reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2022

Dziewczyny a tak z troche innej beczki. Na chrzest wolalybyscie dostac kase w kopercie czy karte podarunkowa do Smyka? Idziemy na chrzciny w niedziele, mialam kupic karte ale dzis kolezanka troche mi zamieszala w glowie, bo powiedziala, ze gdyby to ona robila chrzciny to wolalaby dostac kase. Nie lubie dawac kopert w prezencie, ale moze faktycznie tak lepiej ? 🤔
Ze smyka na pewno pójdzie na dziecko (no chyba że komuś innemu coś z tego kupia), z koperty niekoniecznie. Nie mówię że to źle, bo ciężko żeby rodzice którzy mają mnóstwo wydatków na początku z malcem i np. Dostaną tylko koperty to liczą skrupulatnie żeby dokładnie te 2000 zł wydać na dziecko (i to nie na pampersy i mleko tylko zabawki, ewentualnie kolejny fotelik itp.) Tylko np. Mogą sobie odbić organizacje imprezy, ale jeśli chcesz, żeby dziecko konkretnie coś z tego miało, to lepiej smyk.
Ja często proszę od mojej mamy czy babci o kasę dla dziecka I sama wybieram prezent, bo wiem jakich zabawek nie chcę, albo np. Jak drewniane kupuje w świetnym stanie używane, bo wolę by dziecko miało coś porządnego niż nowe ale tańsze, np. Teraz kulodrom taki wysoki uzywany za 125 zł, a nowy jest pod 300... i wszyscy są zadowoleni. Teściowej mi nie wypada o to prosić ale wynikiem jest że czasem kupi jakiś badziew ktory tylko się kurzy.

No ale to trochę inna sytuacja:D niezależnie co wybierzesz to i tak kupiłabym jakiś drobiazg poza kasą, np. Ładne wydaną książkę.
 
reklama
Dziewczyny a tak z troche innej beczki. Na chrzest wolalybyscie dostac kase w kopercie czy karte podarunkowa do Smyka? Idziemy na chrzciny w niedziele, mialam kupic karte ale dzis kolezanka troche mi zamieszala w glowie, bo powiedziala, ze gdyby to ona robila chrzciny to wolalaby dostac kase. Nie lubie dawac kopert w prezencie, ale moze faktycznie tak lepiej ? 🤔
Wolałabym kasę, bo np mogłaby potrzeba kupić coś, czego w takim smyku nie ma ;)
 
Wolałabym pieniądze, bo oferta w Smyku nie jest powalająca. Ja akurat jestem ich stała klientka na ubrania, więc kartę bym zużyła, ale wiem, że są ludzie, którzy nie znoszą tam kupować.
Zabawki przez internet w dziale jak są promocje czy wyprzedaż to mają dość dobrą cenę, można trafić super okazję. I wziąć odbiór w sklepie. Ta sama zabawka stacjonarnie 3 razy drożej ;p
 
No właśnie u nas jest problem z takimi najbardziej prozaicznymi rzeczami, bo mąż pracuje i trzeba się ostro nakombinować chociażby z godziną mojej wizyty u lekarza, pobraniem krwi itd... nie mówiąc już o innych potrzebach.
Jak bardzo, to znam.
Finalnie on robi przerwę w pracy, u lekarza jest obsuwa, nie ma mnie 1.5 godziny. On pracuje do 19, a ja od 17 już jadę na oparach. O 19.30 kąpiemy mała, a o 21 padam razem z nią. Tym sposobem w ciagu dnia nie mam nawet 15 minut dla siebie.
 
Dzięki dziewczyny. Ten 3 bit robiłam. Nawet mi wychodził. Tylko on musi zastygnąć, a ja mam tylko 3h🙉 Zobaczę te przepisy. Może sobie poradzę i coś wybiorę.
@Ika89.... dasz przepis na to brownie jeszcze😍 Zobaczę te 3 co się piecze. Najwyżej wyjdzie mi zakalec.

W tym z kajmakiem nawet jak troszke wyjdzie zakalec to wlasnie takie a la brownie sie robi, ktore specjalnie jest zakalcowate :)
 
Od 2021 jest w pakiecie od NFZ-tu. Są dwie szczepionki doustne, poodbno obie tak samo dobre, więc nie ważne która w danym roku wybierze NFZ.

Nie wiedziałam nawet ze je włączyli do pakietu na NFZ. Fajnie. Ja chyba rotarixem szczepilam z tego co pamietam. Były dwie dawki doustne.
 
Dziewczyny a tak z troche innej beczki. Na chrzest wolalybyscie dostac kase w kopercie czy karte podarunkowa do Smyka? Idziemy na chrzciny w niedziele, mialam kupic karte ale dzis kolezanka troche mi zamieszala w glowie, bo powiedziala, ze gdyby to ona robila chrzciny to wolalaby dostac kase. Nie lubie dawac kopert w prezencie, ale moze faktycznie tak lepiej ? 🤔

My na chrzciny chcielismy koperty, bo zbieralismy pieniazki na drugi fotelik do samochodu.
 
reklama
Jeśli chodzi o chrzciny to ja swojej chrześnicy kupiłam złoty zestaw biżuterii. Sama taki dostałam od chrzestnej i jak skończyłam 13 lat to była moja jedyna i ulubiona biżuteria, do tej pory noszę wisiorek. Lubię takie symboliczne prezenty :)
A narzeczony chrześniakom kupował mini sztabkę złota z grawerem, taka trochę inwestycja, a jak rodzice chcą to można łatwo sprzedać jeśli wolą kasę :)
Tylko ostatnio przez pandemie i wojnę złoto podrożało, więc nie wiem czy się jeszcze opłaca.
 
Do góry