reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

No z tym jakos nie mamy problemów. Budzi się sama zwykle ale jak ja złoży bardziej to po prostu zdejmuje z nosidełka (ta ostatnia jest glw w nosidelku) kładę na płasko no i jakieś laskotki mówienie i takie tam. Jeśli te trzecia jest na spacerze to budzi się jak tylko zajadę na klatkę i wózek stanie.

Ktoś może powiedzieć ze przy takim systemie nie uczy się zasypiać sama ale jakos mi to lata. Śpi trzy razy dziennie, pieknie w nocy i zasypia bez problemu na noc u po nocnych karmieniami, motywuje do spaceru. To my jesteśmy na codzień z dziećmi i uwazam ze to nam musza odpowiadać rytm i techniki usypiania.

Nie chce żeby mi się zaplakiwala próbując zasnąć w łóżeczku albo w koszu w ciągu dnia wiec inne metody stosuje.

Czasem jest podmianka dwie drzemki na leżaczku a trzecia na spacerze :)
Najważniejsze że system działa i wam odpowiada :)
 
reklama
Dziewczyny, czy sucha, łuszcząca skóra na czole na linii skóry i włosów to ciemnieniucha? Próbowaliśmy wyczesać przed kąpielą, ale kiepsko się udaje. Co mogę z tym zrobić?
 
Dziewczyny, czy sucha, łuszcząca skóra na czole na linii skóry i włosów to ciemnieniucha? Próbowaliśmy wyczesać przed kąpielą, ale kiepsko się udaje. Co mogę z tym zrobić?
Najprawdopodobniej tak. Mam taki olejek z linomag na ciemieniucha. Stosujemy na te na skórze głowy. Śmierdzi strasznie, działa średnio. Na skore buzi gdzie zachodzi ciemieniucha mamy zawiesinę na receptę od pediatry na bazie wody wapiennej. Działa rewelacyjnie. Na noc smarujemy, rano zmywam woda.
 
Czy u was też 6 tydzień dziecka to jakiś armagedon? Od 2 dni prawie nie śpi, ciągle chce cycka i na wszystko co jej nie pasuje od razu histeria.. Z tego co czytam to ten 6 tydzień wlasnie jest taki trudny ale mogę paść po 3 bezsennej nocy hehe😆😅
 
Najprawdopodobniej tak. Mam taki olejek z linomag na ciemieniucha. Stosujemy na te na skórze głowy. Śmierdzi strasznie, działa średnio. Na skore buzi gdzie zachodzi ciemieniucha mamy zawiesinę na receptę od pediatry na bazie wody wapiennej. Działa rewelacyjnie. Na noc smarujemy, rano zmywam woda.

U nas to taki bardzo mały fragment, 2cm na 0,5cm. Wizytę u pediatry mam dopiero 20.01, nie wiem czy próbować od lekarza wziąć receptę na taki preparat jaki Ty masz, czy wystarczą domowe sposoby. Nie chcę żeby moje nie dopatrzenie spowodowało, że będzie gorzej i będzie miał na całej główce 😔
 
Czy u was też 6 tydzień dziecka to jakiś armagedon? Od 2 dni prawie nie śpi, ciągle chce cycka i na wszystko co jej nie pasuje od razu histeria.. Z tego co czytam to ten 6 tydzień wlasnie jest taki trudny ale mogę paść po 3 bezsennej nocy hehe😆😅

U mnie zaczęło się w szóstym tygodniu, trwało z półtora tygodnia... Jedyne co nas ratowało to gdy zasypiał to mój mąż go trzymał, a ja szłam spać chociaż na kilkanaście minut ( nie wchodziło w grę odkładanie do łóżeczka/wózka/nosidła). Na pocieszenie powiem tylko, że przeszło, trzeba się przemęczyć, później jest trochę lepiej, nawet jest 15 minut żeby się umyć 🤣. Przepraszam za czarny humor😁
 
U nas to taki bardzo mały fragment, 2cm na 0,5cm. Wizytę u pediatry mam dopiero 20.01, nie wiem czy próbować od lekarza wziąć receptę na taki preparat jaki Ty masz, czy wystarczą domowe sposoby. Nie chcę żeby moje nie dopatrzenie spowodowało, że będzie gorzej i będzie miał na całej główce 😔
Z tym niestety jest tak ze ciężko to powstrzymać i można leczyć objawowo jedynie. Przynajmniej na mojej trójce tak było ze każdy przeszedł w jakimś stopniu (teraz Zośka chyba najgorzej) ale moje działania jedynie leczyły objawy a nie powstrzymywały rozwoju. To nie jest bolesne dla dziecka, jedynie dla oczu rodzica :)
 
U nas to taki bardzo mały fragment, 2cm na 0,5cm. Wizytę u pediatry mam dopiero 20.01, nie wiem czy próbować od lekarza wziąć receptę na taki preparat jaki Ty masz, czy wystarczą domowe sposoby. Nie chcę żeby moje nie dopatrzenie spowodowało, że będzie gorzej i będzie miał na całej główce 😔
Ja kupiłam w aptece taki preparat na ciemieniuche, bez recepty ale jako wyrób medyczny. Nakłada się pół h przed kąpielą i wyczesuje a potem zmywa. Plus natluszczanie oliwka w ciągu dnia.
Ja widzę poprawę i się nie powiększa na razie.
 
reklama
Dziewczyny! My dzisiaj po drugiej wizycie u osteopaty (poprzednia była 3 tygodnie temu), rozmasowała małą, powykrecała itd. wszystko ok, muszę tylko jeszcze poćwiczyć nad pozycja do karmienia, muszę ją bardziej rotować przy karmieniu ;) kolejna wizyta za miesiąc i potem po 3 miesiącach :) polecam wszystkim wizytę u takiego specjalisty, komfort naszego życia znacznie się poprawił 😂
 
Do góry