reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

U nas chrzciny były w wtorek . Malutka spala smacznie. Dobrze bo impreza była w domu . Teściowa podgrzała jedzenie jak wróciliśmy z kościoła i od razu był obiad. Potem ciacho ,sękacz, kawka . Było ok 10doroslych i 5dzieci .Drugi dzień świąt byliśmy u moich rodziców każdy zachwycony Kamilą. Każdy chciał nosić i tulic . Na szczęście mała nie przeżyła tego mocno i spala spokojnie . jutro mamy na bioderka .
 
reklama
U nas chrzciny były w wtorek . Malutka spala smacznie. Dobrze bo impreza była w domu . Teściowa podgrzała jedzenie jak wróciliśmy z kościoła i od razu był obiad. Potem ciacho ,sękacz, kawka . Było ok 10doroslych i 5dzieci .Drugi dzień świąt byliśmy u moich rodziców każdy zachwycony Kamilą. Każdy chciał nosić i tulic . Na szczęście mała nie przeżyła tego mocno i spala spokojnie . jutro mamy na bioderka .
Super, że wszystko wyszło po Twojej myśli[emoji4]
Powodzenia na bioderkach, oby wszystko było w porządku [emoji173]

Musiałam wziąć znowu tabletkę bo zaczęło mi wirować w głowie ( tak zaczyna się osłabienie u mnie i lekka temperatura), a teraz znowu mnie poty zalewają po tym proszku.
Pokarmu mam mało szczególnie w tej jednej piersi(tej chorej). Mały ciągnie, szarpie, puszcza, popłakuje. Jakiś czas tylko jest spokojny-na początku karmienia, gdy jeszcze leci. Jak próbowałam ręcznie wycisnąć kropelki, to nic się nie pojawiło, trochę mnie to zmartwiło. Nie rozumiem tego, bo ciągle był przystawiany do jednej i do drugiej piersi, a do tej chorej nawet częściej...ehhh ta laktacja. No nic zobaczymy co będzie dalej.
 
Super, że wszystko wyszło po Twojej myśli[emoji4]
Powodzenia na bioderkach, oby wszystko było w porządku [emoji173]

Musiałam wziąć znowu tabletkę bo zaczęło mi wirować w głowie ( tak zaczyna się osłabienie u mnie i lekka temperatura), a teraz znowu mnie poty zalewają po tym proszku.
Pokarmu mam mało szczególnie w tej jednej piersi(tej chorej). Mały ciągnie, szarpie, puszcza, popłakuje. Jakiś czas tylko jest spokojny-na początku karmienia, gdy jeszcze leci. Jak próbowałam ręcznie wycisnąć kropelki, to nic się nie pojawiło, trochę mnie to zmartwiło. Nie rozumiem tego, bo ciągle był przystawiany do jednej i do drugiej piersi, a do tej chorej nawet częściej...ehhh ta laktacja. No nic zobaczymy co będzie dalej.
No niestety z tą laktacją . U mnie mała 23 tak ciągała lewego cyca że w wigilię nawał miałam konkretny. Ból przy podnoszeniu ręki. Na szczęście masaż pod ciepłą wodą, ściąganie i przystawianie i już jest ok.
 
jak to nie przewijasz w nocy? To się tak da? Ja mam wrażenie, że Zosia ciagle robi kupę i jak nie sprawdzę przy budzeniu to się odparzy jak nic ;P pewnie przesadzam?

ja i Maja pracujemy w aptece. Ibuprofen generalnie jest jak najbardziej bezpieczny, nie wiem dlaczego (a spojrzałam z ciekawości) w ulotce metafenu jest napisane, że nie można przyjmować w okresie karmienia... Masz może sam ibuprofen? Bo metafen jest z paracetamolem, który w zasadzie też jest bezpieczny ;P być może połączenie tych dwóch substancji ma znaczenie. Lepiej weź sam ibuprofen, od razu po karmieniu i najbezpieczniej jest odczekać minimum 2h do następnego karmienia ;)
Mayfly teraz doczytałam że pytasz o nocne przewijanie. od kad młody zaczął robić kupki rano tak od 22/23 (po.kapieli potrafi z 2/3 zrobic )spokojnie pampersa zmieniam dopiero po 8 rano bądź zdarzyło się później i bez kupki i pupka ladna a pampers mimo tylu h nie przelany . nie sprawdzam już czy ma kupkę czy nie i fakt zdarzyło mu się załatwić nad ranem przez sen (często kupkal w trakcie karmienia i wtedy wiedziałam że jest bez sprawdzania) i tak spaliśmy ale mimo wszystko pupke ma ładną !



dzieciaczki swoje w nocy nie przwijalam jak kupek nie bylo tak samo bo jak już pisałam po skończeniu magicznych 8tyg spały ciągiem min. 6h w nocy
jadę ciągle na mące ziemniaczanej

@Mama Zuzi i Antosia a czemu miałaś taka atrakcje z tymi piersiami ?? nawał.czy co??

aa i masz odczucie że jest mniej zapewne przez to że ssysa na bierzaco i więcej jak z drugiej :) zapewne na dniach będzie więcej

@FiLi88 byłaś na zakupach?
ja obkupilam dzieci w Nexcie na drugi rok kurtki buty itd . szczególnie najmłodszego ale to już na 9-12/12-18 a dziś siebie w river island i tk max Juhuuuuuu
Mąż i dzieci były bardzo cierpliwe na szczęście hheh
 
