reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
I jak po pierwszym było??? Ja już chce mieć to za sobą bardzo się boje ze coś się stanie małemu jak się zaszczepie..
2 dni bolala mnie ręka i tyle. Żadnych innych objawów, ani osłabienia, ani temperatury. Mi mój lekarz powiedział że jak się pojawi temperatura to mam wziąć apap i jeśli po jednym dniu będę się gorzej czuć to mam do niego dzwonić. Ale po pierwszej dawce byłam już na wizycie i mała szalała jak zawsze :)
 
2 dni bolala mnie ręka i tyle. Żadnych innych objawów, ani osłabienia, ani temperatury. Mi mój lekarz powiedział że jak się pojawi temperatura to mam wziąć apap i jeśli po jednym dniu będę się gorzej czuć to mam do niego dzwonić. Ale po pierwszej dawce byłam już na wizycie i mała szalała jak zawsze :)
Super zazdroszcze wam ja już tez chce mieć to za sobą :( a wszystkie moje koleżanki w ciąży się nie szczepią .. i mówią ze jestem głupia ze się szczepie . Ja miałam na początku ciąży koronę i nie chce znowu tego przechodzić miałam szczęście ze wtedy jakoś wytrwałam.. a ta 4 fala ma być masakra
 
Ja tez mam cukrzyce od początku jestem na diecie i 1h po posiłku mam Max 130 mam nadzieje ze to sie nie pogorszy. A czy Wy też czujecie jak rosnie Wam cukier? Ja czuje jak podnosi mi sie puls wtedy wiem ze jest już blisko 140 a jak powyżej to już źle się czuje
Ja też od samego początku mam dietę. Teraz mod niedawna zaczęłam brać insulinę ale nic nie czuję kiedy cukier jest za wysoki
 
Ja zdecydowanie się nie szczepie 😉 ale uważam że to każdego indywidualny wybór
też się nie szczepie pytałam o to lekarza prowadzącego powiedział że po porodzie to tak a teraz niech rodzina najbliższą i partner weźmie to pod uwagę , w sumie dyskusja o szczepieniu się to jest dyskusja jak o polityce czy Religi każda z nas chce dobrze dla swojego dziecka
 
A ja dziś jestem 20+5 i pierwszy raz poczułam pod ręką ruchy malucha. Czułam je już wcześniej, ale były to raczej kopniaki na pęcherz, wręcz czułam to między nogami.. A dziś po przyłożeniu ręki do brzucha poczułam dwa silne kopniaczki, aż się wzruszyłam ❤️🙂
Jeszcze 2 tygodnie i wchodzimy w 6 miesiąc 🎉🎊
Również za niecałe 2 tygodnie wizyta u mojego prowadzącego i kolejne 4 tygodnie czekania na następną wizytę - czyli to czego nie lubię najbardziej.

Z ogólnego samopoczucie koniecznie muszę zrobić ten mocz bo strasznie podsikuje co kawałek. Wezmę łyka wody i zaraz muszę iść do toalety, jest mi też nie dobrze nadal przez ten katar i zdarzają mi się poranne wymioty flegma, ale ogólnie czuje się dobrze. Męczy mnie też sapka, dlatego spacery jak niegdyś w moim przypadku odpadają.. Jestem zmęczona wyjściem na plac zabaw, gdzie większość czasu spędzam stojąc i pilnujac albo siedząc i pilnujac. Ogólnie najchętniej to bym leżała 😂
Na szczęście mimo mojego domowego lenistwa rodzina wspiera.. Więc w tygodniu gdy ich niema mogę się chociaż trochę poświęcić błogiemu odpoczywaniu.

Co do wyprawki wpadłam do salonu Bobo wózki ( jest w wielu miastach w Polsce) i dowiedziałam się, że na wózek można czekać 2, 3 dni bądź jeśli to popularna firma i oblegany kolor od 4 do 6ciu tygodni.. Więc myślę, że na przełomie 7/8 miesiąca warto zrobić rekonesans co się podoba wczesniej żeby na spokojnie sobie później już tylko zamówić i czekać na przesyłkę. Podobnie myślę, może być z łóżeczkami czy mebelkami. Warto się dowiedzieć bo ja tj pisałam w 2017 na łóżeczko czekałam 8 tygodni 🤦‍♀️
oo ja też czuje ruchy wydaje mi się że pod ręką ale jak mówię mojemu daj rękę zobaczymy czy Ty czujesz to mówi że nic nie czuję i nie wiem czy ja siebie wkręcam i czuję od środka czy faktycznie czuje na ręce 😂
 
A nie panikowalas jak ta gorączka przyszła ? Zbijalas paracetamolem??
Nie. Wiedziałam ze tak może być. Wzięłam jeden paracetamol i czekałam aż przejdzie. Tez już miałam wizytę po i wszystko ok. Taka jest rekomendacja lekarska. Dużo bardziej boje się zachorować w niekontrolowany sposób niż przejść przez efekty szczepienia. Porozmawiaj z lekarzem jeśli masz wątpliwości. Pozdrawiam
 
Super zazdroszcze wam ja już tez chce mieć to za sobą :( a wszystkie moje koleżanki w ciąży się nie szczepią .. i mówią ze jestem głupia ze się szczepie . Ja miałam na początku ciąży koronę i nie chce znowu tego przechodzić miałam szczęście ze wtedy jakoś wytrwałam.. a ta 4 fala ma być masakra
Ja przechorowałam covid miesiac przed ciąża, dość łagodnie ale przeciwciał prawie żadne nie zostały. Za to mój partner przez 10dni miał wysoka temp mimo leków i podwójnego antybiotyku. Więc wolę tego uniknąć w ciąży. Ja konsultowałam decyzję z lekarzem prowadzącym.
Ale zgadzam się że jest to indywidualna decyzja każdej z nas. Dlatego piszę tylko o samopoczuciu i przyczynach swojej decyzji i do niczego nie namawiam :)
 
reklama
Do góry