reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Cześć Mamusie :) mój termin z cyklu to 17 listopad. Widzę, że poruszacie interesujący mnie ostatnio temat badań prenatalnych - jak myślicie, czy warto (oprócz papp-a) robić coś więcej? Czy Wy robicie badania z dna na zaś? To moja pierwsza ciąża (28 lat). Pierwsze USG za mną, drugie przede mną (wszystko ok). I mam jeszcze pytanie, czy wy też tak bardzo odczuwacie zmęczenie? Ja sobie nie daję rady. Zastanawiam się czy to jeszcze normalny objaw ciąży. Pozwalam sobie na jedną kawę z ekspresu dziennie, ale to nie pomaga.. chodzę jak struta
Jeśli usg prenatalne i pappa wyjdą w porządku to nie będę raczej robiła bardziej szczegółowych badań. Chyba, że coś będzie niejasne to wtedy nifty lub inny test.
Oczywiście każde usg prenatalne będę robić 😊
 
reklama

Załączniki

  • Screenshot_20210329-113527_Gallery.jpg
    Screenshot_20210329-113527_Gallery.jpg
    128,5 KB · Wyświetleń: 69
Dzięki za link do live'a o testach prenatalnych. Czuję się doedukowana... i niesamowicie wkurzona.

W Norwegii testy prenatalne są tylko dla kobiet po 38 r. ż. Nawet gdybym chciała, to nie mogę zrobić testu podwójnego (tzw PAPPA) prywatnie. Tylko skierowanie do szpitala, którego nie mam szans dostać. To samo z NIFT. Wydaje mi się to skrajnie nieodpowiedzialne. Nie wiem co robić, chyba muszę wybrać się do Polski.
 
Kiedyś chciałam bloga prowadzić anonimowo odnośnie pracy komornika. Opisywać absurdalne sytuację. Nigdy jakoś nie zaczęłam [emoji846]
Co do słowa przepraszam właśnie przez takich ludzi jesteśmy odbierani jako wrogowie, zło najgorsze itp. Eh szkoda słów.
Kurcze to ja nie mialam swiadomosci, ze moze dojsc do takich pomylek:-( to sa ludzkie dramaty na ktore zapewne niejednokrotnie musialas patrzec. Ciezki kawal chleba. Ja nawet slowa przepraszam nie uslyszalam, ale bylam taka szczesliwa, ze ten koszmar sie skonczyl, ze juz nie roztrząsalam.
 
U mnie pogoda okropna, zimno i pada cały dzień 🌧️
strasznie się pokłóciłam z partnerem, moje drugie szczepienie na covid przesunęli na środę - on twierdzi, że absolutnie nie powinnam się szczepić, a ja mimo wszystko się zdecydowałam. I bądź tu mądry 😟, ciche dni mnie czekają
 
reklama
Chodziło mi że po 1 prenatalnych jak ok to nie robimy nimfy itp . A 2 i 3 to są prenatalne zalecane badania :)
A ja robię bo usg ma inną procentową wykrywalnosc, pappa inną i np nifty zupełnie inną. Poza tym wykrywa inne nieprawidłowości niż dwa poprzednie, dodatkowo jest to wskazane po 35 roku życia. Nawet jak prenatalne jest ok to nifty nawet muszę wykonac. Ale to jest indywidualna sprawa każdej z nas czy badanie wykona...
 
Do góry