reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Jak ja bym chciała żeby już był 13 tydzień i już można było mówić wszytskim :) u mnie w rodzinie nikt nie wie, dzisiaj rozmawiałam z babcia która ma 85 lat i tak mnie swiezbilo że masakra, ale mąż chce czekać i dopiero po prenatalnych powiedzieć :(

A właśnie apropo męża :) wchodzą z wami na badanie? W Lux med nie wolno wiec tu nie ma wątpliwości, ale prywatnie np pozwalają, tylko mój się trochę krępuje. Widzę że by chciał ale mu głupio. Bo wiecie, każde badanie dopochwowo i na fotelu a nie leżance.. Wiec taki średni komfort :d
 
reklama
Ja normalnie mam wynik około 4 więc ok ale teraz w ciąży powinnam go zmniejszyć, w poprzedniej ciąży też brałam euthyrox 25 i ładnie mi zniżył ale nie chodzę do endokrynologa normalnie więc nie wiem czy to nie zaszkodzi maleństwu bo wizyta dopiero za tydzień [emoji848]
Przez tarczycę też można poronić. Mam na wynikach labolatoryjnych napisane, że tsh w 1 trymestrze jest norma do 2,3. Na twoim miejscu bym przyspieszyła wizytę ;)
No i dla staraczek też są inne normy. Endokrynolodzy starają się trzymać tsh, żeby nie przekraczało poziomu 2.
Mam pytanie do dziewczyn które już powiedziały w pracy o ciąży, od wczoraj chce to zrobić, ale wstydzę się, nie będę ukrywać, brakuje mi odwagi, bo wiem że szef będzie bardzo niezadowolony, w mojej poprzedniej ciąży mi nawet wyrzuty robił że muszą kogoś szukać na moje miejsce... Fakt że się skończyło jak skończyło i w sumie tylko 2 tyg nie było mnie w pracy. Chodzi o to że dostaję coraz to nowsze projekty, a na pewno nie zrobię już niektórych... Myślałam jeszcze czy nie iść na l4 bo mnie te mdłości mega męczą.
Jak to zrobiłyście? Prosto z mostu?
Wziełam L4 i zadzwoniłam, że już nie wracam. Po prostu. Jeśli są wskazania typu zagrożenie ciąży, źle samopoczucie to naprawdę nie miej wyrzutów.
Co innego jak ktoś wymyśla bo mu się niechce pracować. Ale skoro się męczysz to bierz zwolnienie. Nikt Ci nie podziękuję nawet jeśli będziesz pracować do 8 miesiąca 🤷‍♀️
Takiemu szefowi, który robi wyrzuty bo ciąża nie dogodzisz. Niech sobie zatrudni starą babę i będzie problem z głowy.
 
Ja mam tak samo duphaston i nospa 3x1 i cyclogest na noc... tak mnie przeraza ta nospa 😭😭😭 tez mam krwiaka...
Też miałam taki moment, czesto myślałam że zrobię krzywdę dziecku przez te wszystkie lekarstwa (myślę, że brałam bardziej szkodliwe leki niż nospa. Był taki tydzień że przyjmowałam bardzo dużo leków, chyba 17 tabletek poza stałym lekem). Teraz staram się myśleć pozytywnie. Mówię sobie, że skoro lekarz uznał, że tak ma być to moja wiedza medyczna nie jest w stanie tego podważyć. Wiem, że z lekarzami różnie bywa ale ja ufam mojemu lekarzowi prowadzącemu. Poza tym nasze dzieci są bardzo silne, a my mamki robimy wszystko żeby było najlepiej.
 
Mam tak samo, moja mama mi dzis powiedziała że brzuch w ciąży to ja mwga bolał i brała pyralgine [emoji28][emoji2356]takie czasy były 31 lat wstecz:O
Pobolewanie podbrzusza tak jak piszą dziewczyny jest normalne. U jednych jest mocniejsze, u innych słabsze. Jeżeli nie ma plamienia, krwawienia czy mocnych skurczy, to raczej nie ma się co martwić.
Mnie tez podbrzusze już 3 dzień boli, chociaż ciężko nazwać to bólem. Bardziej takie kłucie, dyskomfort.
 
Jakbym mogła to jeszcze dzisiaj jechałabym na lotnisko ... niestety mam kategoryczny zakaz podróżowania samolotem przez trombofilię podczas całe ciąży 😔 A jestem globtroterką więc podwójny ból ...🤷🏼‍♀️ Ale Mam nadzieje, że za rok nadrobię 😎
Orientujesz się jak lekarze zapatrują się na dluzsze podroze samochodem majac trombofilie? W sumie przy przyjmowaniu zastrzyków z heparyny teoretycznie powinno byc to bezpieczne. Tez swoją drogą nie jestem do końca pewna ktore mutacje przesądzają o trombofilii mam mthfr i pai w hetero, a Ty?
 
Cześć Dziewczyny. Chciałabym dołączyć do Waszego grona. O ciąży dowiedziałam się początkiem marca, jednak nie zapisywałam się na forum, bo gdy poszłam do lekarza w 6+4 serduszko nie biło. Na szczęście na kolejnej wizycie tj. po ok 9 dniach okazało się, że ciąża jest młodsza i wszystko jest ok. Dzisiaj z OM wychodzi mi 9+1 a z USG 8+1. Czyli moja fasolka jest chyba tutaj najstarsza ;) ? Jestem mamą 4,5 letniego Synka, który dopomina się o rodzeństwo ;) i niestety w 2020 r. miałam jedno poronienie zatrzymane. Teraz staram się myśleć pozytywie i mam nadzieję, że zostanę z Wami do listopada ;)
 
Hej dziewczyny. Tak czytam o Waszych TSh i mam pytanie, bo ja badań hormonalnych dawno nie robiłam. Stwierdziłam, że warto sprawdzić je zanim znajdę w ciążę. Z gp dostałam skierowanie na badania hormonów 3 marca w 21dc (jakoś 7dzien po owulacji), wtedy nie wiedziałam jeszcze ze to był cykl w którym zaszłam w ciążę. Wyniki niby w normach laboratoryjnych, ale TSH ponad 2 to piszecie, że to już dużo. I sama zgłupiałam już. Od GP dostałam tylko smsa, że moje wyniki są w normie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny mam pytanie techniczne. Gdzie ustawić aby nie przychodziły mi na adres email powiadomienia o każdym nowym poście 😳 weszłam na skrzynkę i się zdziwiłam same maile " listopadowe mamy 2021 " XD
U góry w temacie. Najpierw kliknij "przestań obserwować"
IMG_20210326_202928.png


A potem kliknij "obserwuj" i wybierz opcję "i nie otrzymuj powiadomień e-mail".
IMG_20210326_202958.png
 
Do góry