reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Jak Wasze dzieci reagują na obcych albo dawno nie widzianych, ale znajomych ludzi? Mój jest strasznie nieśmiały, wstydliwy, zastanawiam się, czy czasem introwertykiem po mamie nie będzie 😅 w weekend przyjechała ciocia z wujkiem i o ile wujek na nim wrażenia większego nie robił, tak na ciocię nie chciał nawet spojrzeć, głowa opuszczona i udawał że go nie ma 😂 a dziś jesteśmy w moim domu rodzinnym i pierwszy dzień to zawsze taki przestraszony jest, na krok odejść nie mogę, a kto się do niego odezwie to zaraz w płacz. Jak zostaliśmy tylko we dwoje w pokoju to wróciło moje dziecko 😄 ciekawe, czy z tego wyrośnie czy zostanie już taki wstydzioch. Wasze dzieci są bardziej towarzyskie?
U nas przeważnie wtula się albo we mnie albo w tatę jak ktoś nowy jest albo jak gdzieś jesteśmy, ale się uśmiecha z daleka :) Wtedy nagle robi się mega spokojne dziecko :) ale tak 20min to trwa. Potem już jest lepiej. Ale najlepsze jak byliśmy w sb jej kupić buty to o ile na rekach jest lęk to jak ja puściliśmy i chodziła sama to zaczepiala ludzi i uciekała :) wtedy strachu zero.
to jakby opis mojej Ali 😂 u nas ogolnie wrocila mamoza, czuje sie strasznie, nie moge odejsc na krok bo wrzask, jestem bardziej uwiazana niz jak karmilam piersia. Ona bawi sie z tata tylko jak mnie nie widzi i nie slyszy
A to chyba koło roku się nasila lek separacyjny. U nas bawi się z tatą o ile nie ma mnie w domu. Bo inaczej co chwilę idzie tam gdzie ja i tata musi się mocno wysilać żeby ją zainteresować.
 
reklama
A i dzisiaj nie poszła już do żłobka na adaptacje bo rano stan podgorączkowy 37,5 i nie wiem czy to zęby czy coś się zaczyna.

I chciałam dopytać czy wasze dzieci też nadal wszystko wkładają do buzi? U nas każda zabawka, nawet puzzle... Czekam kiedy ten etap się skończy..
 
A i dzisiaj nie poszła już do żłobka na adaptacje bo rano stan podgorączkowy 37,5 i nie wiem czy to zęby czy coś się zaczyna.

I chciałam dopytać czy wasze dzieci też nadal wszystko wkładają do buzi? U nas każda zabawka, nawet puzzle... Czekam kiedy ten etap się skończy..

U nas etap wkładania skończył się z trzy tygodnie temu. Jednak wcześniej była masakra, jakikolwiek przedmiot to tylko do buzi, innego zastosowania nie było...
 
Jak powrót do pracy? Byłaś na całe 8h czy 7 jak karmisz?

Ogólnie z racji tego, że mały nie zostaje na drzemkę, tylko 7-11, to w tych godzinach pracuję. Codziennie biorę 4h urlopu. Planuję tak przez dwa tygodnie, pozniej mam nadzieje będzie zostawał na drzemkę, o 13 będzie odbierała go moja mama, a ja będę pracować 7-14 bo karmię. I wtedy będę już od rodzicòw Wiktora odbierać.
W pracy masakra, jestem nadal w szoku i odkopuje się z papierów 🤣
 
A i dzisiaj nie poszła już do żłobka na adaptacje bo rano stan podgorączkowy 37,5 i nie wiem czy to zęby czy coś się zaczyna.

I chciałam dopytać czy wasze dzieci też nadal wszystko wkładają do buzi? U nas każda zabawka, nawet puzzle... Czekam kiedy ten etap się skończy..
Dawid cały czas wkłada coś do buzi, ale stosunkowo mniej niż kiedyś. Oczywiście przy ząbkowaniu to co chwile coś musi gryzc. Też czekam, az się to skończy..
 
A czy wasze dzieci nadal śpią bez poduszki?
Moja ma taką płaska jakoś od 9mc, ale często ja wyciągamy bo się nią bawi i wariuje wtedy w łóżeczku :)

U nas dzisiaj w nocy 40stopni gorączki... I nie wiem czy to jakiś wirus czy to po szczepieniu mmr bo piszą że 7-10dni po może się pojawić wysoką gorączka, a u nas wczoraj 8 dni było.

Jadę kontrolnie z nią do lekarza.
 
Moja ma taką płaska jakoś od 9mc, ale często ja wyciągamy bo się nią bawi i wariuje wtedy w łóżeczku :)

U nas dzisiaj w nocy 40stopni gorączki... I nie wiem czy to jakiś wirus czy to po szczepieniu mmr bo piszą że 7-10dni po może się pojawić wysoką gorączka, a u nas wczoraj 8 dni było.

Jadę kontrolnie z nią do lekarza.
Biedna :( Daj znać co tam i czy udało się zbić gorączkę. Ma inne objawy też?
 
U nas Wiktor w nocy tak kaszlał, że do piątej nie mógł zasnąć. Byliśmy u lekarza. Szmery w oskrzelach, tydzień zwolnienia ze żłobka i z pracy 😔
 
reklama
U nas Wiktor w nocy tak kaszlał, że do piątej nie mógł zasnąć. Byliśmy u lekarza. Szmery w oskrzelach, tydzień zwolnienia ze żłobka i z pracy 😔
My mielismy to samo dzis skonczylismy antybiotyk i jutro idziemy na kontrol. Mam nadzieje, ze osluchowo dobrze i w przyszlym tygodniy bede mogla ja zaszczepic
 
Do góry