reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

U nas chyba też znowu skok.. Krzyki w nocy, placze, piszczy, glosniej, ciszej i slucha sama siebie, cos gada po swojemu, w nocy spac jie chce znowu.. Nie wspomnę już o tym że mała ostro kopie, próbuje się plecami (ramionami) podnieść jak podnoszę jej dupkę żeby założyć pampersa, i jak leży to non stop biegnie i kuli nóżki i dupkę podnosi jakby chciała wstać [emoji28] Patrzy się już normalnie oczkami jak pokazuje jej się coś to wodzi wzrokiem, jak już mleka nie chce to wyciąga se butelkę i pluje mlekiem.. No i non stop gdzieś biegnie tymi nóżkami, odpycha się, kopie i cuda wyprawia [emoji28]...
 
reklama
Widziałam Kochana ale zamówiłam już wcześniej i czekam na dostawę [emoji3]
Ale dziękuję za wiadomość

Ojjj to szkoda ze sie nie zalapalas na promke, byloby na pokrycie dostawy chociazby. Aaaa i jeszcze w bootsie jest promka na pampki - 5 paczek za £20. O ile pampersa uzywacie ;)
A jak Zosia ? Jak Ty w roli mamusi ??

@Ewela2805 Tobie to sie trafil egzemplarz wymagajacy. Duzo sil mamcia.

@ONAONAONA no z zebami mielismy przeboje. Dopajalam na zakecenie pediatry tymi herbatkami bo tak, ta sama tez powiedziala ze roczniak to za may na stomatologa. Jak sie pozniej okazalo na lapisowanie bylo juz za pozno ( to ten srodek przez ktory zeby czarnieja, ale sa). A zabki byly tak mekkie ze sie starly do zera. W niektorych mial tylko korzenie. Na szcescie trafilismy w koncu do super dentysty, mlody uwielbial tam chodzic. Mial cala tecze kolorow w buzi i dzieci sie go zawsze o to wypytywaly. Teraz na szczescie ma piekne zebiska i stale tez ladnie sie maja, bo wiadomo ze to jest ryzyko duze przejscia z mleczakow na stale. No i ile kasy na to leczenie poszlo to nawet myslec nie chce.

Bylam u GP, zajzala gdzie trzeba i czekam na list ze szpitala zeby mnie specjalista ginekolog od takich problemow zobaczyl. Nie dzieje sie nic tragicznego, ale trzeba cos na to poradzic, bo same cwiczenia nie pomagaja i jest wszystko za nisko. Dodatkowo na badanie krwi sie umowilam, wiec zobaczymy jak mlody ze mnie wysysa ;)
 
@majacyr
Piękne fotki [emoji8] zazdroszczę ci, że ty już po chrzcinach [emoji5]my mamy w niedziele i jakoś zestresowana jestem tym, nie wiem czemu... najlepsze jest to, że w ogole nie pomyslałam w co sie ubiorę [emoji33] najpierw chciałam sukienkę, ale na pewno będę musiała małego podkarmic trochę, to przecież sukienki nie zarzucę sobie na twarz, a ściągać jak pisalyscie, nie będę miała gdzie i to dla mnie mega niewygodne [emoji53]wiec spodnie i bluzka albo spódnica i bluzka. Dol znajdę fajny, ale bluzka??? Taką ładna nie wiem czy znajdę.. z reguły na imprezy wszelakie chodziłam w sukienkach właśnie [emoji33]ech....

Karolina
Moje dziecko tez na wodzie od najmłodszych lat [emoji5]do przedszkola tez nosi, zamiast właśnie Kubusiów czy wody smakowej ... a ząbki ma piękne[emoji28] jeszcze mleczaki choć w lipcu skończył 6 lat[emoji5] zawsze u lekarki jak bada mu gardło to słyszę- piękne ząbki [emoji16]

@Ewela2805
Pięknie sie rozwija twoja Majeczka[emoji106]
 
Ojjj to szkoda ze sie nie zalapalas na promke, byloby na pokrycie dostawy chociazby. Aaaa i jeszcze w bootsie jest promka na pampki - 5 paczek za £20. O ile pampersa uzywacie ;)
A jak Zosia ? Jak Ty w roli mamusi ??

