reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny kiedy pierwszy raz weszłyście z dziećmi do sklepu? Brakło mi mleka do kawy a partner wróci dopiero po 17.... Umrę bez kawy 👀
 
reklama
To moja kluska jak ją dziś ważyłam to równo 5 kg, więc już ponad 2 kg przybrała w 6 tygodni.😨 Całe szczęście już w tym tygodniu nie przybrała tak dużo jak w poprzednich.
Wow ale tempo! Słodka kluseczka na pewno :)))
U mnie wszystkie dzieci tak ok 45ego centyla z waga zawsze wiec nie oczekuje nic więcej od małej. Jak od linijki mamy 25 gr dziennie średnio.
 
Tez jestem ciekawa. @!andzia daj znać jak możesz. U mnie powiedział ze te problemy czesto wynikają ze wzmożonego lub osłabionego napięcia i on jest w stanie takie rzeczy wypracować z dzieckiem ale jakby problem był innej natury to kieruje rodzica z powrotem do pediatry. Oceniając Zosię powiedział ze wg niego ta jedna wizyta wystarczy i ja odblokuje. No i tak było póki co.

Jeśli chodzi o szczepienia to kieruje się opinia pediatry i kalendarzem szczepień.

Malutka dziś pobiła swój rekord - polozylam ja jak zawsze przed 21 a obudziłam o 5:20 bo mi już mleko uszami wychodziło :) to pewnie po szczepieniu odsypia :) ah no i ważymy już 4600. Cieszę się ze ładnie przybiera bo ostatnio się złościła przy piersi i myślałam ze może ma jakieś pleśniawka czy coś. Fajna pani pediatra bo jak jej o tym mowilam i mówię ze mleko na pewno jest bo ściskam i leci a ona taka zła (choć wraca na pierś) a pani doktor mówi ze jeśli coś z dzidziusiem się dzieje to myśl o tym ze coś jest z mlekiem nie tak powinna być ostatnia a nie pierwsza :)

U nas dzisiaj też był rekord spania, od północy do 5, co prawda niestety po butelce, ale i tak wszyscy się wyspali... A jak Malutka po szczepieniu?
 
Dzięki! Któraś pisała o tym, że składa dzieciątko do leżaczka, stawia na środku i może cokolwiek zrobić. Robiłam tak przy córce 10 lat temu i zapomniałam i tym! Dziś spróbowałam na młodym, ale w foteliku bo nie mamy leżaczka i rzeczywiście polezal chwilę! Chyba lepiej im jak z dolu patrzą bo widza więcej niż sufit 😋 dzięki 🙂
 
Wow ale tempo! Słodka kluseczka na pewno :)))
U mnie wszystkie dzieci tak ok 45ego centyla z waga zawsze wiec nie oczekuje nic więcej od małej. Jak od linijki mamy 25 gr dziennie średnio.
Ona będzie ciągła poza normy za pewne jak syn oboje urodzeni między 25 a 50 centylem, a potem waga i wzrost szybko do góry na 75 centyl, a po roku na 97. Mój syn trochę taki 4 latek w ciele 8latka. Co niestety nie jest fajne, bo wszyscy z góry traktują go jak dziecko opóźnione w rozwoju.
 
U nas zaczynaja się problemy z brzuszkiem i kupą.
Mam nadzieję, że to tylko chwilowe.
Poza tym w poniedziałek jesteśmy umówione do osteopaty - czekamy już 2 tygodnie na wizytę...mam coraz większą listę pytań i coraz większe oczekiwania co do tej wizyty 😂

Dodatkowo czekam dziś na chustę i mamy zamiar zacząć się motać - czy któraś z Was nosi swojego maluszka w chuście?

Co do ginekologa - ja trafiłam do swojego 2 tygodnie po porodzie (bo wyczułam wałek nad cięciem i pojechałam pokazać)...i on wtedy sprawdził mi od razu wszystko - powiedział ze widział co chciał i teraz mam przyjść na wiosnę dopiero 😂 o antykoncepcję się nie pytał ...ale my nie będziemy używać...zajście w ciąże w naszym przypadku trochę trwało, a chcielibyśmy w miarę szybko mieć kolejne dziecko.
Ja nosiłam córkę w chuscie, ale mi osobiście było niewygodnie i bałam się ze mi wypadnie 😂(chociaż wiem, że to niemożliwe).
 
reklama
Oczy
Mi dwóch pediatrow mówiło zupełnie inaczej, że są czystsze i że właśnie powikłań mniej. Zresztą cała reszta Europy szczepi tymi 6w1, myślicie, że gdyby były gorsze to by ich używali?
Oczywiście, że by nie używali ale mi np tłumaczono ze po 3 różnych wkłucia Ch latwiej dojść po którym wystąpiło powikłanie. Po takiej 6w1 jest to w zasadzie prawie niemożliwe.. Ale nie jest powiedziane, że w takim razie 6w1 jest gorsze bo jak wiadomo powikłanie to może być równie dobrze po wit D 🤷‍♀️. Tj to ktoś kiedyś mi powiedział - biorąc leki przeciwbólowe nie czytamy w ulotce jakie może spowodować skutki uboczne tylko je bierzemy i tak samo jest tutaj. Wg mnie bez względu na to która szczepionka szczepimy, każdy wybór jest dobry bo wogole szczepimy.
 
Do góry