reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

Ja też mam stracha przed jutrzejszym USG, czy wszystko ok, tym bardziej że już zdążyliśmy powiedzieć najbliższej rodzinie... Jeszcze martwię się czy to przeziębienie jakoś nie wpłynie na maluszka... No i objawów właściwie brak. Ale mam nadzieję że wszystko ok 🙏
U mnie to samo będzie 10 maja :o Będzie miesiąc pomiędzy wizytami, a tego 10 maja to już prenatalne.
Objawy praktycznie żadne, a jak są to ból podbrzusza. Te oczekiwanie pomiędzy wizytami najgorsze :(
 
reklama
Z tą nospą niby można ale to też nie jak suplementy zwykłe, zawsze lepiej najpierw Magnez. Jak są duże problemy to lepiej nospa niż nic ale obecnie trwają badania NT jej wpływu na zaburzenia integracji sensorycznej u dzieci.
Słyszałam też o teorii z oslabieniem napięcia mięsniowego u dzieci po nospie, ale nie wiem na ile to prawda 🤷‍♀️
 
Oj tak, mi też brakowało wiedzy co po pierwszym porodzie. Sam połóg nie był jakoś ciężki, ale np nie spodziewałam się bólu sutków przy karmieniu, dodatkowo dawały mi się we znaki nieprzespane noce, córka była hajnidem, spała tylko na rękach, nie chciała dać się odłożyć, a nocny sen trwał od 23 do 4-5 rano. Dlatego też nie decydowałam się zbyt szybko na drugie dziecko, ale młodsza to była całkiem inna bajka, była prawie jak te dzieci z reklam, które tylko jedzą i śpią także i takie maluchy się zdarzają 😉
Ja dostałam taką poradę od koleżanki dwójki dzieci, jeżeli chodzi o sutki. Przez całą ciąże, żeby pocierać mokrym/wilgotnym ręcznikiem. Podobno są bardziej zahartowane i nie boli aż tak przy karmieniu 🙈
 
Pisałam, ze nie wymiotowałam... to już nieaktualne...🙄

Myślę, że to się na szczęscie zmienia. Kiedyś się o tym nie mówiło, było jakies takie przeświadczenie, że kobieta nie może się skarzyć, musiała zacisnąć zęby, męczyć się o siedzieć cicho. Nie mówiło się i potrzebach młodych matek, że każda potrzebuje odpocząć itd. Zamiast tego była często krytyka jeśli kobieta chciała sie wyżalić. Na szczęście to się zmienia, otwarcie mówi się o depresji poporodowej, o tym że kobieta nie jest cyborgiem, a z dzieckiem nie zawsze jest jak w reklamach ;)

Dostalyście już tą ankietę na temat ryzyka depresji poporodowej? ;)

@Kaasiek_96 tak, mam takie bóle, ciągnięcia bardziej. W poprzedniej ciąży jak zaczęłam wstawać w nocy na siku to z pelnym pęcherzem też ciagnęło i bolało. Myślę, że to normalne ;)

@Nulka90 Niskie ciśnienie w ciąży jest normalne. Naczynia się poszerzają i cisnienie może na poczatku spadać. Też mam czesto w domu około 100/60 i ledwo żyję... ;) to normalne, chociaż męczące bo człowiek nie ma na nic siły. Gorzej gdyby było za wysokie ;)
Właśnie mialam to napisać że jak kobieta się skarży to zaraz krytyka jak ona może, sama chciała itp A rana po CC tak mnie bolała za pierwszym razem ze dopiero na drugi dzień wstałam bo nie dałam rady, cycki poranione (dobra położna nakładki mi poleciła) ledwo chodziłam, drugi syn miał kolki mimo kp i teraz gdybym nie zaszła w ciążę to bym go dalej cyckiem karmiła a budził się po kilka razy w nocy mimo że 15 m-cy ma poszłam do szpitala na badania dal tata i babcia mm i ze 2 -3 razy się budzi😀 w końcu idzie sie wyspac i udało mi się go odstawic bo plamilam:)
 
@Sherlook trzymam kciuki za maleństwo. Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze. Wszystkie listopadówki z forum przesyłają Ci dobrą energię :)

@Kaasiek_96 ja do łazienki w nocy wstaję już od tygodnia, a to dopiero 10tc... Ja mam bóle codziennie, raz bardziej boli, raz mniej, ale już się przyzwyczaiłam i nie przejmuje się nimi. Nie są mega mocne - nie potrzebuje nospy.
 
Właśnie mialam to napisać że jak kobieta się skarży to zaraz krytyka jak ona może, sama chciała itp A rana po CC tak mnie bolała za pierwszym razem ze dopiero na drugi dzień wstałam bo nie dałam rady, cycki poranione (dobra położna nakładki mi poleciła) ledwo chodziłam, drugi syn miał kolki mimo kp i teraz gdybym nie zaszła w ciążę to bym go dalej cyckiem karmiła a budził się po kilka razy w nocy mimo że 15 m-cy ma poszłam do szpitala na badania dal tata i babcia mm i ze 2 -3 razy się budzi😀 w końcu idzie sie wyspac i udało mi się go odstawic bo plamilam:)
I jak odstawiłas to plamień już nie masz?

@PasiastyOgon kochana, z tego co kojarzę ty brałaś krople Anaketon, coś pomogły na mdłości? Teraz pierwszy raz wzięłam 😵‍💫
Mi nic nie pomaga 🤦‍♀️ może za szybko oczekuję efektów🤷‍♀️ ostre jedzenie z chinskiej knajpy ostatnio postawilo mnie na nogi haha😅
 
Mi nic nie pomaga 🤦‍♀️ może za szybko oczekuję efektów🤷‍♀️ ostre jedzenie z chinskiej knajpy ostatnio postawilo mnie na nogi haha
Ja już wcześniej pisałam, że biorę codziennie prewomit i w tamtym tygodniu było dobrze ale od wczoraj jest znowu fatalnie, boli mnie brzuch jak przy biegunce ale jej nie mam, wzdęcia, mdłości, zgaga :(
 
reklama
Ja dziś gorszy dzień. Wyszłam na chwile do ogrodu, potem położyłam córkę na drzemke i sama tez leżę… Głowa mnie boli, nie mam dziś sił na nic…
Ja od dwóch dni męczę się z bólem głowy, ciśnienie jest ok. Przez miesiąc muszę mierzyć i zapisywać w zeszycie, bo na ostatniej wizycie mi troszkę skoczyło, ale ja tak mam na widok białego fartucha 😁 niestety moja ginekolog nie do końca mi chyba wierzy, więc będę mierzyć.
 
Do góry