reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

@Balonsbalons oby wszystko się dobrze skończyło.

Zostałam sama z Michaliną, byłyśmy na godzinnym spacerku, na spokojnie. Teraz śpi, ja zaraz też się położę, bo kręci mi się w głowie. Jednak to wiszenie na piersi Michaliny mnie zmęczyło, ale jest nadal bez mm, także daje na razie radę.
Marzę żeby zostać tak pół dnia sama z małą. To straszne ale pewnie mnie rozumiesz skoro też masz dwulatke w domu [emoji6] bardzo się cieszę że udaje się bez mm bo pamiętam że już byłaś na granicy. Gratulacje! [emoji9]
Maja jest niespokojna bo u nas sie ciągle coś dzieje a jak ją karmię to już w ogóle synek ma dzikie pomysły... drugie dziecko ma przekichane że jest drugie [emoji57]
 
reklama
Hej dziewczynki
I jak wasze maluchy te w brzuszkach i te na zewnątrz?
Dziś była położna i powiedziała że dobrze by było karmić małego co 3 godziny. A na wypłatę mam na żądanie i co teraz jak mały je i śpi kiedy chce [emoji38][emoji38] sama już niewiem starszego karmilam na żądanie więc chyba drugiego też. Tyle że śpi mi w dzień dość długo.... może któraś mi doradzi? [emoji4][emoji4]
 
Marzę żeby zostać tak pół dnia sama z małą. To straszne ale pewnie mnie rozumiesz skoro też masz dwulatke w domu [emoji6] bardzo się cieszę że udaje się bez mm bo pamiętam że już byłaś na granicy. Gratulacje! [emoji9]
Maja jest niespokojna bo u nas sie ciągle coś dzieje a jak ją karmię to już w ogóle synek ma dzikie pomysły... drugie dziecko ma przekichane że jest drugie [emoji57]
No dokładnie tak samo jest u nas. Ja usypiam małą i wychodzę z nią by ją zanieść do sypialni, pokazuje starszej że cii, a ona biegnie za mną z krzykiem:ja budze dzidzi. U mnie problem stanowi to, że starsza jest na pampersach. Jedna robi w pampersa i druga, jedna ulewa i do przebrania, druga przelewa pampersa i jest cała do przebrania. Jedną trzeba nakarmić i drugą trzeba nakarmić. Nasza pediatra stwierdziła, że to jakbym miała bliźniaki. Wręcz starsza jeszcze jest na nie z wszystkim, nie chce zjeść, czy się przebrać.
Ja się cieszę jak starszą zabiera moja mama na cały dzień, albo tak jak dziś jadą do teściowej. Brzmi to jak brzmi. Ja po prostu jestem zadowolona, że ktoś spędzi z nią czas, że się z nią pobawi, bo u nas młodsza zabiera tyle czasu, że aż mam łzy w oczach, kiedy kolejny raz muszę powiedzieć starszej, nie teraz, za chwilę, mama musi zrobić obiad, mama musi nakarmić Michalinę, a ona też jest mała.
 
Wiecznie wkurzona.
moj młody jest 3 tyg starszy a to dużo u takich maluchow. ja swojego często nosiłam na ramieniu że tak napiszę ale czy tak często kładłam na brzuszku to nie sądzę . napewno będzie dobrze. z reguły młode się denerwują ale próbuj..przyjdzie chwila że wytrzyma dłużej i nie bedzie się tak denerwowac :)



o Jej kochana trzymaj się dzielnie !!!! mam nadzieję że to nic poważnego i szybciutko da się temu zaradzić eh
jesteśmy myślami z Tobą!!


na bank coś leży na rzeczy..coś ja uwiera ..pobolewa ..może prykanie ja wybudza ..bądź wzdęcia nie dają spać ?




NIE słuchaj szefa. skup się na Mężu a Mąż Was kocha i napewno Tobie pomoże :). każdy jest inny i zapewne szef z byle powodu zwiał by daleko hehe

u Nas znnajomy wynajmował pokój jak się córka urodziła i też gadał że chyba się wyprowadzi bo nocy nie prześpi bo jemu noworodki to zzkolkami się tylko kojarzyły i jak się okazało to nawet młodej nie słyszał bo to złote dziecko było bez problemów jelitowych tak jak i starszy syn. heheh a tak się bal a ja się śmiałam na to jego gadanie
Brzuszek miękki, pryka i kupka normalnie, kolor jamy ustnej poprawny, żadnych krostek na ciele ni nic.. Dostaje mimo wszystko krople na kolki i brzuszek, przeciwbólowy na ząbek. Odstawiłam już z tydzień temu Wit D i K bo myślałam że to od tego.. I nic nie pomaga, dalej to samo... tylko miny robi że zła, wiecznie zła, wiecznie krzyczy i jest szał no.... Tak już od tygodnia, myślałam że to przejściowe ale widzę że nie.....
Czytałaś o high need baby? Może masz taki egzemplarz? A może skok przechodzi? Moje tez dawały popalić a później było znów spokojnie.
Nie czytałam, zaraz popatrzę na Internecie... Oszaleje... to trwa i trwa, jest coraz gorzej.......
20181213_174912.jpeg
 

