reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dzień dobry 😊 ale wy macie tempo dziewczyny, ciężko nadążyć 😅

Dziś jestem około 8+3. Jadę dziś do lekarza po L4, mam dość roboty - pracuję zdalnie, ale z ludźmi, i zdarzało się że musiałam przeprosić klientów i biec do łazienki zwrócić cokolwiek jadłam do tej pory... Plus stres, ciężko go znieść. Idę odpocząć, zająć się sobą, a nie wszystkimi wokół.

Krzywa cukrowa wyszła wczoraj dobrze, na czczo 95, po godzinie 126, po dwóch 90. Może trochę zbyt wysoko, ale skonsultuje się z lekarzem i zobaczymy, co powie dalej. Bardziej zmartwiłam się wynikami moczu, mam sporo leukocytów co może wskazywać na problem z pęcherzem lub nerkami. Nie mam problemów z tym, raczej właśnie zaparcia... Czy któraś z was miała taki problem w poprzednich ciążach może?
Mi na zaparcia pani w aptece powiedziała żebym niczego nie kupowala bo jelita się przyzwyczaja i tak będzie cały czas za to powiedziała że niektórym kobietom pomaga Actimel raz dziennie i powiem Wam że pomaga póki co
 
reklama
Dziewczyny zapisane do Gyncentrum na prenatalne, jesteście pewne że są darmowe ?
Na stronie są podane specjalne wymogi a przez tel. Babka tylko mówi że trzeba nikwalifikować się a NFZ , mieć opieke ginekologiczna przed 10TC i być ze śląska. I teraz mam zagwozdke bo co innego piszą a co innego mówią [emoji15]
na stronie pisze ze trzeba spełniać warunek być ze Śląska i jeden z dodatkowych poniżej wymienionych warunków czyli choćby poniżej 35 lat. Też będę się tam zapisywała
 
Mi na zaparcia pani w aptece powiedziała żebym niczego nie kupowala bo jelita się przyzwyczaja i tak będzie cały czas za to powiedziała że niektórym kobietom pomaga Actimel raz dziennie i powiem Wam że pomaga póki co
to jest prawda że typowe leki na zaparcia jeszcze bardziej rozleniwiaja jelita więc trzeba na nie uwazac
 
Dziewczyny zapisane do Gyncentrum na prenatalne, jesteście pewne że są darmowe ?
Na stronie są podane specjalne wymogi a przez tel. Babka tylko mówi że trzeba nikwalifikować się a NFZ , mieć opieke ginekologiczna przed 10TC i być ze śląska. I teraz mam zagwozdke bo co innego piszą a co innego mówią [emoji15]
Tam jest standardowa rozpiska tego programu unijnego, sa wymogi, ale nie trzeba spelniac wszystkich.
 
spokojnie raz na jakie czas nie zaszkodzi ale faktycznie też się z tym spotkałam że po porodzie maluchy miały problem z napięciem miesniowym bo mama brała dużo nospy w ciąży
Ciekawe czy sa na to jakieś badania potwierdzające, moja znajoma brala codziennie przy 2 ciążach i żadna z córek nie miala problemów z napięciem mięśni. Inne koleżanki też brały cząsto i nic takiego sie nie przytrafiło. Natomiast mój brat mial a mama nie brała nospy. 🙈 nie ma reguły, ale jeśli nie trzeba to lepiej nie brac :)
 
Łosoś ma mało rtęci, odżywczo jest idealny w ciąży - wędzony jadłabym np. 2 porcje w tygodniu (ze względu na dym wędzarniczy i zawartość soli). Najlepszy będzie wędzony na ciepło, bo omijasz ryzyko listeriozy - ale tak naprawdę jest ono bardzo małe. Listeria lubi się rozwijać na warzywach i owocach, a przecież ich z diety nie wykluczamy. Nie da się prowadzić diety w 100% bez ryzyka listeriozy.


Widziałam ostatnio na insta dietetyczki, która zajmuje się cukrzycą ciążową fajnego tipa, żeby jeść węgle proste z dodatkiem białka, wtedy ograniczamy mocne wahania glukozy we krwi. Czyli np. croissant i do tego serek wiejski, albo smoothie owocowe to z dodatkiem jogurtu/skyru i orzechów.


Mimo że jestem dopiero w 6 tyg to mi już wywaliło dolną część brzucha 🤯 Noszę teraz głównie legginsy i duże swetry. Kupiłam ostatnio super spodnie dresowe w Zara, ze sztucznego zamszu, wygodne i miękkie, nic się nie kulkuje. Wyglądają całkiem elegancko - jak na dresy 😂
No właśnie ja tez wywalona 😂😂😂ooo super tip z tym łączeniem węgli z białkiem 😊
 
reklama
Do góry