Ostatnia edycja:
Mayfly teraz doczytałam że pytasz o nocne przewijanie. od kad młody zaczął robić kupki rano tak od 22/23 (po.kapieli potrafi z 2/3 zrobic )spokojnie pampersa zmieniam dopiero po 8 rano bądź zdarzyło się później i bez kupki i pupka ladna a pampers mimo tylu h nie przelany . nie sprawdzam już czy ma kupkę czy nie i fakt zdarzyło mu się załatwić nad ranem przez sen (często kupkal w trakcie karmienia i wtedy wiedziałam że jest bez sprawdzania) i tak spaliśmy ale mimo wszystko pupke ma ładną !



dzieciaczki swoje w nocy nie przwijalam jak kupek nie bylo tak samo bo jak już pisałam po skończeniu magicznych 8tyg spały ciągiem min. 6h w nocy
jadę ciągle na mące ziemniaczanej

@Mama Zuzi i Antosia a czemu miałaś taka atrakcje z tymi piersiami ?? nawał.czy co??

aa i masz odczucie że jest mniej zapewne przez to że ssysa na bierzaco i więcej jak z drugiej :) zapewne na dniach będzie więcej

@FiLi88 byłaś na zakupach?
ja obkupilam dzieci w Nexcie na drugi rok kurtki buty itd . szczególnie najmłodszego ale to już na 9-12/12-18 a dziś siebie w river island i tk max Juhuuuuuu
Mąż i dzieci były bardzo cierpliwe na szczęście hheh

Tak tak, bylismy na zakupkach. Nexta ominelam, bo nie mialam juz mocy jechac. Ale hm tk maxx asda home zaliczone. Aaaa no i starszy dostal nowe adibasy ;) A dzis pojechalam z Teo do Sainsburego po poeczywo i tarty z truskawkami i wpadl mi mop viledy z psikadlem wbudowanym do koszyka bo dobra promka byla ;)
 
Mayfly teraz doczytałam że pytasz o nocne przewijanie. od kad młody zaczął robić kupki rano tak od 22/23 (po.kapieli potrafi z 2/3 zrobic )spokojnie pampersa zmieniam dopiero po 8 rano bądź zdarzyło się później i bez kupki i pupka ladna a pampers mimo tylu h nie przelany . nie sprawdzam już czy ma kupkę czy nie i fakt zdarzyło mu się załatwić nad ranem przez sen (często kupkal w trakcie karmienia i wtedy wiedziałam że jest bez sprawdzania) i tak spaliśmy ale mimo wszystko pupke ma ładną !



dzieciaczki swoje w nocy nie przwijalam jak kupek nie bylo tak samo bo jak już pisałam po skończeniu magicznych 8tyg spały ciągiem min. 6h w nocy
jadę ciągle na mące ziemniaczanej

@Mama Zuzi i Antosia a czemu miałaś taka atrakcje z tymi piersiami ?? nawał.czy co??

aa i masz odczucie że jest mniej zapewne przez to że ssysa na bierzaco i więcej jak z drugiej :) zapewne na dniach będzie więcej

@FiLi88 byłaś na zakupach?
ja obkupilam dzieci w Nexcie na drugi rok kurtki buty itd . szczególnie najmłodszego ale to już na 9-12/12-18 a dziś siebie w river island i tk max Juhuuuuuu
Mąż i dzieci były bardzo cierpliwe na szczęście hheh
Chyba nawał, bo niunio od jakiegoś czasu po kąpieli jadł do ok 22czyli ponad 2h wisiał na cycu,a w pierwszy dzień świąt po godzinie cycania poszedł spać i jak wstał po 1 tak już mnie bolały piersi,prawa szczególnie. Niby zdoił z obu, ale zaraz dostałam dreszczy, miałam stan podgorączkowy-mimo to wzięłam paracetamol i jakoś zasnęłam. A rano było już okropnie, ból gorączka 38,5

Moja mama i bratowa twierdzą, że pewnie mnie przewiało...nie dyskutowałam[emoji6]
 
hahahaha, to przygotuj sie. Moja jeden dzien nie zrobila kupy za to na nastepny tak wystrzelila,ze musialam cala ja przebrac. Kupa byla doslownie wszedzie: w pepku, na plecach , na stopkach:-D:-D:-D:-D
Myślę, że u nas będzie podobnie [emoji16]
Młody nie może zasnąć bo nie pozwalam mu się przekręcić główką na prawą stronę. Ciągle tą głowę tak trzyma, rzadko kiedy na lewą.
 
reklama
Myślę, że u nas będzie podobnie [emoji16]
Młody nie może zasnąć bo nie pozwalam mu się przekręcić główką na prawą stronę. Ciągle tą głowę tak trzyma, rzadko kiedy na lewą.

Mój też woli trzymać główkę na prawą stronę, ale jak mu układam jak spi na lewo, to tak leży. I sam przekręca na lewo jak próbuję go zaciekawić czymś z tej strony... moze poczekaj aż zaśnie i wtedy mu przekręć główkę?
Co do kupki to młody ma od paru dni podobnie. Nie robi już 3-4 kupek, ale jedna wielka dziennie [emoji33]max dwie [emoji16]

@Kredka_na_baterie
I jak tam u ciebie sytuacja z tym karmieniem i przybieraniem na wadze córeczki?
 
Do góry