reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
wszystkiego najlepszego! ;)


możesz jeszcze inhalowac nebu dose hialuronic, super nawilży i nosek i gardełko i całe drogi oddechowe ;)

@Góraleczka89 jak masz skierowanie do neurologa z powodu napięcia mięśniowego to zorientuj się, bo mi pediatra powiedziała, że wtedy szczepionka 6w1 przysługuje za darmo, jak dla wczesniakow ;)

mam jakiś sentymentalny dzień, więc będzie moja myśl na dziś:
Kiedy moje dziecko daje mi mocno popalić, chodzę z nią którąś godzinę z rzędu, bez śniadania, snu i dobrego humoru, kiedy mam ochotę ją sprzedać, oddać cyganom, wyjść z domu i już nie wrócić, zawsze sobie myślę, że każda matka niepełnosprawnego dziecka chciałaby być na moim miejscu. I mam ogromne szczęście, że jedynym zmartwieniem w życiu moim i mojego dziecka jest nieprzespana noc...
Dziękuję, dobrze wiedzieć takie rzeczy[emoji4]
 
Ogólnie to jest tak - obowiązkowe po 6 tygodniu:
1) Pneumokoki (z Sanepid w ramach NFZ - Synflorix) lub lepsza szczepionka płatnie (Prevenar 13)
2) Błonica, tężec, krztusiec, polio, Hib, WZWB: z Sanepid w ramach NFZ (DTP pełnokomorkowa) oraz WZWB (Sanepid lub płatnie - Engerix B)
lub płatnie 6w1 (Infanrix Hexa/Hexacima)
lub płatnie 5w1 (Pentaxim, Infanrix IPV HiB)

Dodatkowo zalecane po 6 tygodniu życia:
1) Rotawirusy (Rotarix - doustna; od 6 tyg. życia do 12 tyg.życia);
2) Meningokoki A,C,Y,W135 (Nimenrix – od 6 do 12 tyg. życia lub po 1 roku życia); meningokoki C (Neisvac C od 2 miesiąca życia); meningokoki B (Bexsero od 2 miesiąca życia)


Jak najbardziej szczepię. Zwłaszcza, że po ostatnich przypadkach zachorowań na odrę widać, że to jest dosyć istotne.
bec35f5fdc79f479med.jpg
My.hexacima mamy 5w1


Tez mialam takie zdanie w tym temacie, ze jak bylismy my szczepieni to i zaszczepie swoje dzieci. O wiele inaczej do tego podchodze jak jestesmy przed samymi szczepieniami. Nikt nie chce aby przez nie stalo sie cos naszym kruszynkom. Dlatego tez co raz wiecej interesujemy sie tym tematem. Czytamy rozne informacje. Rozmawiamy z lekarzami na ten temat ale sa rozne opinie. Wszyscy udzielaja info ale sami tez nie maja 100% pewnosci ze wszystko bedzie dobrze u kazdego ( m.in. NOP).
Odgornie sa zalecenia aby szczepic ale ostatecznie to my podejmujemy decyzje i jestesmy za to odpowiedzialni i pozniej niestety zostajemy z tym praktycznie sami w razie komplikacji
Zgadza się, decyzja należy do Was. I tak masz rację nikt nie da 100 % pewności.
Nie mniej jednak jestem za tym by szczepić i będę szczepić. Nie będę krytykować tych, którzy uważają inaczej. Ale doskonale wiem jak to wszystko gra na naszych rodzicielskich uczuciach. Nieszczep bo będą powikłania!szczep bo będzie chore!Zgłupieć można!!! Ale skoro tyle lat wstecz szczepienia funkcjonują i raczej więcej jest z tego plusów niż minusów to jednak wolę zaszczepić niż.zastanawiać się czy w przyszłości dziecko nie zachoruje na jakieś paskudztwo bo poszłam za nowym trendem. Ale podkreślam, że to tylko moje zdanie i zrobisz jak uważasz. Jest to dla Ciebie pewnie ciężka decyzja.
 
@MangoWawa wszystkiego najlepszego !
@Płomyk* świetne wieści. W domku najlepiej:)
@MMMagdalena my też szczepimy obowiązkowe i zalecane. Nad zalecanymi się zastanawialiśmy troszkę, ale doszliśmy do wniosku, że skoro mały idzie za rok do żłobka to nie ma innego wyjścia. Poza tym skoro kiedyś pneumokoki były zalecane a teraz są obowiązkowe to może za kilka lat tak będzie z rota i meningo...? Nie chce miec później wyrzutów sumienia, że mogłam zaszczepić, a tego nie zrobiłam.
 
A jakie sa wasze zdania nt szczepien?
Mamy termin na 21 stycznia, ogolnie mielismy szczepic ale maz co raz wiecej czyta nt i widze ze jest przekonany aby jednak nie szczepic...
Sama juz nie wiem
Szczepić ! Każda kuracja może mieć skutki uboczne, każde lekarstwo tez, my byliśmy szczepieni i żyjemy nie ma co ryzykować szczególnie, ze choroby zakaźne wracają. Ja zdecydowałam się tylko na 5w1 płatna a tak to szczepie na wszystko.
 
reklama
Do góry