reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Witam😀
Ja dopiero jestem przed badaniem krzywej cukrowej,trochę się boję o wynik ale mam nadzieję że będzie ok🐵
Jak Tam się czujecie dzisiaj?
Mi już sporo brzuszek się powiększył.Teraz zaczął się 24tc. A zaczęły się Wam skurcze BH ? U mnie już są brzuch twardnieje kilka razy na dzień.
Oooo ja idę w piątek na krzywa 25 zaczęłam . A skurczów nie mam jeszcze
 
reklama
Ja tez mam cukrzyce od początku jestem na diecie i 1h po posiłku mam Max 130 mam nadzieje ze to sie nie pogorszy. A czy Wy też czujecie jak rosnie Wam cukier? Ja czuje jak podnosi mi sie puls wtedy wiem ze jest już blisko 140 a jak powyżej to już źle się czuje
 
Oooo ja idę w piątek na krzywa 25 zaczęłam . A skurczów nie mam jeszcze
Tez w ciągu dwóch tygodni będę robić krzywa. W poprzednich ciążach nie miałam wiec chyba bym z krzesła spadła jakby coś miało wyjść teraz. Zdrowiej bym jeść nie umiała :/

@Szczęśliwakobieta - ja już 3 tygodnie po szczepieniu (druga dawka moderny) i jestem dużo spokojniejsza po tym jak zrobiłam. Wszyscy wokół mnie zaczepieni, mąż będzie normalnie do szpitala wejść no i ryzyko złapania choroby jest dużo mniejsze. Bardzo odetchnęłam :)
 
Ja mam nadzieję, że krzywa będzie okej, raczej będę się starać ją zrobić najpóźniej jak mogę czyli jakoś w 26 tygodniu. Jedna już miałam wyszła okej. U mnie dosłownie o 1 lub 2 może się wykrzaczyć glukoza na czczo. Klika lat temu ten wynik był okej, ale zmieniły się normy dla ciężarnych. 🙈
 
Tez w ciągu dwóch tygodni będę robić krzywa. W poprzednich ciążach nie miałam wiec chyba bym z krzesła spadła jakby coś miało wyjść teraz. Zdrowiej bym jeść nie umiała :/

@Szczęśliwakobieta - ja już 3 tygodnie po szczepieniu (druga dawka moderny) i jestem dużo spokojniejsza po tym jak zrobiłam. Wszyscy wokół mnie zaczepieni, mąż będzie normalnie do szpitala wejść no i ryzyko złapania choroby jest dużo mniejsze. Bardzo odetchnęłam :)
Oooo i jak miałaś jakieś objawy po? Boże ja się tak boje ale muszę iść mój lekarz wręcz każe i koniec . Mówi ze za dużo ryzyko..
 
Ja tez mam cukrzyce od początku jestem na diecie i 1h po posiłku mam Max 130 mam nadzieje ze to sie nie pogorszy. A czy Wy też czujecie jak rosnie Wam cukier? Ja czuje jak podnosi mi sie puls wtedy wiem ze jest już blisko 140 a jak powyżej to już źle się czuje
Ja jak narazie nie wiem kiedy i po czym mi się podnosi ...dopiero początek krzywa niedawno zrobiona i buuum cukrzyca ... tak wogole to ja mam kilka tygodni wczesniej zrobiona krzywa bo w 19tyg+5 ... za kilka dni idę do ginekologa i da mi skierowanie do diabetologa wiec się zacznie
A ty masz fajny cukier po jedzeniu wszystko w normie ...ciekawe jak to u mnie będzie wyglądało teraz to mam wrażenie ze cokolwiek zjadam jest nieodpowiednie
 
Oooo i jak miałaś jakieś objawy po? Boże ja się tak boje ale muszę iść mój lekarz wręcz każe i koniec . Mówi ze za dużo ryzyko..
Pierwsza dawka tylko ból ręki ok 3 dni. Druga dawka jeden dzień takiej przyspieszonej grypy. Wzięłam wolne cały dzień leżałam i czułam się mega kiepsko. Gorączka 38 wiec nie taka najgorsza. Wieczorem już zaczęło przechodzić i od dnia następnego normalnie wróciłam do pracy i do życia. A teraz jestem bardzo spokojna i czuje się bezpieczniej.
 
A ja dziś jestem 20+5 i pierwszy raz poczułam pod ręką ruchy malucha. Czułam je już wcześniej, ale były to raczej kopniaki na pęcherz, wręcz czułam to między nogami.. A dziś po przyłożeniu ręki do brzucha poczułam dwa silne kopniaczki, aż się wzruszyłam ❤️🙂
Jeszcze 2 tygodnie i wchodzimy w 6 miesiąc 🎉🎊
Również za niecałe 2 tygodnie wizyta u mojego prowadzącego i kolejne 4 tygodnie czekania na następną wizytę - czyli to czego nie lubię najbardziej.

Z ogólnego samopoczucie koniecznie muszę zrobić ten mocz bo strasznie podsikuje co kawałek. Wezmę łyka wody i zaraz muszę iść do toalety, jest mi też nie dobrze nadal przez ten katar i zdarzają mi się poranne wymioty flegma, ale ogólnie czuje się dobrze. Męczy mnie też sapka, dlatego spacery jak niegdyś w moim przypadku odpadają.. Jestem zmęczona wyjściem na plac zabaw, gdzie większość czasu spędzam stojąc i pilnujac albo siedząc i pilnujac. Ogólnie najchętniej to bym leżała 😂
Na szczęście mimo mojego domowego lenistwa rodzina wspiera.. Więc w tygodniu gdy ich niema mogę się chociaż trochę poświęcić błogiemu odpoczywaniu.

Co do wyprawki wpadłam do salonu Bobo wózki ( jest w wielu miastach w Polsce) i dowiedziałam się, że na wózek można czekać 2, 3 dni bądź jeśli to popularna firma i oblegany kolor od 4 do 6ciu tygodni.. Więc myślę, że na przełomie 7/8 miesiąca warto zrobić rekonesans co się podoba wczesniej żeby na spokojnie sobie później już tylko zamówić i czekać na przesyłkę. Podobnie myślę, może być z łóżeczkami czy mebelkami. Warto się dowiedzieć bo ja tj pisałam w 2017 na łóżeczko czekałam 8 tygodni 🤦‍♀️
 
reklama
Pierwsza dawka tylko ból ręki ok 3 dni. Druga dawka jeden dzień takiej przyspieszonej grypy. Wzięłam wolne cały dzień leżałam i czułam się mega kiepsko. Gorączka 38 wiec nie taka najgorsza. Wieczorem już zaczęło przechodzić i od dnia następnego normalnie wróciłam do pracy i do życia. A teraz jestem bardzo spokojna i czuje się bezpieczniej.
A nie panikowalas jak ta gorączka przyszła ? Zbijalas paracetamolem??
 
Do góry