reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Mój też woli trzymać główkę na prawą stronę, ale jak mu układam jak spi na lewo, to tak leży. I sam przekręca na lewo jak próbuję go zaciekawić czymś z tej strony... moze poczekaj aż zaśnie i wtedy mu przekręć główkę?
Co do kupki to młody ma od paru dni podobnie. Nie robi już 3-4 kupek, ale jedna wielka dziennie [emoji33]max dwie [emoji16]

@Kredka_na_baterie
I jak tam u ciebie sytuacja z tym karmieniem i przybieraniem na wadze córeczki?
U nas jest tak samo, jak zasnął to mu przekręciłam i śpi, jak go zachece też sam przekreca. Ale ja mam lekką schize w tym kierunku, bo Antosia nie dopilnowałam i miał krzywo główkę, tak do barku mu mocno uciekala przez co jeździliśmy na rehabilitację.
 
reklama
Czuje się ok. Dało radę wyjąć tą ość tymi takimi szczypcami, nie trzeba było endoskopu. Bolało go później gardło, ale już w porządku :)
Nie przejmuj się, nie jesteś sama , bo u mnie oprócz lekko większego tyłka jest dalej brzuch jak w ciąży... Nie wiem czy to tłuszcz czy co to jest... Położna mówiła, że rozciągnięte mięśnie. Zawsze miałam płaski brzuch. Też już zacznę ćwiczyć, bo wczoraj minęło mi 6 tyg od cc :) no i mięśnie mam tak sflaczałe, że jak przyklęknęłam przed komunią to ledwo wstałam.

Jak już minął mi połóg, nie leci mi już nic od tygodnia to mogę bez obaw wreszcie wleźć do wanny zamiast prysznica, prawda?

@Szara20 zeszła u Was żółtaczka?

Zeszła :) jakieś 2tyg temu, czyli jak mała miała 5tyg.

Dawno mnie tu nie było, ale najpierw przyjechała do nas moja mama i o ile pozwoliło mi to odpocząć fizycznie tak psychicznie jej pobyt u nas mnie wykończył i nie miałam czasu tutaj wchodzić.
Później były już przygotowania do świat, wyjazd do teściów, potem wyjazd do moich rodziców i teraz jesteśmy właśnie u nich do poniedzialku.
W niedziele mamy chrzciny corci, a wczoraj przypaletal się do niej katarek i kaszel :(
Na szczęście nie ma temperatury, ani innych objawów. Tato pediatra, wiec na razie sytuacja pod kontrola.
Tylko miałam tuż po nowym roku szczepić, a raczej będziemy musieli to przesunąć. A już i tak przesunelam bo pierwotnie miałam szczepić tuż przed wyjazdem na święta...
 
U nas Chrzciny w Boże Narodzenie się udały.
Ksiądz był lekko zestresowany, co mi dodało otuchy.
Pięknie poprowadził całą ceremonię aż mało się nie poryczałam kilka razy.
Szczególnie był zachwycony, że rodzeństwo zostało rodzicami Chrzestnymi.
Na koniec po błogosławieństwie pocałował małego w czółko,to było mega [emoji7]
Cześć osób nie przyszło, było 25 osób.
Wychodziłam do drugiego pokoju młodego karmić, bo musiałam podwijać całą kiecke do góry, a młody domagał się cyca.
Ale potem dojadał z butli.
W ogóle od paru dni mam problem z mlekiem i wróciłam do fem al tiker.
Czasem się zastanawiam, czy kiedyś przejdziemy na samą pierś jako pierś, bez podawania z butli mego mleka?
Mały w kościele przy egzorcyzmie chrztowym zaczął się wiercić, kwęczeć i już myślałam, że uruchomi syrene.
Podszedł Ksiądz i mu nałożył rękę i się uspokoił i zasnął.
Przy imprezie mój mąż zasuwał a ja się głównie zajmowałam dzieckiem.
Mały ogólnie ok, choć pod koniec był zmęczony.
Miał problem aby zasnąć i jeszcze dziś taki nieswój odreagowuje.
received_221307512094082.jpeg
received_765274483827501.jpeg
20181226_133846.jpeg
20181226_133818.jpeg
IMG_20181226_221045_365.jpeg
 