@Ewela2805 Tobie to sie trafil egzemplarz wymagajacy. Duzo sil mamcia.

@ONAONAONA no z zebami mielismy przeboje. Dopajalam na zakecenie pediatry tymi herbatkami bo tak, ta sama tez powiedziala ze roczniak to za may na stomatologa. Jak sie pozniej okazalo na lapisowanie bylo juz za pozno ( to ten srodek przez ktory zeby czarnieja, ale sa). A zabki byly tak mekkie ze sie starly do zera. W niektorych mial tylko korzenie. Na szcescie trafilismy w koncu do super dentysty, mlody uwielbial tam chodzic. Mial cala tecze kolorow w buzi i dzieci sie go zawsze o to wypytywaly. Teraz na szczescie ma piekne zebiska i stale tez ladnie sie maja, bo wiadomo ze to jest ryzyko duze przejscia z mleczakow na stale. No i ile kasy na to leczenie poszlo to nawet myslec nie chce.

Bylam u GP, zajzala gdzie trzeba i czekam na list ze szpitala zeby mnie specjalista ginekolog od takich problemow zobaczyl. Nie dzieje sie nic tragicznego, ale trzeba cos na to poradzic, bo same cwiczenia nie pomagaja i jest wszystko za nisko. Dodatkowo na badanie krwi sie umowilam, wiec zobaczymy jak mlody ze mnie wysysa ;)
kochana szczescie ze o to pozniej zadbalas i dzis sie mlody cieszy zdrowym usmiechem no a swoje malec musia przejsc ..koszta swoja droga eh
moje maja kontrol w styczniu i mam nadzieje ze lekarka powie ,sliczne zabki i wszystko ok

@majacyr
Piękne fotki [emoji8] zazdroszczę ci, że ty już po chrzcinach [emoji5]my mamy w niedziele i jakoś zestresowana jestem tym, nie wiem czemu... najlepsze jest to, że w ogole nie pomyslałam w co sie ubiorę [emoji33] najpierw chciałam sukienkę, ale na pewno będę musiała małego podkarmic trochę, to przecież sukienki nie zarzucę sobie na twarz, a ściągać jak pisalyscie, nie będę miała gdzie i to dla mnie mega niewygodne [emoji53]wiec spodnie i bluzka albo spódnica i bluzka. Dol znajdę fajny, ale bluzka??? Taką ładna nie wiem czy znajdę.. z reguły na imprezy wszelakie chodziłam w sukienkach właśnie [emoji33]ech....

Karolina
Moje dziecko tez na wodzie od najmłodszych lat [emoji5]do przedszkola tez nosi, zamiast właśnie Kubusiów czy wody smakowej ... a ząbki ma piękne[emoji28] jeszcze mleczaki choć w lipcu skończył 6 lat[emoji5] zawsze u lekarki jak bada mu gardło to słyszę- piękne ząbki [emoji16]

@Ewela2805
Pięknie sie rozwija twoja Majeczka[emoji106]

tutj stres a czlek przez karmienie nie ma jak sobie kieliszkiem cytrynowki pomoc nie hehehehe
napewno cos ladnego znajdziesz choc ja wiem po sobie ze jak sszukam czegos tygodnie przed to trafic nic nie moge dlatego ja to sie lata swietlne wstecz szykuje ahahahahha

i super ze mlody ma takie piekne zabki, wlasne nic tylko sie cieszyc ;)



mlody mi zrobil musztardowa rzadka kupk a po godzinie poprawil pienista musztardowa kupka hmm
ostatnio jak zjada z jednej to bardzo napelnia mi sie druga i zanim sie naje daje mu zessac z drugiej troche , no nic zobacze na dniach
 
A ja dzisiaj po wizycie kontrolnej[emoji4] wszystko ok. Został tam jakiś miesniak ale to pozostałości po lozysku i pewnie w miesiąc zleci (mam jeszcze minimalne plamienia czasem). Za miesiąc sprawdzimy co I jak i zdecydowałam się na wkładkę. Któraś ma albo będzie miała? Ogólnie kupa śmiechu bo mam się zastanowić czy na pewno chce skoro mi takie ładne dzieci wychodzą a porody takie gładkie (mówi facet...[emoji28]). I jakoś tak dziwnie było patrzeć na ten pusty ekran... Ale cieszę się że wszystko ok. Czekam na męża [emoji48][emoji41]
 
