reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

Ależ oczywiste to jest !
Przykład przed ciężarna przyszło aż 10 honorowych dawców krwi oczywiste że ciężarna czeka.

Powiem Wam że u mojej doktorki bywa że jest zapisane 2 czasem 3 pacjentki na jedną godzinę 🤣🤣 ( zdarza się).

Pamiętam że byłam pierwsza następnie przyszły dwie panie i każda z nas z tej samej godziny wchodziła w zależności jak przyszła. Proste !
Tak mogło się zdarzyć, ponieważ kobieta w ciąży powinna zostać przyjęta przez ginekologa w określonym przez niego terminie. Przykład: lekarz każe Ci przyjść za 2 tyg ale od dawien dawna już nie ma w tym dniu wolnej godziny. Wiec zapisują na dokładkę, bo lekarz grafiku czasami nie rozciągnie. To wyjaśnienie dotyczy wizyt na NFZ.
 
reklama
Tak mogło się zdarzyć, ponieważ kobieta w ciąży powinna zostać przyjęta przez ginekologa w określonym przez niego terminie. Przykład: lekarz każe Ci przyjść za 2 tyg ale od dawien dawna już nie ma w tym dniu wolnej godziny. Wiec zapisują na dokładkę, bo lekarz grafiku czasami nie rozciągnie. To wyjaśnienie dotyczy wizyt na NFZ.
Ja akurat chodze na wizyty prywatne.
 
@Józia89. Właśnie o to chodziło Stylence ze to nie jest pierwszeństwo, tylko bycie w grupie uprzywilejowanej. Jeśli ciężarna ma wejść przed innymi uprzywilejowanymi, to musi być już wewnetrzny przepis placowki i jakas informacja wywieszona np. na drzwiach gabinetu zabiegowego, żeby inni mieli świadomość.
Różnica jest taka, ze po ciężarnej często widać ze jest w ciąży a np. po honorowym dawcy krwi nie. W ustawie nie ma czegoś takiego jak pierwszeństwo, tylko bycie w grupie uprzywilejowanej. A to ze w internecie spotykasz się z wyrazem „pierwszeństwo”, to nie znaczy ze ktoś, kto pisał taki artykuł właściwie interpretuje ustawę.

Ja rozumiem !
Naprawdę rozumiem.

Wyłącznie chodziło mi o to że my jako ciężarne mamy prawo wejść np na pobranie krwi bez kolejki ale to jest tak oczywiste że jak będzie przed nami honorowy dawca krwi to wchodzi on według kolejki bo on również ma pierwszeństwo.

Podałam przykład u mojej pani doktor bywają sytuację że są zapisane 3 osoby na jedną godzinę ( wizyty prywatne)
 
Ja rozumiem !
Naprawdę rozumiem.

Wyłącznie chodziło mi o to że my jako ciężarne mamy prawo wejść np na pobranie krwi bez kolejki ale to jest tak oczywiste że jak będzie przed nami honorowy dawca krwi to wchodzi on według kolejki bo on również ma pierwszeństwo.

Podałam przykład u mojej pani doktor bywają sytuację że są zapisane 3 osoby na jedną godzinę ( wizyty prywatne)
O ile laboratorium ma taki regulamin wewnętrzny. Bo prawa wynikającego z ustawy czy rozporządzeń nie ma w tym zakresie.


Dodam, ze kiedy oddawałam krew w celu badania szpiku do przeszczepu, to w szpitalu absolutnie jak tylko się pojawiłam to panie z laboratorium mnie zawołały i nawet ciężarne musiały czekać. Bo na moja krew czekał już kurier. I to tez wynikało z przepisów wewnętrznych.
 
Dziewczyny zaczełam 26 tc, jakie tętno miały wasze dzieciaczki na badaniu? Czy fhr 157 to nie za dużo?
U nas 26 plus 2 i w środę wizyta wiec dowiemy się jak mocno bije serduszko.

Ostatnia wizytę mieliśmy kiedy było 24 i 4 i FHR mieliśmy 142 pani doktor powiedziała że wszystko jest dobrze.

Myślę że nie ma co się doszukiwać skoro lekarz nic nie mówił to jest dobrze.
 
reklama
Do góry