U nas Chrzciny w Boże Narodzenie się udały.
Ksiądz był lekko zestresowany, co mi dodało otuchy.
Pięknie poprowadził całą ceremonię aż mało się nie poryczałam kilka razy.
Szczególnie był zachwycony, że rodzeństwo zostało rodzicami Chrzestnymi.
Na koniec po błogosławieństwie pocałował małego w czółko,to było mega [emoji7]
Cześć osób nie przyszło, było 25 osób.
Wychodziłam do drugiego pokoju młodego karmić, bo musiałam podwijać całą kiecke do góry, a młody domagał się cyca.
Ale potem dojadał z butli.
W ogóle od paru dni mam problem z mlekiem i wróciłam do fem al tiker.
Czasem się zastanawiam, czy kiedyś przejdziemy na samą pierś jako pierś, bez podawania z butli mego mleka?
Mały w kościele przy egzorcyzmie chrztowym zaczął się wiercić, kwęczeć i już myślałam, że uruchomi syrene.
Podszedł Ksiądz i mu nałożył rękę i się uspokoił i zasnął.
Przy imprezie mój mąż zasuwał a ja się głównie zajmowałam dzieckiem.
Mały ogólnie ok, choć pod koniec był zmęczony.
Miał problem aby zasnąć i jeszcze dziś taki nieswój odreagowuje.
Zobacz załącznik 928630Zobacz załącznik 928631Zobacz załącznik 928632Zobacz załącznik 928633Zobacz załącznik 928634
Ciesze sie, ze wszystko sie udalo :)
Wszystkiego dobrego dla Maluszka!

Czemu musisz dokarmiac butelka? Maly ssie nieefektywnie czy za krotko, nie ma sily? Czasami tak bywa, ze dzieciatka, ktore "zakosztowaly" butelki nie chca cyca, gdyz z butelki samo leci ;) a z cyca trzeba sie napracowac aby sie napic. Mysle, ze najwazniejsze, ze pije twoje mleczko, chociaz wiem ile zachodu jest z odciaganiem mleka, myciem teho wszystkiego i jakie to czasochlonne.
Nam udaje sie bez laktatora, ale z nakladkami na sutki.
 
Dodam tylko, ze Milanek lepiej sie czuje po tej ostatniej infekcji, nie ma biegunki, katarku. Oby tak zostalo. Aaaa i odkad nie ma biegunki to kupe robi tylko raz lub dwa dziennie. Nowosc bo wczesniej praktycznie co 2/3 godziny kupa.

Swieta, swieta i po swietach. Jak zawsze szybko zlecialy, milo i przyjemnie. Malutki przespal prawie cale swieta, dopiero ok 22 byl aktywny. Wczoraj do 2 w nocy nue umial zasnac, taki nocny Marek ;) lubi wtedy " zwiedzac" domek, noszony w pozycji pionowej ;)

Pozdrawiam :)
 
Tak tak, bylismy na zakupkach. Nexta ominelam, bo nie mialam juz mocy jechac. Ale hm tk maxx asda home zaliczone. Aaaa no i starszy dostal nowe adibasy ;) A dzis pojechalam z Teo do Sainsburego po poeczywo i tarty z truskawkami i wpadl mi mop viledy z psikadlem wbudowanym do koszyka bo dobra promka byla ;)

super ..
ja w Nexcie byłam z córką przed 8 rano w środę hah Można powiedzieć że też na raty i online też zakupy zrpbilam.masakra super ceny to korzystam.. tylko kurtki nowej dostać nie mogę ehh
nie ma.tego co chce!! wrrr

a starszy zadowolony??

moj 12 latek najchętniej chodziłby na okrągło w tym samym oO... wiele ciuchów z.metkami nie ruszone bo to be tamto be !!! im starsze tym mi trudniej haha




Chyba nawał, bo niunio od jakiegoś czasu po kąpieli jadł do ok 22czyli ponad 2h wisiał na cycu,a w pierwszy dzień świąt po godzinie cycania poszedł spać i jak wstał po 1 tak już mnie bolały piersi,prawa szczególnie. Niby zdoił z obu, ale zaraz dostałam dreszczy, miałam stan podgorączkowy-mimo to wzięłam paracetamol i jakoś zasnęłam. A rano było już okropnie, ból gorączka 38,5

Moja mama i bratowa twierdzą, że pewnie mnie przewiało...nie dyskutowałam
emoji6.png


wiesz ja jak ściskam piersi nie chcący dłuższy czas szczegolnie lewa to robi mi się zgrubienie ( jakbym spychała mleczko w tym punkcie) i to miejsce boli ale wystarczy że wymasuje przy karmieniu i przechodzi


kurcze mam nadzieję że ci to zapalenie jeśli to zapalenie przejdzie szybko wrr ale nie wiem czy obejdzie się bez lekarza oby


Zeszła :) jakieś 2tyg temu, czyli jak mała miała 5tyg.