A ja dzisiaj po wizycie kontrolnej[emoji4] wszystko ok. Został tam jakiś miesniak ale to pozostałości po lozysku i pewnie w miesiąc zleci (mam jeszcze minimalne plamienia czasem). Za miesiąc sprawdzimy co I jak i zdecydowałam się na wkładkę. Któraś ma albo będzie miała? Ogólnie kupa śmiechu bo mam się zastanowić czy na pewno chce skoro mi takie ładne dzieci wychodzą a porody takie gładkie (mówi facet...[emoji28]). I jakoś tak dziwnie było patrzeć na ten pusty ekran... Ale cieszę się że wszystko ok. Czekam na męża [emoji48][emoji41]
Oj zazdraszczam:)

Ktoś się orientuje od kiedy można zacząć robić brzuszki?
 
Oj zazdraszczam:)

Ktoś się orientuje od kiedy można zacząć robić brzuszki?

Wedlug tego co ostatnio czytalam, po porodzie o ile wczesniej nie trenowalas itd, nie powinno sie robic typowych brzuszkow. One niestety sprzyjaja temu co mnie spotkalo - obnizaniu sie miesni dna miednicy, a to bardzo kiepsko. Polecany jest plank, czyli deska, ale jakas boczna. Najlepiej byloby sie skonsultowac z jakims fizjoterapeuta, albo poczytac o tym w fachowej literaturze. Wydawac by sie moglo, ze to nic takiego, ale ja juz doswiadczam bagatelizowania tego, dlatego lepiej uwazac moim zdaniem.
 
wlasnie znow przejde na kokosowe migadlwe sojowe mleko a przez ostatnie dni cdzien jem ciasto twarogowe wiec dzis juz sobie odpuszcze hmm

kochana widze ze mialas przeboje z zabkami malego ,
powiem ci ze u Mnie w rodzinie dziewczynka miala podobna sytuacje ..czarne zabki,,,tzn czarne kielki miala bo jakies lakowania itd ale tutaj widetnie i nadwaga doszla , dziecko pilo duzo slodzonych napojow i do dzis duzo slodyczy dziennie zjada ale dobra ,,zbyt dluga histori

co do moich dzieci przypomniala mi sie sytuacja u Mnie..
ani syn ani corka nie pili soczkow ze sklepow tylko wode od kad tylko zaczeli pic ccos innego jak moje mleko...nie mowie ze nie wypili specjalnego soczku raz czy 2 ale to niie bylo nagminne ..zawsze jedno i drugie mialo swoje buteleczki i na wyjscia bralam wode jak i przekaski ..
ja nie ptrzebowalam na spacerze zatrzymywac sie w sklepie by mlodemu cos kupic tylko sie przygotwywalam..
mialam kolezane ktora miala coreczke w tym samym wieku co moj syn... chodzilysmy razem na spacery i zawsze mi dogadywala ze czemu nie kupuje mu KUBUSIA tak jak ona ..a ze tylko wode zaznacze jej slowa 'biedne' dziecko pije ... wkurzylam sie w momencie kiedy wyjechala mi z tekstem wyrodnej matki i ze na nim oszczedzam oO
zasmialam sie ze woda w sklepie kiedy kupic musze tez swoje kosztuje i czy naprawde trudno jest zrozumiec ze nie trzeba wykupic pol sklepu by dziecko bylo szczesliwe i zdrowe / pomijajc fakt ze meczyla sie z corka ktora w kazdym sklepie wpadala w hsterie kiedy ona chcala jej kupic cos do picia bo ona chce to i tamto gdzie moj syn w tym momencie siedzial w wozku jezdzac swoje jabuszko i nie wiedzial o co kaman ale dobra
ja uwazalam ze tak dla niego czy mojej coreczki bedzie najzdrowiejii z reguly mijalam polki z soczkami dostoswanymi do wieku blabla ,, przyjdzie czas ze beda pic i sprobuja tego i owego ale na ten czas moim zdaniem tak bylo po prostu najzdorwiej i zadna etykieta nie musiala mi tego udowadniac

