reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2022

reklama
Ja od początku ciąży mam +10 kg. Ważyłam ostatnio dość długo 66.5 kg i potem nagle 67 kg i potem nie wiedzieć kiedy wskoczyłam na 68 i na razie tak mam. Przy wzroście 160 cm. Mój plan był taki, żeby w miarę możliwości przybrać ok. 11 kilogramów, a nie więcej niż 13. Jak patrzę na twarz czy ręce, to nie widzę za bardzo ekstra tłuszczyku więc się pocieszam, że może większość tej wagi to ciąża netto 😅 powoli mam już dosyć takiego ścisłego dietowania, wczoraj po kawiarni zjadłam na obiad dwa trójkąty pizzy, bo już nie miałam siły gotować (cukier o dziwo w normie). Mąż był niepewny, a ja mu mówię tak "powiedz, czym ja chwilę przed porodem temu dziecku zaszkodzę jak zjem kawałek pizzy". Taką miałam ochotę!

Mój mąż tak na mnie patrzy z uznaniem i powtarza "ale ty masz piękną tę ciążę", że ślicznie wyglądam, że brzuszek w kształcie taki ładny. Aż miło słuchać 😍

Młody znów ma czkawkę. Biedny 😃 już jest taki duży, że od tych czkawek cały brzuch mi się trzęsie.
 
Ja od początku ciąży mam +10 kg. Ważyłam ostatnio dość długo 66.5 kg i potem nagle 67 kg i potem nie wiedzieć kiedy wskoczyłam na 68 i na razie tak mam. Przy wzroście 160 cm. Mój plan był taki, żeby w miarę możliwości przybrać ok. 11 kilogramów, a nie więcej niż 13. Jak patrzę na twarz czy ręce, to nie widzę za bardzo ekstra tłuszczyku więc się pocieszam, że może większość tej wagi to ciąża netto 😅 powoli mam już dosyć takiego ścisłego dietowania, wczoraj po kawiarni zjadłam na obiad dwa trójkąty pizzy, bo już nie miałam siły gotować (cukier o dziwo w normie). Mąż był niepewny, a ja mu mówię tak "powiedz, czym ja chwilę przed porodem temu dziecku zaszkodzę jak zjem kawałek pizzy". Taką miałam ochotę!

Mój mąż tak na mnie patrzy z uznaniem i powtarza "ale ty masz piękną tę ciążę", że ślicznie wyglądam, że brzuszek w kształcie taki ładny. Aż miło słuchać 😍

Młody znów ma czkawkę. Biedny 😃 już jest taki duży, że od tych czkawek cały brzuch mi się trzęsie.

Przypomniałaś mi o pizzy 😍😍
Ale ugotowałam pyszny obiadek wiec nie wiem chyba że na kolacje zamówimy ewentualnie jutro na obiad 😁😁

Mąż codziennie całuje brzuszek i mówi że ślicznie wyglądam 😁
Ciekawe czy po porodzie też tak będzie 😁😁🤪🤪🤭🤭😉😉
 
Cukrzyca ciazowa ?

Naprawde współczuje dziewczynom co mają cukrzycę ciazowa trzeba konkretnie się pilnować.
Wiesz co ja mam taką raczej lekką, bo tylko dieta plus ostatnio kilka jednostek insuliny, choc zeszłam do niższej dawki. Ma to swoje plusy ;), bo uczysz sie jeść. Ja kiedyś jadłam bardzo źle, a teraz jem 6 malych posilków i jem zdrowo(choć przy młodej to grzeszę oj grzeszę ;))
 
@Nat_Ra mi po pizzy bardxo cukier skacze 🙈... a nie lubię i jem tylko brzegi. Ale wszystkie drożdżowe tak na mnie działają ... po drozdżówce też mam wysoki..
Mi ogólnie po pieczywie skacze. Nawet z niskim IG. Pizza jest tłusta i podejrzewam, że dlatego zmieściłam się w normie. Zmieściłam, ale nie był to taki śliczny poziom jak po moim własnym ugotowanym obiedzie. Ale ja się testuję nawet z 10 razy dziennie, znam w miarę zależności, wiem co mi zrobi źle a co dobrze. Np. po kaszy jęczmiennej, teoretycznie wysoki IG, mój cukier jest idealny. Każdy organizm jest inny.

Ja nie umiem jeść 6 posiłków dziennie. Przed ciążą jadłam jakiś czas w nurcie swobodnego paleo, niskowęglowodanowo, tylko to pozwalało mi utrzymać wagę. Gdybym jadła tak, jak zalecają w diecie cukrzycowej (mam przykładowy jadłospis z poradni), to bym musiała być na insulinie, mój organizm by tego nie przerobił.

Ostatnio na posiłek przed samym snem jem skyr z lidla (bez cukru!) z surowymi płatkami owsianymi ( gotowana owsianka to porażka, jakbym czysty cukier jadła) i jakimiś ziarenkami. Udało mi się w ten sposób trochę zbić cukier na czczo 😄 a zamiast chleba wróciłam do żytnich chlebów chrupkich (tych twardych), po tym jest w miarę ok. choć nie są polecane.
 
Wiesz co ja mam taką raczej lekką, bo tylko dieta plus ostatnio kilka jednostek insuliny, choc zeszłam do niższej dawki. Ma to swoje plusy ;), bo uczysz sie jeść. Ja kiedyś jadłam bardzo źle, a teraz jem 6 malych posilków i jem zdrowo(choć przy młodej to grzeszę oj grzeszę ;))

Staram się odżywiać zdrowo 😉
Wiadomo że czasem człowiek się skusi na coś nie zdrowego 😉
 
reklama
Staram się odżywiać zdrowo 😉
Wiadomo że czasem człowiek się skusi na coś nie zdrowego 😉
Ja się właśnie dokładnie w tym momencie odżywiam bardzo niezdrowo, bo udało mi się załatwić trudną sprawę i od razu wylądowałam w mojej ulubionej kawiarni, jako że była oddalona o 3 minuty moim ciążowym tempem 🤣🤣🤣
 
Do góry