reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny,
Właśnie zauważyłam, że rozeszła mi się blizna po cc w jednym miejscu :/
Zrobiła się dziurka w miejscu, gdzie była wbita igła przy szyciu i sączy się z tego ropa i krew, a dookoła zaczęło się robić czerwono (stan zapalny).
Czy któraś z Was miała podobną sytuację?
Tez tak mialam taka dziurka się zrobila jakby pęknięcie i wokoło czerwony szew taki błyszczacy i mnie to bardziej zaczęło swędzieć Ale kilka razy psiuknełam oktaniseptem i jest ok ostatnio bylam na kontroli u ginekologa i wszystko ok.
 
reklama
Tez tak mialam taka dziurka się zrobila jakby pęknięcie i wokoło czerwony szew taki błyszczacy i mnie to bardziej zaczęło swędzieć Ale kilka razy psiuknełam oktaniseptem i jest ok ostatnio bylam na kontroli u ginekologa i wszystko ok.
No właśnie też psiknęłam odkażaczem przed chwilą...mam nadzieje, że się zagoi bo jak naciskam obok gdzieś to leci więcej ropy :/
 
No właśnie też psiknęłam odkażaczem przed chwilą...mam nadzieje, że się zagoi bo jak naciskam obok gdzieś to leci więcej ropy :/
Q

Jeżeli jest ropa to konieczny antybiotyk i ewentualne czyszczenie ropnia. Ja miałam krwiak, który był saczkowany w szpitalu i dodatkowo wyciskałam go w domu, żeby się opróżnił. Musiałam bardzo uważać żeby go nie zakazić.
Jesteś pewna, że to ropa? Ja bym nie czekała tylko migiem do lekarza.
 
Dziewczyny,
Właśnie zauważyłam, że rozeszła mi się blizna po cc w jednym miejscu :/
Zrobiła się dziurka w miejscu, gdzie była wbita igła przy szyciu i sączy się z tego ropa i krew, a dookoła zaczęło się robić czerwono (stan zapalny).
Czy któraś z Was miała podobną sytuację?
Kochana idź do gineksa najlepiej. Octenisept to nie jest lek na wszystko a lepiej zapobiegać niż leczyć. Ty też będziesz spokokniejsza. Nie widzimy tego niewiemy jak to wygląda u ciebie dokładnie więc nie chce ryzykować z jakimiś dobrymi radami bo to nie żarty.
 
A no to ja tak nie mialam mialam dziurkę ale po naciśnięciu nic się nie sączyło. Ja bym to skontrolowała. A byłaś na wizycie popołogowej?
No właśnie byłam ostatni raz 2 tygodnie po porodzie i wtedy mój gin powiedział że wszystko jest super i żeby teraz na wiosnę przyjść dopiero...
 
Q

Jeżeli jest ropa to konieczny antybiotyk i ewentualne czyszczenie ropnia. Ja miałam krwiak, który był saczkowany w szpitalu i dodatkowo wyciskałam go w domu, żeby się opróżnił. Musiałam bardzo uważać żeby go nie zakazić.
Jesteś pewna, że to ropa? Ja bym nie czekała tylko migiem do lekarza.
Dziś już zrobił się strupek, trochę jeszcze wilgotne na papierze jest jak przykładam ale wyglada na to że będzie po wszystkim.
 
Kochana idź do gineksa najlepiej. Octenisept to nie jest lek na wszystko a lepiej zapobiegać niż leczyć. Ty też będziesz spokokniejsza. Nie widzimy tego niewiemy jak to wygląda u ciebie dokładnie więc nie chce ryzykować z jakimiś dobrymi radami bo to nie żarty.
Już dziś się goi, mam nadzieję że będzie po wszystkim....zaczęłam dość intensywnie terapię blizny robić z osteopatką i może po prostu coś naruszyłam...
Jeśli jutro dalej będzie coś się dziać to zadzwonię do gin...tylko ja mam do niego 100 km więc wolę chwilę jednak to poobserwować zanim pociągnę malutką ze sobą na taką wycieczkę :/
 
Dziewczyny,
Stwierdziłam że zrobię tak jak część z Was i będę dziś kładła Helen na regularne drzemki ...No ale ona już śpi 1,5 h 😅
Wybudzacie te swoje dzieciaczki czy dajecie im spać do oporu?
 
reklama
Do góry