reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Hej
Pytania byly o rozmiar głowki wiec po urodzeniu mial 32cm. A po 3 tyg 38cm
Ja tam nie widze anomalii dla mnie on caly urósł. Już prawie 1.5kg wiecej waży jest mega dlugi nosiny 62 z czapki wyrasta musimy kupic nowa
Neonatolog pokazala mi obraz usg na monitorze wskazala o co chodzi bazwala to tak prosze spojrzeć ile tu ognisk... To te świecące punkty. I tak to wlasciwie wyglada poprostu świecący mózg. Powiedziala ze wyglada to tak jak przy toxo
Ale moze to byc tez co innego i ze potrzeba poszerzyc diagnostyke. Wiec pobrali mu duzo badan.
Na chwile obecna jestesmy na przepustce i pod tel . naja do nas dzwonic lub jesli cos mnie zaniepokoi u malego to wrocic...
Mam mocny spadek nastroju.:(

Mam nadzieję, że badania wyjdą ok i ten obraz na usg nie będzie oznaczał nic groźnego! Kiedy beda 1 wyniki?
 
reklama
Hej
Pytania byly o rozmiar głowki wiec po urodzeniu mial 32cm. A po 3 tyg 38cm
Ja tam nie widze anomalii dla mnie on caly urósł. Już prawie 1.5kg wiecej waży jest mega dlugi nosiny 62 z czapki wyrasta musimy kupic nowa
Neonatolog pokazala mi obraz usg na monitorze wskazala o co chodzi bazwala to tak prosze spojrzeć ile tu ognisk... To te świecące punkty. I tak to wlasciwie wyglada poprostu świecący mózg. Powiedziala ze wyglada to tak jak przy toxo
Ale moze to byc tez co innego i ze potrzeba poszerzyc diagnostyke. Wiec pobrali mu duzo badan.
Na chwile obecna jestesmy na przepustce i pod tel . naja do nas dzwonic lub jesli cos mnie zaniepokoi u malego to wrocic...
Mam mocny spadek nastroju.:(
Trzymam kciuki żeby wszystko było w porządku! Kiedy wyniki badań??
 

Ewelinko, ja też czekam [emoji3]

Dzień minął mi bardzo szybko, aczkolwiek noc chyba będzie najdłuższa w życiu. Boję się, panikuje.... choć wiem, że wszystko będzie dobrze, nie ja pierwsza i nie ostatnia...., ale co z tego.. Zawsze z tylu głowy jest jakieś ale... Jeszcze bardziej mnie wnerwiał przez cały dzień tekst, że cesarka jest bezpieczniejsza. Słyszałam to od co najmniej 5 osób. Narzeczony śpi, a ja leżę i gapię się w przyciszony telewizor... i nie! Nie chce mi się spać....
 
Co najlepsze na odparzenia? Wiem że już temat był ale nie mam tych samych kremów co w Polsce.. Mam puder do dupki i Bepanthen.. Jak używać? Na zmianę czy jak? Od biegunki jest strasznie czerwona pupka...
I co na gardło? Mała ma taką chrypkę że aż szumi jak płacze czy cokolwiek.. Umyłam teraz nosem wodą morską i psiknełam Nesivine Baby
Inchalacje malej rób.
A pupke wietrz ile sie da
 
Moja nie ma problemu z ssaniem i butelki i piersi. Co kazde karmienie dostawiam ja do piersi. Na poczatku mialam problem. Pokarm dopiero zaczal sie pojawiac w 4 dobie. Bylam zalamana, ale polozne w szpitalu mnie uspokoily, powiedzialy ze to normalne po cc i ze jak dziecko bedzie na mm przez kilka dni to i tak potem nie powinnam miec problemow z przystawianiem do piersi. I rzeczywiscie nie mam. Ale problem jest w tym ze sie nie najada, a ja nie moge trzymac jej godzinami przy cycku. W koncu tez musze sie zalatwic, cos zjesc, i w ogole cos ogarnac w domu. Wiem ze nie powinno sie patrzec no to ile laktator sciaga pokarmu, zreszta to dziecko najbardziej podudza laktacjewiec sie nie poddaje. Ale co kilka dni , tak dla siebie sprawdzam ile moge sciagnac. I jestem przerazona bo we wtorek sciaglam 60 ml a dzisiaj juz tyko 35. Myse ze to moja wina, albo za malo jem albo za malo pije. Moje mleko dzisiaj ma taki dosc przezroczysty kolor, zawsze byl taki bardziej mleczny. We wtorek przychodzi polozna. Zapytam sie bo nie chce stracic pokarmu. Kurcze... myslalam ze kp bedzie latwiejsze....

