reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Ja będę zaczynać 38 tydzień a mój lekarz prywatnie nie zrobił mi ani jednego ktg jeszcze uważa ze skoro czuje ruchy to nie ma potrzeby robienia. Co wy o tym sądzicie dla mnie to absurd koleżanki które chodzą na fundusz o tym czasie maja ktg co tydzień . Albo i częściej a wizyyty co 4-5dni. Ja dzisiaj z nerwów bo dwa dni wcześniej tk mocno się ruszał normalnie się denerwowałam ze może daje jakiś znak ze coś mu nie pasuje. A dziś mało się ruszał . Właśnie przyjechałam na sor na Ktg przyjmują odrazu leżę teraz 40min. Rozmiawialm z mężem i stwierdziliśmy ze lepiej jechać sobie sprawdzić na sor chociaż czy wszysfko ok.. a co wy o tym myślicie ze nie chce tych ktg robić???
Ja mam pierwsze KTG w srode (36 tydzien). Początkowo się zdziwiłam, bo myśłałam, że to badanie się robi dopiero w czasie porodu albo jak jest ciąża po terminie. Teraz to nie wiem czy to jest standardowe badanie czy nie.
 
reklama
Ja będę zaczynać 38 tydzień a mój lekarz prywatnie nie zrobił mi ani jednego ktg jeszcze uważa ze skoro czuje ruchy to nie ma potrzeby robienia. Co wy o tym sądzicie dla mnie to absurd koleżanki które chodzą na fundusz o tym czasie maja ktg co tydzień . Albo i częściej a wizyyty co 4-5dni. Ja dzisiaj z nerwów bo dwa dni wcześniej tk mocno się ruszał normalnie się denerwowałam ze może daje jakiś znak ze coś mu nie pasuje. A dziś mało się ruszał . Właśnie przyjechałam na sor na Ktg przyjmują odrazu leżę teraz 40min. Rozmiawialm z mężem i stwierdziliśmy ze lepiej jechać sobie sprawdzić na sor chociaż czy wszysfko ok.. a co wy o tym myślicie ze nie chce tych ktg robić???
Ja też miałam ktg tylko w szpitalu na patologii robione i w czasie porodu.
A masz wskazania do tego badania? W sensie czujesz słabo ruchy? Dziecko ma hipotrofię? Starzejące łożysko? Cukrzyca? Bo jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, malec się rusza to chyba(?) nie jest to jakieś obowiązkowe badanie.
 
Ja też miałam ktg tylko w szpitalu na patologii robione i w czasie porodu.
A masz wskazania do tego badania? W sensie czujesz słabo ruchy? Dziecko ma hipotrofię? Starzejące łożysko? Cukrzyca? Bo jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, malec się rusza to chyba(?) nie jest to jakieś obowiązkowe badanie.
Tak czułam dzisiaj słabsze a poprzednie dni tak mocno się ruszał ze ciężko było Stwierdzić dlaczego tak mocno to mnie tez zaniepokoiło.. :/ wolałam dmuchać na zimę i pojechać sobie sprawiać
 
Ja będę zaczynać 38 tydzień a mój lekarz prywatnie nie zrobił mi ani jednego ktg jeszcze uważa ze skoro czuje ruchy to nie ma potrzeby robienia. Co wy o tym sądzicie dla mnie to absurd koleżanki które chodzą na fundusz o tym czasie maja ktg co tydzień . Albo i częściej a wizyyty co 4-5dni. Ja dzisiaj z nerwów bo dwa dni wcześniej tk mocno się ruszał normalnie się denerwowałam ze może daje jakiś znak ze coś mu nie pasuje. A dziś mało się ruszał . Właśnie przyjechałam na sor na Ktg przyjmują odrazu leżę teraz 40min. Rozmiawialm z mężem i stwierdziliśmy ze lepiej jechać sobie sprawdzić na sor chociaż czy wszysfko ok.. a co wy o tym myślicie ze nie chce tych ktg robić???
U mnie 37 tc i nie miałam ani jednego KTG.
W poprzedniej ciąży miałam od 36 tc co tydzień ale tylko dlatego ze tak miałam w pakiecie i co wizyta u gina to musialam przejść przez pokój z KTG;)
Ja mam cukrzyce ciazowa i niby wg wskazań powinnam mieć KTG od 38 tc co tydzień, zobaczymy czy tak mnie lekarz skieruje.
 
Dziewczyny czy Wasza waga też zaczęła spadać albo się nie zmienia? U mnie od 3 tygodni utrzymuje się prawie na tym samym poziomie i nie wiem czy to normalne. Waga dziecka jest w normie, ostatnio przybrał prawie pół kilo w tydzień, więc logiczne by było, że moja waga też powinna wzrosnąć..

