, ale lepiej siostrę bo dziewczyny ze szkoły mówią, że brat to taki wredny szczur🤣🤣 no niestety raczej będzie syn.🤣 Mam nadzieję, że nie weźmie opinii koleżanek za bardzo do siebie.🤣🤣 Zawsze bardzo chciała mieć rodzeństwo, ciągle mówiła, że woli siostrę, ale jak będzie brat to też ok i będzie kochać🤣
Moja ma 2,5 :D Mówi, że będzie miała braciszka, ale jak pytamy, co jak będzie siostrzyczka, to mówi "to też może być" 😅
 
reklama
Mój ginekolog zalecił mi acard 75 i brać koło 16.
Trzy tygodnie temu na USG prenatalnym byłam u babeczki, która mówiła, że mam brać acard 150 (bo mniejsza dawka podobno nie daje efektu) i koniecznie późno wieczorem, najlepiej koło 22.
Może przy nocnym bezruchu jest największe ryzyko🤔


W poprzedniej ciąży ginekolożka uprzedzała mnie, że na tym etapie macica się przemieszcza do góry i do przodu, rozciagają się więzadła i przesuwają wnętrzności i że uczucie ciągnięcia, kłucia i czasem bólu będzie naturalne.
Ja z zalecenia gin biorę dawkę 150
 
Dziewczyny a jak u was odczucia w brzuchu? U mnie 14+3 i od ostatniej wizyty nawet nie wiem jak to nazwać, czy mnie to podbrzusze ciągnie, czy to są jakieś skurcze, ale po prostu czuję, że się tam coś dzieje. Bólem raczej bym tego nie nazwała bo nie sprawia to jakiegoś dyskomfortu. Na detektorze wszystko okej, chociaż dzidzia nie bardzo chce z nim współpracować i nie wiem, czy powinnam się martwić, czy to po prostu nowy etap w ciąży 🙈
Przy okazji się przywitam - cześć! :) Mam termin na ostatni dzień października, ale na tym listopadowym wątku znajduję więcej sytuacji, z którymi aktualnie się utożsamiam, więc dołączam do Was listopadowe Dziewczyny :)

Od t14 miałam bardzo podobne objawy, dziś t15d5 i od rana nic nie czuję. Wizytę u gin. mam w piątek, ale jako członkini klubu panikar teraz oczywiście panikuję, że coś się stało, bo wczoraj przy obiedzie się zakrztusiłam (dużo ostrego kaszlu, acz mogłam oddychać). Ewidetnie kupuję ten Jumper Fetal Doppler JPD-100E za Waszymi poleceniami, bo zaraz po prostu zwariuję, a to już nie pierwsza moja panika w tej ciąży, mimo że dotychczas wszystko zawsze na badaniach wychodziło w jak najlepszym porządku...
 
Boże w nocy mnie obudził pożar hal handlowych ,bo mieszkamy poprostu obok. Jaka ja byłam przerażona jak zobaczyłam czarne niebo .. teraz się martwię czy ten smród i dym mi nie zaszkodzi :(
Mnie SMS rano przeraził, choć mieszkam w innej części Warszawy. Jak zamknęłas szybko okna to powinno być wszystko ok.
 
reklama
My też raczej proste i popularne imiona.
Klara, Gabrysia, Maja, Adrianna albo Laura 😉
Moja starsza ma Klara :)

Teraz dla dziewczynki podoba mi się Gabrysia, Liliana, Oliwia, a dla chłopca Marcel, Nikodem, Szymon, ale to tak bez przywiązywania się. W pierwszej ciąży w połowie nam się zmieniło i z dnia na dzień nam ta Klara weszła do głowy, a pierwsza połowa to mówiliśmy, że Oliwia będzie :)
 
Do góry