reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

W ogóle piękne jest to imię :)

U nas też nocki ok, poza tym że zasypia koło 24, ale potem potrafi przespać 4,5-5h. I po karmieniu jeszcze 3h dosypia. Ale co wieczór strach czy coś się nie zmieni.

Powoli muszę jej ustawiać rytm żeby zasypiała po kąpieli koło 20 żeby mieć trochę wieczora dla siebie :)
O kurcze ... kiedy moja tak zacznie...
Na razie czas między karmieniami się skrócił z 3-4 h na 1,5-2 ... i nie ma znaczenia czy to dzień czy noc 🙈
 
reklama
To ja nie mogę córce wytłumaczyć że doba ma 24 h, bo ona sobie 6h sen przesuwa co dzień to później. Jeszcze nie dawno wypadało to w nocy, ale to się tak się przesuwa i przesuwa. Dziś wpadło o 8 rano. 😵 Przed tym dłuższym snem ma najdłuższy czas aktywności i potrafi nie spać z 5h ciągiem i tylko wpadać w takie mikrodrzemki. No cóż nadrabiam zaległości czytelnicze.
 
Haha dwie Heleny się zgrały ...
Nasza je co 1,5 max 2 h...w nocy tez 🤦‍♀️ Nie wiem kiedy to się unormuje
Też mnie męczy już to karmienie. Jakby byla butla to może wymienialibyśmy się z mężem w nocy na karmienie a tak to codziennie nieprzespana noc. Ale znowu bip pełnych piersi też jest niefajny.
 
Ufff i już po chrzcinach. Malutka była bardzo dzielna i w sumie wszystko się udało. Goście dopisali. Mała od świat zaliczyła tyle wrazen ze starczyłoby na miesiąc dla takiego malucha. Ale teraz na trzy tygodnie spokoj a potem wyjazd na ferie i narty :) się będzie działo ;)
 
Też mnie męczy już to karmienie. Jakby byla butla to może wymienialibyśmy się z mężem w nocy na karmienie a tak to codziennie nieprzespana noc. Ale znowu bip pełnych piersi też jest niefajny.
A nie myślałaś żeby spróbować odciągać? Może wtedy chociaż jedno nocne karmienie mógłby przejąć mąż a ty byś odespala chociaż troszkę?
Nam tak po ciężkim tygodniu pomogła moja mama jak u niej byliśmy i przejęła jedno nocne karmienie. Wtedy 6h snu bez przerwy było zbawienne 😆
 
A nie myślałaś żeby spróbować odciągać? Może wtedy chociaż jedno nocne karmienie mógłby przejąć mąż a ty byś odespala chociaż troszkę?
Nam tak po ciężkim tygodniu pomogła moja mama jak u niej byliśmy i przejęła jedno nocne karmienie. Wtedy 6h snu bez przerwy było zbawienne 😆
Myślałam, ale jak mały nie je dłużej niż 2 godziny to leje mi się z piersi i wszystko jest mokre i też bolą jak są przepełnione. Poza tym nie wiem ile mililitrow musiałabym odciągnąć.
 
Myślałam, ale jak mały nie je dłużej niż 2 godziny to leje mi się z piersi i wszystko jest mokre i też bolą jak są przepełnione. Poza tym nie wiem ile mililitrow musiałabym odciągnąć.
Moja ma teraz skończone 5 tygodni i z tego co wyczytałam powinna zjadac ok. 100ml. Raz zjadła 90 raz 110 i dała znak że więcej nie chce.
Tylko nie można tego odciągać na raz, najlepiej odciągać po karmieniu, z tej piersi co się karmiło-zbiera się wtedy po 20ml, ale nie rozkręca się dodatkowo laktacji.
 
reklama
Do góry