reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Biedna :( Daj znać co tam i czy udało się zbić gorączkę. Ma inne objawy też?
Na szczęście ibuprofen działa i zbija ale nic była z głowy.
U lekarza ok- osłuchowo czysto, gardło i uszy też, więc najpewniej to od szczepienia. Jak do piątku nie minie temperatura to mamy zrobić badanie moczu.

Ale jest marudka, taka biedna. Bo katar ja meczy i na bank wychodzą dolne czwórki, więc wszystko na raz.

I niestety musieliśmy odpuścić świąteczne spotkanie w żłobku. Ale myślę że to dopiero początek tego co nas będzie omijać przez choroby i trzeba przywyknac.
U nas Wiktor w nocy tak kaszlał, że do piątej nie mógł zasnąć. Byliśmy u lekarza. Szmery w oskrzelach, tydzień zwolnienia ze żłobka i z pracy 😔
Duuuuzo zdrowia!!!
 
reklama
Na szczęście ibuprofen działa i zbija ale nic była z głowy.
U lekarza ok- osłuchowo czysto, gardło i uszy też, więc najpewniej to od szczepienia. Jak do piątku nie minie temperatura to mamy zrobić badanie moczu.

Ale jest marudka, taka biedna. Bo katar ja meczy i na bank wychodzą dolne czwórki, więc wszystko na raz.

I niestety musieliśmy odpuścić świąteczne spotkanie w żłobku. Ale myślę że to dopiero początek tego co nas będzie omijać przez choroby i trzeba przywyknac.

Duuuuzo zdrowia!!!
Moze te czworki sa jakies hardcorowe. Dzisiaj u nas tez mial troche odwyzszona temp. Ciezko mu zobaczyc do buzi, czy juz sie cos przebiło. Właśnie u nas wtedy u lekarza też badanie moczu zleciła pani doktor, co mnie trochę zaskoczyło. Ale wyszło ok, poza niskim ciężarem moczu (1,003). To już któryś raz za niski ten ciężar wyszedł, ale to chyba normalne u małych dzieci 🤔
 
Moze te czworki sa jakies hardcorowe. Dzisiaj u nas tez mial troche odwyzszona temp. Ciezko mu zobaczyc do buzi, czy juz sie cos przebiło. Właśnie u nas wtedy u lekarza też badanie moczu zleciła pani doktor, co mnie trochę zaskoczyło. Ale wyszło ok, poza niskim ciężarem moczu (1,003). To już któryś raz za niski ten ciężar wyszedł, ale to chyba normalne u małych dzieci 🤔
Moja to standardowo ma 37,1 temperature. A te czworki to mam wrażenie idą od miesiąca...jak teraz się nie przebija to ja już nic nie rozumiem 🤣

Nasza się o 21 wybudzila z wrzaskiem i przez 45min próbowaliśmy ją uspokoić. Nie mam pojęcia co to bylo..
 
Moja to standardowo ma 37,1 temperature. A te czworki to mam wrażenie idą od miesiąca...jak teraz się nie przebija to ja już nic nie rozumiem 🤣

Nasza się o 21 wybudzila z wrzaskiem i przez 45min próbowaliśmy ją uspokoić. Nie mam pojęcia co to bylo..

Może odreagowuje żłobek? U nas było podobnie przez pierwszy tydzień...
 
Dziewczyny. Mam dwa pytania bo zgłupiałam.
1. jak mierzycie maluszka temperature? Ja na środku czoła zgodnie z instrukcją termometru, a wczoraj pediatra mi powiedziała, że powinnam na każdej skroni i później uśrednić wynik...
2. Mam anginę, koło 39 stopni. Moja pani doktor powiedziała, że przy takiej temperaturze mogę mleko nie jest wartościowe, powinnam odciągać. Myślałam, że teraz przekazuje w mleku dziecku przeciwciała. Jaka jest prawda?
 
Dziewczyny. Mam dwa pytania bo zgłupiałam.
1. jak mierzycie maluszka temperature? Ja na środku czoła zgodnie z instrukcją termometru, a wczoraj pediatra mi powiedziała, że powinnam na każdej skroni i później uśrednić wynik...
2. Mam anginę, koło 39 stopni. Moja pani doktor powiedziała, że przy takiej temperaturze mogę mleko nie jest wartościowe, powinnam odciągać. Myślałam, że teraz przekazuje w mleku dziecku przeciwciała. Jaka jest prawda?

Zmień pediatre. Matko boska co za bzdury 😱

Tak - masz przeciwciała w mleku więc karmienie to najlepsze co możesz zrobić żeby dziecko uniknęło choroby
 
Może odreagowuje żłobek? U nas było podobnie przez pierwszy tydzień...
Ona od pół kiedy zaczęła ząbkować to ma takie 37. Ale jej tata też ma zawsze wyższa temperaturę :) więc pewnie ma to po nim.

Co do do mierzenia temperatury to mierze tak jak w instrukcji na środku między oczami. I na pewno masz przeciwciała w pokarmie, dziwnie że pediatra mówi inaczej...
 
Ona od pół kiedy zaczęła ząbkować to ma takie 37. Ale jej tata też ma zawsze wyższa temperaturę :) więc pewnie ma to po nim.

Co do do mierzenia temperatury to mierze tak jak w instrukcji na środku między oczami. I na pewno masz przeciwciała w pokarmie, dziwnie że pediatra mówi inaczej...

O tym mleku to mówiła nie pediatra, tylko mój lekarz rodzinny, u którego byłam wczoraj ze swoją anginą... Ogólnie nie było mnie u lekarza z 7 lat, a to starsza kobieta jest...
 
Moja to standardowo ma 37,1 temperature. A te czworki to mam wrażenie idą od miesiąca...jak teraz się nie przebija to ja już nic nie rozumiem 🤣

Nasza się o 21 wybudzila z wrzaskiem i przez 45min próbowaliśmy ją uspokoić. Nie mam pojęcia co to bylo..
U nas też tak się budził z wrzaskiem przez parę dni. Myślałam, że to przez żłobek. Dzisiaj został w domu, bo ma zielonkawy katar i ciężko mu się oddychało w nocy. Zrobiłam mu inhalacje, chociaż nie podobało mu się to bardzo i popsikalam Nasivinem. Już jest spoko, ale chyba zostanie w domu jeszcze jutro.
 
reklama
Coś mi się wydaję, że na początku te nasze dzieci będą częściej w domu niż w żłobku. Chociaż od 26.10 do dzisiaj opuściliśmy tylko 10 dni. Za to córka mojej przyjaciółki była w listopadzie w żłobku 5 razy, w październiku 8...
 
Do góry