Dawno mnie tu nie było, ale najpierw przyjechała do nas moja mama i o ile pozwoliło mi to odpocząć fizycznie tak psychicznie jej pobyt u nas mnie wykończył i nie miałam czasu tutaj wchodzić.
Później były już przygotowania do świat, wyjazd do teściów, potem wyjazd do moich rodziców i teraz jesteśmy właśnie u nich do poniedzialku.
W niedziele mamy chrzciny corci, a wczoraj przypaletal się do niej katarek i kaszel :(
Na szczęście nie ma temperatury, ani innych objawów. Tato pediatra, wiec na razie sytuacja pod kontrola.
Tylko miałam tuż po nowym roku szczepić, a raczej będziemy musieli to przesunąć. A już i tak przesunelam bo pierwotnie miałam szczepić tuż przed wyjazdem na święta...

super mieć tatę pediatrę:):) a.coreczce życzę zdrówka !!

Ja chciałabym już mieć chrzest za Nami.no ale ze.wzgledu na rodzine dzieci wyprawiamy je w wakacje dopiero w PL .Ciocia ma catering sale to będzie gdzie ..plus córeczki komunia ..będzie okazja się spotkać ze wszystkimi

a to będzie mój strój na ową okazje. ( wklejenie fotkę na prywatny jednak )
Dziś tak patrzyłam co mam I co potrzebuje wiec myślę że tak będzie gitara hmm. ta kiecka ma gole plecy ale z wdziankiem jest ok tak myślę :p
Dla Nikolasa tez strój znalazlam ale nie kupiłam ..stwierdziłam że poczekam na 90% sale hahaha a jak się nie uda to kupię co chce normalnie i już


@majacyr zazdroszczę Ci że macie to już za sobą ahh !!
 
reklama
super ..
ja w Nexcie byłam z córką przed 8 rano w środę hah Można powiedzieć że też na raty i online też zakupy zrpbilam.masakra super ceny to korzystam.. tylko kurtki nowej dostać nie mogę ehh
nie ma.tego co chce!! wrrr

a starszy zadowolony??

moj 12 latek najchętniej chodziłby na okrągło w tym samym oO... wiele ciuchów z.metkami nie ruszone bo to be tamto be !!! im starsze tym mi trudniej haha







wiesz ja jak ściskam piersi nie chcący dłuższy czas szczegolnie lewa to robi mi się zgrubienie ( jakbym spychała mleczko w tym punkcie) i to miejsce boli ale wystarczy że wymasuje przy karmieniu i przechodzi


kurcze mam nadzieję że ci to zapalenie jeśli to zapalenie przejdzie szybko wrr ale nie wiem czy obejdzie się bez lekarza oby




super mieć tatę pediatrę:):) a.coreczce życzę zdrówka !!

Ja chciałabym już mieć chrzest za Nami.no ale ze.wzgledu na rodzine dzieci wyprawiamy je w wakacje dopiero w PL .Ciocia ma catering sale to będzie gdzie ..plus córeczki komunia ..będzie okazja się spotkać ze wszystkimi

a to będzie mój strój na ową okazje. ( wklejenie fotkę na prywatny jednak )
Dziś tak patrzyłam co mam I co potrzebuje wiec myślę że tak będzie gitara hmm. ta kiecka ma gole plecy ale z wdziankiem jest ok tak myślę [emoji14]
Dla Nikolasa tez strój znalazlam ale nie kupiłam ..stwierdziłam że poczekam na 90% sale hahaha a jak się nie uda to kupię co chce normalnie i już


@majacyr zazdroszczę Ci że macie to już za sobą ahh !!
A ja powiem Wam że czym starsze dziecko tym w trakcie chrztu trudniej :) Nikos miał 5 tygodni i było idealnie. Przespal w Kościele, w restauracji pospal tyle żebym spokojnie zjadła :) a im starszy tym mniej śpi i ciężko trafić w ten czas :)
 
Do góry