reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny, które się nie szczepiły w ciąży na covida - macie zamiar się zaszczepić? W moim otoczeniu coraz więcej covid owców, czas połogu mija i będę się zapisywać na szczepienia zgodnie z zaleceniem ginekologa i chyba strachem bo gardło boli, mam inne problemy zdrowotne i nie chce być ibarczona jeszcze większym ryzykiem.. DYSKUSJA CZYSTO INFORMACYJNA bez jakichś szczepionkowych sprzeczek proszę 😘
Ja się nie szczepię. Mamy już w otoczeniu 2 zgony bezpośrednio po 3 dawce. Opinie lekarzy o szczepionce zmieniają się z miesiąca na miesiąc. Miały być tylko 2 dawki, a okazaluje się że ważność szczepienia to pół roku. Wirus mutuje i jeśli dalej się będziemy szczepić to tych odmian będzie mnóstwo. Mój tata po szczepieniu zniósł covida gorzej niż jak chorował przed.
 
reklama
Ja niestety znam kilka historii ciężkiego przebiegu covid po szczepieniu, a także 40 stopniowych goraczek jako reakcja po samym szczepieniu. Moja cała najbliższa rodzina przeszła covid bardzo łagodnie, nikt nie był szczepiony, więc ja też szczepić się nie zamierzam, mając nadzieję, że ze mną będzie tak samo, jak już mnie dopadnie.
Ja jestem za szczepieniem, w styczniu 3 dawka. Jestem spokojniejsza że mogę z małą gdzieś wyjść bo ma przecieciala. Ja covid też przeszłam przed szczepieniem łagodnie, ale nie wiem jak by to było u takiego maluszka. Mój partner mimo lekkiego przebiegu covid do dzisiaj na problemy z wątroba, więc łagodny przebieg nie zawsze oznacza że nic nam nie będzie.

Ale wiadomo to jest bardzo indywidualna decyzja.
 
Ja się nie szczepię. Mamy już w otoczeniu 2 zgony bezpośrednio po 3 dawce. Opinie lekarzy o szczepionce zmieniają się z miesiąca na miesiąc. Miały być tylko 2 dawki, a okazaluje się że ważność szczepienia to pół roku. Wirus mutuje i jeśli dalej się będziemy szczepić to tych odmian będzie mnóstwo. Mój tata po szczepieniu zniósł covida gorzej niż jak chorował przed.
Kurde powiem Ci ze tu masz poniekąd rację bo wszyscy wokół nas którzy są chorzy są po szczepieniu. Ba! Jak byli nie szczepieni to nie chorowali wogole a funkcjonowali tak samo.. Już sama niewiem, chociaż wolałabym się zaszczepić przy tych wszystkich moich dolegliwościach..
 
Powiem Ci po swoim przykładzie i konsultacji z lekarzem.. Jak coś się sprawdza to lepiej nie zmieniać na nic innego. Też zaczęłam kombinować, pupa też się zaczerwienila, smarowałam bephantem a i tak doszło do odparzenia.
1. ALANTAN PLUS
2. Linomag zielony
3. Clotrimazolum
4. Tormentile Baby
5. Olejek z wiesiołka kapsułki

Ta ostatnia pozycje będę dzisiaj testować na paszki bo podobno czyni cuda. Kapsułkę bezpośrednio na skórę lub rozcieńczamy z 2 lyzkami wody i taki roztwór nakładamy na skórę. Zobaczymy. Ale u Nas na pupę podane kremy dają radę a syn jest wyjątkowo delikatny.
Właśnie ja przekabinowalam ... miała chwile chusteczki były ok przypadkiem zmieniłam i namieszalam ... czyli te pozycje co wypisalas są sprawdzone
Musze czymś ta dupulke smarowac bo mnie denerwuje ze tak jej się zaczerwienila
 
Cudownego Nowego Roku Kochane ❤️
Nasza Helen z okazji wkroczenia w Nowy Rok daje nam popalić, a ja nie wiem już sama co jej jest ...krzyczy aż się zanosi ...dajemy butle - pluje, dajemy smoczek - nie chce, przytulamy, nosimy, kładziemy, śpiewamy, mówimy...a ona i tak głównie płacze a jak zasypia to na parę minut 🙈

Dziewczyny - przedwczoraj przestałam totalnie plamić po cc...czy to znaczy że mogę już wejść do wanny? Tak bardzo marzy mi się relaksująca kąpiel ...
 
Cudownego Nowego Roku Kochane ❤️
Nasza Helen z okazji wkroczenia w Nowy Rok daje nam popalić, a ja nie wiem już sama co jej jest ...krzyczy aż się zanosi ...dajemy butle - pluje, dajemy smoczek - nie chce, przytulamy, nosimy, kładziemy, śpiewamy, mówimy...a ona i tak głównie płacze a jak zasypia to na parę minut 🙈

Dziewczyny - przedwczoraj przestałam totalnie plamić po cc...czy to znaczy że mogę już wejść do wanny? Tak bardzo marzy mi się relaksująca kąpiel ...
To moja przywitala nowy rok dokładnie tak samo... Ja już nie wiem czy ja boli brzuch czy po prostu jest zmęczona czy co się dzieje...
Co do plamienia i kąpieli to jabym zaczekała z wizytą u lekarza. Ja mam minimalne plamienia od ponad tygodnia a lekarz na kontroli powiedział że tam jeszcze nadal trwa gojenie.
 
reklama
To moja przywitala nowy rok dokładnie tak samo... Ja już nie wiem czy ja boli brzuch czy po prostu jest zmęczona czy co się dzieje...
Co do plamienia i kąpieli to jabym zaczekała z wizytą u lekarza. Ja mam minimalne plamienia od ponad tygodnia a lekarz na kontroli powiedział że tam jeszcze nadal trwa gojenie.
No właśnie ja też już się zastanawiam czy ją coś boli czy coś się dzieje czy to po prostu kolejny skok rozwojowy (mój mąż już się pyta ile razy Ona będzie tak skakać 🤦‍♀️) ...

Co do wizyty u lekarza - ja trafiłam do swojego na wizytę 2 tygodnie po cc i wtedy powiedział mi że wszystko dobrze się goi i mam mu się pokazać dopiero na wiosnę ...więc decyzje typu wanna/seks itp muszę podjąć na własną rękę :\
Właśnie leci 7 tydzień po cc, więc myślę że może to w końcu już? ;)
 
Do góry