Kochana nawal pokarmu mialas a to odpowiedz na ssanie i juz wtedy było udowodnienie ze spokojnie dziecię będzie miało wystarczającą ilość pokarmu.
Jak tez to ze masz 100% możliwość powrotu do wyłącznego karmienia piersia ale musialabys wrócić do tych pierwszych tygodni i dac dziecku wisieć na piersi a mm podawać coraz mniej.
No Innej recepty nie ma

Niestety karmiąc piersią często tak jest ze dziecię wisi często przy piersi szczególnie przez pierwsze tygodnie i raczej bez owego poświęcenia trudno o udana laktacje ...
z czasem normuje sie to a potem bywa że znów jada co 1h i tak zabawa z przerwami i do 3 miesiąca może trwać a potem z górki
Naprawdę zależy tez od dziecka jak i wlasnego samozaparcia bo właśnie nie zawsze to karmienie na poczatku jest Proste! Z czasem robi sie naprawdę luźno ale to im dziecko wieksze

P. S. Podobno laktacje która zanikła (nie leci pokarm) mozna przywrocic bo organizm nie wyłącza tego procesu od tak



Bo to właśnie tak działa, mleko w piersi nie kończy się, plynie przez cały czas, ten moment o którym piszesz:
jak synek już sie pręży i zaczyna płakać po półgodzinnym ssaniu, wypluwa pierś i znowu sie na nią rzuca, po czym tak boleśnie płacze i znowu wypływa z wściekłością i łapie i płacz.. jest podczas każdego karmienia, mleko z piersi plynie falami, ale te przerwy stają się dłuższe.
Mój też tak się złości, trzeba chwilę przeczekać, uspokoić i dalej przystawiać, mleko znów zaczyna płynąć szybciej. Ja chciałam teraz zarażać, po sesji z młodszym osiągnięciu 100ml mam jeszcze mleko dla starszaka. On chwilę ciągnie prawie na sucho, potem słyszę jak przełtka kilka min i znów na sucho chwilę i znów plynie.

wyjelas mi to z ust! Miałam o tym pisać..

Hej
Pytania byly o rozmiar głowki wiec po urodzeniu mial 32cm. A po 3 tyg 38cm
Ja tam nie widze anomalii dla mnie on caly urósł. Już prawie 1.5kg wiecej waży jest mega dlugi nosiny 62 z czapki wyrasta musimy kupic nowa
Neonatolog pokazala mi obraz usg na monitorze wskazala o co chodzi bazwala to tak prosze spojrzeć ile tu ognisk... To te świecące punkty. I tak to wlasciwie wyglada poprostu świecący mózg. Powiedziala ze wyglada to tak jak przy toxo
Ale moze to byc tez co innego i ze potrzeba poszerzyc diagnostyke. Wiec pobrali mu duzo badan.
Na chwile obecna jestesmy na przepustce i pod tel . naja do nas dzwonic lub jesli cos mnie zaniepokoi u malego to wrocic...
Mam mocny spadek nastroju.:(

Oby badania byly jak najlepsze! !

@Kredka_na_baterie czytając ciebie i młoda jak sie zachowuje to wychodzi na wzorowe karmienie piersią.. Bez nerwów.. ! Ja nie wiem naprawdę.. W sumie ostatnio przybrała więcej jak wczesniej a może to dobry znak! Zobaczymy co powiedzą w czwartek
 
@Kredka_na_baterie super, że się odezwałaś, ale miałam nadzieję, że napiszesz "u nas wszystko cudownie" ;P nie martw się, nam pediatra mówiła, żeby nie ważyć codziennie, bo raz maluch przybierze dużo a raz nic, tak jak piszesz ;) waz codziennie jak musisz ale po tyg9dniu wylicz sobie średnią na dzień, myślę, że to będzie najbardziej miarodajne ;) ah, no i dużo zdrówka dla Was ;*