Tak czułam dzisiaj słabsze a poprzednie dni tak mocno się ruszał ze ciężko było Stwierdzić dlaczego tak mocno to mnie tez zaniepokoiło.. :/ wolałam dmuchać na zimę i pojechać sobie sprawiać
W 1 ciąży miałam od 36tc ze względu na wielowodzie itp dolegliwości. Z tego co wiem jeśli wszystko w ciąży rozwija się prawidłowo nie jest to obowiązkowe badanie. Znam dziewczyny które chodziły prywatnie i na fundusz a ktg nie miały 🤷‍♀️
A może z lekarzem pogadaj i ci zleci chociaż jedno, jeśli ma cię to uspokoić 👍


Jwlsli chodzi o wagę to ja od poczatku ciazy schudłam ponad 6kg, obecnie jestem na minusie 3kg, więc przybrałam. Lekarz mówił że dopóki waga nie spada dr stycznie i nie jest to zauważalne u dziecka to niema to roli.. Alekiedy waga mi stała zaproponował wizytę u dietetyka.
Warto się poprostu skonsultować z lekarzem, chociaż mi się wydaje że jak maluch rozwija się prawidłowo dbasz o dietę i masz dobre wyniki krwi to waga nie powinna cię nie pokoić
 
Zostałam na oddziale do jutra albo poniedziałku nie podobały mu się te ruchy na usg chce skontrolować jutro jesscze mówił ze są ale słabe
Czyli intuicja Cię nie zawiodła. Brawo mama💛
Trzymam kciuki, żeby z maluchem wszystko było ok. Ty już masz chyba prawie donoszoną ciążę prawda? Coś mi się kojarzy że miałaś termin na sam początek listopada.
 
reklama
Hej dziewczyny. Miłej niedzieli! Ostatnie piękne dni na jakiś czas. Szkoda ze nasze wozkowe spacery przypadają na taka porę roku :/ no nic :) śledzę forum ale nie jestem aktywna bo przed porodem jeszcze sporo spraw do ogarnięcia. Pierwszy tydzień wolnego i latam jak oparzona (w tempie żółwim :))). Ale powoli odhaczam długa listę spraw do załatwienia.

Widziałam temat KTG - mi lekarz powiedział ze jeśli jestem spokojna o ruchy to nie muszę w ogóle robić - pytałam przy ustalaniu daty porodu (cc). Wiec nie będę robić. Tym samym przy żadnej z trzech ciąż nie będę mieć. Wszystkie rozwiązania jakieś z zaskoczenia i nie miałam głowy do tego. Jakbym rodziła naturalnie to rozważyłabym KTG domowe. Są firmy które wypożyczają KTG i wyniki monitorowane są przez szpital. Nie wiem czy to dostępne w każdej placówce ale mega wygodne się wydaje.

Miałam ciekawe przejście z polozna POZ. Poszłam złożyć deklaracje do pobliskiej placówki i zostałam ochrzaniona (tak przyjacielsko ale jednak) ze dopiero teraz i ze tak nie można i ze polozna mnie nie przyjmie. Rozmowa była z pielęgniarka. Deklaracje i tak zostawiłam i poprosiłam o kontakt z polozna. Odezwała się i mnie przyjmie ale koniecznie się musimy zobaczyć jeszcze z 4 razy przed porodem (rodzę za 11 dni 🤔). Mam spisać listę pytań i takie tam. Pisze tylko jakbyście tez to odkładały na ostatni moment :/

Waga - u mnie w końcu tez stanęła i nawet lekko spadła. Niemniej jestem na 15 kg plus co jest dość optymalne i tak samo miałam poprzednio ale czuje się jak słonica. Mega nie lubię tego stanu na końcu. Wciąż jednak mogę ćwiczyć wiec ciągnę do końca :)

Ubranka do szpitala i torba - biorę tylko 56 i ostatecznie 6 kompletów plus 1 na wyjście. Przewidują pobyt 3 dniowy. Ale wiem ze dziecko nie będzie większe niż 3,5. Szacuje na 3300. Wszystko już spakowane poza codziennymi kosmetykami dla mnie.

Badania do porodu - czekam na wyniki. Pamiętajcie ze na niektóre czeka się dłużej to nie odkładajcie na za późno. Najdłuższe u mnie to 10-11 dni czekania (paciorkowiec) a trzeba je mieć tak max 4 tygodnie od daty porodu żeby były wiarygodne.

Rozpisałam się :) trzymam kciuki za wszystkie mamusie. To już niedługo. Dbajcie o siebie j myślcie o połogu teraz żeby ten okres był dla was jak najlżejszy :)
 
Do góry