reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

No przy trombofili zaleca się aktywny tryb życia i aktywny tryb w ciąży ( dużo spacerków ). Mi akurat na każdej wizycie proponują L4 ale ja nie chcę ... pomimo wSzytsko w pracy jak jest stres i dużo się dzieje nie czuje mdłości 😆 w domu czuje się dużo gorzej 😅 Musisz robić często przerwy podczas pracy 🤷🏼‍♀️
Kurcze no mnie tez mdli glownie w domu🤔 hmm zastanawiam sie, bo mamy zaplowana podroz nad morze w sierpniu, a to jakies 7 godzin jazdy, fakt ze samochodem i mozna robic czeste przerwy...
 
reklama
Cześć Dziewczyny. Chciałabym dołączyć do Waszego grona. O ciąży dowiedziałam się początkiem marca, jednak nie zapisywałam się na forum, bo gdy poszłam do lekarza w 6+4 serduszko nie biło. Na szczęście na kolejnej wizycie tj. po ok 9 dniach okazało się, że ciąża jest młodsza i wszystko jest ok. Dzisiaj z OM wychodzi mi 9+1 a z USG 8+1. Czyli moja fasolka jest chyba tutaj najstarsza ;) ? Jestem mamą 4,5 letniego Synka, który dopomina się o rodzeństwo ;) i niestety w 2020 r. miałam jedno poronienie zatrzymane. Teraz staram się myśleć pozytywie i mam nadzieję, że zostanę z Wami do listopada ;)
Witamy 🤗 zostaniesz z nami na pewno 😍
 
Jezu cola to zawsze było moje wybawienie! Serio, a teraz od jakiś kilku dni nie jestem w stanie łyka zrobić 😭 zamiast od kawy to od coli mnie odrzuciło i nie umiem tego zrozumiec 😭
w coli innych słodkich napojach jest kwas fosforowy (jako regulator kwasowości). Cola ma w sobie tyle cukru, że działałby mdląco, dlatego dodają do niej ten kwas, jako środek przeciwwymiotny. :)
Spróbuj sama wodę z cytryną albo imbirem. Bardzo zimną. Też zauważyłam, że zimne napoje pomagają. A po gorącej herbacie mnie muli.
 
Przez tarczycę też można poronić. Mam na wynikach labolatoryjnych napisane, że tsh w 1 trymestrze jest norma do 2,3. Na twoim miejscu bym przyspieszyła wizytę ;)
No i dla staraczek też są inne normy. Endokrynolodzy starają się trzymać tsh, żeby nie przekraczało poziomu 2.

Wziełam L4 i zadzwoniłam, że już nie wracam. Po prostu. Jeśli są wskazania typu zagrożenie ciąży, źle samopoczucie to naprawdę nie miej wyrzutów.
Co innego jak ktoś wymyśla bo mu się niechce pracować. Ale skoro się męczysz to bierz zwolnienie. Nikt Ci nie podziękuję nawet jeśli będziesz pracować do 8 miesiąca [emoji2368]
Takiemu szefowi, który robi wyrzuty bo ciąża nie dogodzisz. Niech sobie zatrudni starą babę i będzie problem z głowy.
[emoji44][emoji44][emoji44]
Przestraszyłam się, ale postaram się nie panikować. Wizyty gin nie przyspieszę niestety nie mam takiej opcji, zastanawiam się czy lekarz ogólny przez teleporade mógłby mi to przepisać jak wyjaśnię mu sytuację. Pamiętam że w pierwszej ciąży też późno poszłam na 1 wizytę i wtedy miałam podobny wynik, potem do końca brałam euthyrox i synek jest zupełnie zdrowy dlatego z jednej strony jestem jakby spokojna i miałam czekać do czwartku ale widzę że tu sporo dziewczyn ma lekko wyzszy wynik i jest panika, zaczęło mi się to udzielać [emoji28]
Hej. Ja też tylko podczytuję, ale się nie udzielałam. Jestem mamą po przejściach. W domu mam już 3letnią córeczkę.
Lubię Was poczytać, zazdroszczę, że tak potraficie paplać o mdłościach, bólach wszelakich i zmęczeniu. Ja do ciąży podchodzę bardzo na chłodno i z dystansem, pierwsze USG idę dopiero 12.04, będzie coś koło 7-8tc. Pierwszy test pozytywny miałam już dwa tygodnie temu.
Z powodu naszych trudnych przeżyć nie rozmawiam zbyt dużo o ciąży z mężem, poczekamy do wizyty lekarza, ale obawy opuszczą nas pewnie dopiero po porodzie. Jak to mówią w grupie raźniej, liczę że wasz optymizm mi się udzieli. Gratuluję wszystkim przyszłym mamom, które zobaczyły tętno serca na USG[emoji3590]
Witamy na pokładzie:) życzę zdrówka i zdrowo rosnącej fasolki [emoji3059]
 
w coli innych słodkich napojach jest kwas fosforowy (jako regulator kwasowości). Cola ma w sobie tyle cukru, że działałby mdląco, dlatego dodają do niej ten kwas, jako środek przeciwwymiotny. :)
Spróbuj sama wodę z cytryną albo imbirem. Bardzo zimną. Też zauważyłam, że zimne napoje pomagają. A po gorącej herbacie mnie muli.
Ja po prostu lubię cole 🙄 taki mój nieładny nawyk 😂 pomagała przed ciąża w wielu rzeczach, a teraz nie pije bo się nie da 😂 u mnie mdłości są w trocje innej formie niż u innych i nauczyłam się jak się z nimi obchodzić :)
 
Trafiłam na gbura starego , pierwsze co to mnie opieprzyl że skąd ja wzięłam te procenty to mu tłumaczę że to i tamto a on że rozumie że przyrosła o 600 a nie 60 ? A ja że tak . To powiedział że wszystko jest dobrze. Potem dopiero zrobił USG . Pęcherzyk jest 4,6 mam i krwiaczek . I tyle nic więcej od niego nie usłyszałam . Mam przyjść za tydzień .
Przede wszystkim musisz być spokojna stres ci zaszkodzi. Jak wspomniałam wcześniej moja koleżanka urodziła synka z przyrostem 35% plamiła w tym czasie bo też miała krwiaka. Pęcherzyk jest to najważniejsze. Poszukala bym też na twoim miejscu innego gina na następną wizytę. Trzymam mocno kciuki żeby Ci się udało.
 
reklama
Do góry