@Ewelina140690 trzymam kciuki! Będzie dobrze ;)

@MangoWawa mogę zapytać ile taki doradca chustowy sobie liczy w Warszawie?
Bo moja uwielbia być na rękach, jak z nią tańczę i ją kołysze na wszystkie strony to zasypia w moment a niestety " obciążenie" przybiera niemało na wadze ;P czekam tylko co powie ortopeda na bioderkach i biorę chustę w ruch ;)
@Balonsbalons trzymam kciuki, żeby to nie było nic groźnego, ale to i tak szczęście w nieszczęściu, że wykryli coś przypadkiem podczas pobytu w szpitalu, póki można działać i mały nie ma jakichś poważnych objawów ;*
 
Nie odzywałam się, choć Was czytam bo ostatnio nie wiem co się dzieje.
Poza tym, że mam zawalone zatoki aż mi od nich ucho zatyka i oko ropieje.
Przez katar mam też męczący kaszel.
To ja tam jakoś dam radę, ale w sobotę Mati nam narobił stracha.
Od 15ej spał cały czas, musiałam budzić na jedzenie i taki był niekontaktowy tzn ręce i nogi wzdłuż tułowia.
Jak mu wzięłam ręce do góry to opadały bezładnie.
2 razy chlusnął czymś bezbarwnym i przy tym okropny pisk.
Choć mój twierdził, że panikuje o 22ej sam zaczął się denerwować jak młody był taki dziwny.
Karmiłam go co 3 godziny na śpiocha.
Dopiero o 2 w nocy obudził się,zaczął płakać a potem do 4ej rano nawijał po swojemu.
Wczoraj normalnie jadł i spał, a także po 1,5 godziny 2 razy czuwał.
Pojawił się lekki katarek( od środy kicha i ma lekki kaszel) no i kaszlu jest więcej.
Robiłam mu inhalacje z soli, ale i tak chcę dziś koło południa pójść do przychodni, aby go lekarz zobaczył.
Przypuszczam, że jakaś p...a grochowa w środę nam coś sprzedała, jakąś infekcje, bo w środę byliśmy w Lublinie w klinice okulistycznej i ludzi było mnóstwo.
 
Dziewczyny któraś z Was pracuje w kadrach lub po prostu się zna na urlopach?
Jeżeli w 2019 w listopadzie kończy mi się macierzyński urlop to za rok 2019 przysługuje mi cały urlop wypoczynkowy czy tylko nalicza mi się za listopad i grudzień?

Cały urlop [emoji16]
Normalnie te dni się naliczają na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim. Nie naliczają się na wychowawczym. Informacje potwierdzone, moje wszystkie pracownice tak miały, no i szkolenie z tego miałam [emoji4]
 
Ostatnia edycja:
reklama
@Kredka_na_baterie super, że się odezwałaś, ale miałam nadzieję, że napiszesz "u nas wszystko cudownie" ;P nie martw się, nam pediatra mówiła, żeby nie ważyć codziennie, bo raz maluch przybierze dużo a raz nic, tak jak piszesz ;) waz codziennie jak musisz ale po tyg9dniu wylicz sobie średnią na dzień, myślę, że to będzie najbardziej miarodajne ;) ah, no i dużo zdrówka dla Was ;*

@Ewelina140690 trzymam kciuki! Będzie dobrze ;)

@MangoWawa mogę zapytać ile taki doradca chustowy sobie liczy w Warszawie?
Bo moja uwielbia być na rękach, jak z nią tańczę i ją kołysze na wszystkie strony to zasypia w moment a niestety " obciążenie" przybiera niemało na wadze ;P czekam tylko co powie ortopeda na bioderkach i biorę chustę w ruch ;)
@Balonsbalons trzymam kciuki, żeby to nie było nic groźnego, ale to i tak szczęście w nieszczęściu, że wykryli coś przypadkiem podczas pobytu w szpitalu, póki można działać i mały nie ma jakichś poważnych objawów ;*

170zł ja będę płaciła tej dziewczynie.
 
Do góry