efekt jest taki ze Mje skarby maja ladne zabki i zadnego problemu a coreczka znajomej to miala zaawansowana prochnice i specjalnie do pl latala na jakies leczenie nie wiem... wiem ze upierala sie ze moje to pewnie odziedziczyly hehe


co do dopajania przy karmieniu piersia,, @Naan34 Moim zdaniem nie jest to konieczne i dopoki wszystko jest ok to nie bawilabym sie w dopajanie i nie rozumiem tych Babc ktore na to naciskaja masakra jakas
wstrzelilabym taka w orbite hehehe

ale jesli tutaj jest jakis problem z bardzo rzadkim wyproznianiem no to moze i sama by sprobowala czy aby jakas roznica bedzie ale wylacznie woda wpierw a nie jakies soczki..makabra co to ci lekarze doradzaja ;/

ja bym pomyslala odwrotnie,,jesli dzis przyzwyczajamy do picia slodkich napoji to dziecko potem bedzie woda plulo heheh


niedawno wrocilismy z dlugiego spacerku.. pobiegalam sobie troszke ..mlody wlasnie spi i sadzi takze zobacze zaraz co tam narobil..jakiego koloru .. jak go przewijalam pol h temu to byl musztardowy kleks






no wlasnie szczepilam i tak mysle czy to nie po tym wlasnie ..myslalam jednak ze nie bedzie to dlugo trwacn oO.. mlody w niedziele 11 tyg bedzie mial wiec juz 2,5 tyg po szczepieniu jest wiec myslisz ze taki okres tez moze byc ?



tez zaczelam analizowac ale tak jak pisalam jedynie wiecej sera bialego jadlam przez te dni od niedzieli hehe
no i pierogi z kapusta itd ale normalne ilosci
Hmm 2.5 tygodnia to troche długo. W takiej sytuacji raczej alergia lub jakiś wirus może od kogoś i łagodniej przechodzi...?!
 
Oj zazdraszczam:)

Ktoś się orientuje od kiedy można zacząć robić brzuszki?
potwierdzam, co pisze @FiLi88 , fizjoterapeutka na szkole rodzenia powiedziała nam, żeby po ciąży już nie robić typowych brzuszków, tylko spiecia i planki. Wspomniała też, że popularny trampolinkowy fitness to też coś, przy czym mięśnie dna miednicy wołają o pomstę do nieba, a po porodzie to już w ogóle walczą o przetrwanie :D

A propos sukienek na chrzciny, ja zakupiłam taką, ma mi przyjść na dniach fajnie, bo można w niej normalnie karmić: Link do: Sukienka do karmienia Milk Drop rękaw 7/8 granatowa z haftem
 
reklama
A ja dzisiaj po wizycie kontrolnej[emoji4] wszystko ok. Został tam jakiś miesniak ale to pozostałości po lozysku i pewnie w miesiąc zleci (mam jeszcze minimalne plamienia czasem). Za miesiąc sprawdzimy co I jak i zdecydowałam się na wkładkę. Któraś ma albo będzie miała? Ogólnie kupa śmiechu bo mam się zastanowić czy na pewno chce skoro mi takie ładne dzieci wychodzą a porody takie gładkie (mówi facet...[emoji28]). I jakoś tak dziwnie było patrzeć na ten pusty ekran... Ale cieszę się że wszystko ok. Czekam na męża [emoji48][emoji41]
Ja mam, założył mi gin w zeszłą środę. Mam zwykłą miedzianą. Koszt 450 zł.
Zakładanie trwało może minutkę. Po Nowym Roku idę skontrolować czy wszystko jest ok. Nie boli, w pewnym momencie czułam jakby szczypnięcie i ból jak na okres. Krwawiłam po tym kilka dni. Teraz jeszcze coś delikatnie poleci. Wyprobowana już została, mąż zadowolony, ja również.
 
Do góry