reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

reklama
To twoja przybrała od najniższej wagi 70 gram mniej niż Kuba. 😃 że tak sobie pozwoliłam na szybkie obliczenia.
Mój Kuba też w kokonie na noc leży. A teraz jeszcze odkryłam, że łatwo możemy mieć wspólną drzemkę o ile nakarmię go na leżąco. I mniej wtedy ulewa.

Ale już na przykład nie bardzo wiem, o co mu chodzi, jak sobie tak śpimy od godzinki, i nagle on się budzi i marudzi, stęka. Jest mu ciepło, blisko, jadł godzinę wcześniej więc raczej nie jest głodny. Tego za choinkę nie umiem rozgryźć i nie wiem, jak mogę mu wtedy pomóc. Zwłaszcza jeśli sama mam w tym czasie potrzeby.
Albo chce odbic po czasie, albo bączki albo kupa.
 
Mieliśmy dziś pierwszą wizytę u pediatry. Jako tako wszystko z dzieckiem ok, tylko wędzidełko do konsultacji z chirurgiem czy oby nie za krótkie.
Ulewanie podobno spowodowane jest łapczywym jedzeniem, póki co do obserwacji. I muszę odciągać pierwsze mleko, żeby nie jadł tak szybko. I pilnować jednak tych przerw, bo niby przekarmić się nie da, ale jednak jak się okazuje - wszyscy zalecają bardziej umiarkowane jedzenie.

Kuba pokazowo ulał rekordową ilość mleka w gabinecie. Jak na zawołanie.
 
Dziewczyny, a kupowałyście płyn do mycia butelek, kolektora? Czy zwykłym albo samą wodą myjecie?
Ja na razie raz użyłam laktatora i umyłam go w zwykłym płynie i wyparzyłam. Teraz pewnie częściej będę go używać, więc się zastanowię.

Ale jak jesteśmy przy temacie - jakiej firmy kolektory używacie? Mnie już męczą wkładki, bo po domu nie noszę stanika, często zamaczam sobie koszulki, chyba jednak czas kupić kolektor ot chociażby dla komfortu.
 
Ja na razie raz użyłam laktatora i umyłam go w zwykłym płynie i wyparzyłam. Teraz pewnie częściej będę go używać, więc się zastanowię.

Ale jak jesteśmy przy temacie - jakiej firmy kolektory używacie? Mnie już męczą wkładki, bo po domu nie noszę stanika, często zamaczam sobie koszulki, chyba jednak czas kupić kolektor ot chociażby dla komfortu.
Ja mam tą magiczną butlekę z babyono za 20 zł. I zbieram przy każdym karmieniu 50 ml 😁...
Dziewczyny, a kupowałyście płyn do mycia butelek, kolektora? Czy zwykłym albo samą wodą myjecie?
Pod bieżącą woda i zalewam wrzątkiem. Czasem wyparzam ;).
 
Ja na razie raz użyłam laktatora i umyłam go w zwykłym płynie i wyparzyłam. Teraz pewnie częściej będę go używać, więc się zastanowię.

Ale jak jesteśmy przy temacie - jakiej firmy kolektory używacie? Mnie już męczą wkładki, bo po domu nie noszę stanika, często zamaczam sobie koszulki, chyba jednak czas kupić kolektor
Ja mam taki i polecam, nawet dwa bym wolała niż laktator, ale ze kupiłam wcześniej to używam na zmianę.
 

Załączniki

  • Screenshot_20221208_165829_Chrome.jpg
    Screenshot_20221208_165829_Chrome.jpg
    149,8 KB · Wyświetleń: 25
Ja mam tą magiczną butlekę z babyono za 20 zł. I zbieram przy każdym karmieniu 50 ml 😁...

Pod bieżącą woda i zalewam wrzątkiem. Czasem wyparzam ;).
Też sobie taki zamówiłam, podjechaliśmy nawet do Smyka żeby kupić stacjonarnie, ale mieli jakiś inny, dwa razy drożej niż na all czy w ich sklepie internetowym. Zrobiłam sobie przy okazji większe zamówienie online 🙂 tym bardziej że mam ostatni dzień opłaconego smarta 🤗
 
Mieliśmy dziś pierwszą wizytę u pediatry. Jako tako wszystko z dzieckiem ok, tylko wędzidełko do konsultacji z chirurgiem czy oby nie za krótkie.
Ulewanie podobno spowodowane jest łapczywym jedzeniem, póki co do obserwacji. I muszę odciągać pierwsze mleko, żeby nie jadł tak szybko. I pilnować jednak tych przerw, bo niby przekarmić się nie da, ale jednak jak się okazuje - wszyscy zalecają bardziej umiarkowane jedzenie.

Kuba pokazowo ulał rekordową ilość mleka w gabinecie. Jak na zawołanie.
A co masz robić wg pediatry jak się domaga piersi?
 
reklama
Też sobie taki zamówiłam, podjechaliśmy nawet do Smyka żeby kupić stacjonarnie, ale mieli jakiś inny, dwa razy drożej niż na all czy w ich sklepie internetowym. Zrobiłam sobie przy okazji większe zamówienie online 🙂 tym bardziej że mam ostatni dzień opłaconego smarta 🤗
Też mam kolektor Mami, ale ponoć ten Babyono też daje radę :) ostatnio odciągałam laktatorem nawał i z drugiej piersi kolektorem. Fajnie też działa kolektor podczas karmienia, przystawiony do drugiej.
Wyparzam i myję zwykłym płynem do mycia naczyń. Nie wpadłam na żaden specjalny detergent. W instrukcjach pisało, że łagodny płyn do mycia naczyń... Nawet nie wiem czy wielce łagodny jest. Gdzieś czytałam, że jak się używa laktatora dla jednego dziecka to wystarczy nawet przemyć samą wodą (oprócz wyparzania), ale bo ja wiem...

Mnie w nocy budzi mokry ciuch, bo wtedy pewnie największa produkcja...

Dziwi mnie to co wam powiedział pediatra. Jak to w takim razie z karmieniem na żądanie i jak masz odciągać przed - jak to zaplanować? U mnie by się tak nie bardzo dało, bo dziecko się denerwuje jak długo nie przystawiane. Smoczkiem spacyfikować? A propos smoczka to położna nam dziś mówiła że jak musimy iść na pobranie krwi to nie smoczek a cyc wystarczy ;) ale nie wiem jak w praktyce. Już raz byliśmy po wyjściu ze szpitala (kazano powtórzyć bilirubinę) i pouczono nas, że się bierze butlę albo smoczek...

My dzisiaj szkoliliśmy się z chustonoszenia. Obawiałam się, że po cesarce nie mogę, a mogę. Może to pomoże na ulewanie i na ukojenie :)
 
Do góry