reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Daj znać czy wszystko w porządku.
Dla uspokojenia, ja też czuje skurcze w tych okolicach, ale byłam dziś na kontroli i USG. Wszystko jest Ok.
 
reklama
Na pewno! [emoji6]. Ogólnie im bardziej zaawansowana ciąża tym więcej dolegliwości dochodzi. Coraz częściej boli mnie brzuch, często gdy zbyt dużo chodzę to też mam ciągnięcia i ogólnie jest ciężko, brakuje mi dawnej sprawności,ale już tylko 2,5 miesiąca [emoji847]
Daj znać czy wszystko w porządku.
Dla uspokojenia, ja też czuje skurcze w tych okolicach, ale byłam dziś na kontroli i USG. Wszystko jest Ok.
 
Od kilku dni mam skurcze, które są bardziej bolesne niż wcześniej i w trakcie tych skurczów jest mi ciężko siadać, bo czuję parcie na krocze i spory dyskomfort...
Czy któraś z Was tak miała?
Dzwoniłam do lekarza i ustaliliśmy że przyjadę dziś do niego i sprawdzi mi szyjkę macicy.
Daj znać czy wszystko w porządku.
Dla uspokojenia, ja też czuje skurcze w tych okolicach, ale byłam dziś na kontroli i USG. Wszystko jest Ok.

CytatOdpowiedz
Zgłoś•••
 
Dziewczyny ja mam dzisiaj 29+2. Byłam dzisiaj na kontroli i dzidziuś ma główkę całkowicie już w kanale rodnym. Grozi mi poród przedwczesny. Strasznie się boje 😕 szyjka ma około 2,95 cm długości i póki co jest zamknięta ale dzidziuś rośnie i mechanicznie główką naciska na szyjkę.
 
Dziewczyny jestem w 30 tc. Czy miałyście robione wszystkie 3 usg prenatalne? Mój lekarz zrobil mi w 1 i 2 trymestrze (polowkowe). Na każdej wizycie robi standardowe usg i sprawdza szyjkę. Dzis malam wizytę i nic nie wspominał o prenatalnym w 3 trymestrze. Czy jest ono konieczne jeśli wszystko przebiega prawidłowo? Miałam dzis mierzone jak na każdym usg co miesiąc obwód główki, brzuszka i kosc udową - na tej podstawie wylicza wagę. Mała waży 1,5 kg. Jak to było u Was?
Mój lekarz mi robi na następnej wizycie i ja będę tak na końcówce 32. Zauważyłam ze pomimo super sprzętu woli właśnie robić na końcówce, pewnie dla nich to lepsze bo wszystko widać lepiej
 
Dziewczyny odebrałam dziś wyniki badań moczu i jestem przerażona. Pojawiło mi się białko w moczu i kryształy szczawiu. Wizytę mam dopiero we wtorek.
Mierzysz sobie ciśnienie? Nadciśnienie (powyżej 140/90) + białko w moczu może być niebezpieczne i wtedy warto się zgłosić dużo szybciej, bo może być objawem stanu przedrzucawkowego.

Tu dziewczyna w stories o tym dziś mówiła Link do: Co by tutaj? (@cobytutaj_pl) • Instagram photos and videos
 
Dziewczyny ja mam dzisiaj 29+2. Byłam dzisiaj na kontroli i dzidziuś ma główkę całkowicie już w kanale rodnym. Grozi mi poród przedwczesny. Strasznie się boje 😕 szyjka ma około 2,95 cm długości i póki co jest zamknięta ale dzidziuś rośnie i mechanicznie główką naciska na szyjkę.
Dostałaś zalecenia leżenia? Długość szyjki wydaje się dość dobra. Oczywiście stosuj sie do rad lekarza i trzymam kciuki!
 
Mierzysz sobie ciśnienie? Nadciśnienie (powyżej 140/90) + białko w moczu może być niebezpieczne i wtedy warto się zgłosić dużo szybciej, bo może być objawem stanu przedrzucawkowego.

Tu dziewczyna w stories o tym dziś mówiła Link do: Co by tutaj? (@cobytutaj_pl) • Instagram photos and videos
Kochana ciśnienie mam książkowe 120/80 i czuję się bardzo dobrze. Zastanawiam się czy czasem moje nerki nie zaczynają świrować choć nigdy nie miałam z tym problemu.
 
reklama
Do góry