Załączniki

  • 20181213_174912.jpeg
    20181213_174912.jpeg
    45,1 KB · Wyświetleń: 476
A czy to możliwe że to przez ząbkowanie?? Czopek przeciwbólowy niby pomaga czasami a czasami nie, czasem na długo a czasem na chwilę. Gardło ma jakby zachrypniete ale to chyba przez krzyczenie 18 godzin na 24. I znowu ma biegunkę teraz (ale czytałam.ze czasem przy ząbkowanie wystepuje). Smoczek musi mieć noc stop w buzi i "gryzie" go najczęściej. Przy jedzeniu też jakby ją żeby bolały, podgryza butelkę, pręży się i wypływa nagle znów chce i tak w kółko (choć brzuszek mięciutki). No i non stop musi ten smoczek mieć w buzi, bo jak nie to pobudka jak już zaśnie (czasem się tylko zdarzy że nie poczuje że wypadl jej). Jak nie ma smoczka to wypycha język na zewnątrz cały czas i się kręci, nie chce smoczka i płacze aż w końcu go weźmie i gryzie i ssie i wtedy jest spokój póki smoczek w buzi...
 
Hej dziewczynki
I jak wasze maluchy te w brzuszkach i te na zewnątrz?
Dziś była położna i powiedziała że dobrze by było karmić małego co 3 godziny. A na wypłatę mam na żądanie i co teraz jak mały je i śpi kiedy chce [emoji38][emoji38] sama już niewiem starszego karmilam na żądanie więc chyba drugiego też. Tyle że śpi mi w dzień dość długo.... może któraś mi doradzi? [emoji4][emoji4]
na żądanie oznacza, żeby karmić co 3 godziny, chyba, że dziecko żąda jedzonka częściej- wtedy częściej. Ale NIE RZADZIEJ niż co 3-3,5 godziny ;)
 
A czy to możliwe że to przez ząbkowanie?? Czopek przeciwbólowy niby pomaga czasami a czasami nie, czasem na długo a czasem na chwilę. Gardło ma jakby zachrypniete ale to chyba przez krzyczenie 18 godzin na 24. I znowu ma biegunkę teraz (ale czytałam.ze czasem przy ząbkowanie wystepuje). Smoczek musi mieć noc stop w buzi i "gryzie" go najczęściej. Przy jedzeniu też jakby ją żeby bolały, podgryza butelkę, pręży się i wypływa nagle znów chce i tak w kółko (choć brzuszek mięciutki). No i non stop musi ten smoczek mieć w buzi, bo jak nie to pobudka jak już zaśnie (czasem się tylko zdarzy że nie poczuje że wypadl jej). Jak nie ma smoczka to wypycha język na zewnątrz cały czas i się kręci, nie chce smoczka i płacze aż w końcu go weźmie i gryzie i ssie i wtedy jest spokój póki smoczek w buzi...
Kurcze mozliwe ze to przez zabkowanie ktore za wczesnie jest.. Dziaselka swedza 24h/na dobe. Taki malec z reguly wiecej spi niz kontaktowe jest co do zabawy kiedy spac nie moze a jak spac nie moze to i nerwowe marudne jest

Zamiast czopkow radzilabym moze jakis zel na dziasla ? moze to troche trwac to cale zabkowanie jakby nie patrzec

No a mleko? Napewno ok? Moze jednak cos ten brzuszek ja boli ale nie tak by sie prezyc ale tak ze doskwiera po prostu

Szkoda mi malej i Ciebie bo sie oboje meczycie ta sytuacja eh;( moze z czasem sie wyklaruje o co tak naprawde chodzi


Aaa kiedys cos pisalyscie o ciemieniuszce!

Ja kiedy zauwazylam ze cos tam sie robi to zmiekczylam oliwka przed kapiela a potem szczotka i mydelkiem 'wyszorowalam' i spokoj. Delikatne mycie zeby nie bylo:p
 
reklama
Kurcze mozliwe ze to przez zabkowanie ktore za wczesnie jest.. Dziaselka swedza 24h/na dobe. Taki malec z reguly wiecej spi niz kontaktowe jest co do zabawy kiedy spac nie moze a jak spac nie moze to i nerwowe marudne jest

Zamiast czopkow radzilabym moze jakis zel na dziasla ? moze to troche trwac to cale zabkowanie jakby nie patrzec

No a mleko? Napewno ok? Moze jednak cos ten brzuszek ja boli ale nie tak by sie prezyc ale tak ze doskwiera po prostu

Szkoda mi malej i Ciebie bo sie oboje meczycie ta sytuacja eh;( moze z czasem sie wyklaruje o co tak naprawde chodzi


Aaa kiedys cos pisalyscie o ciemieniuszce!

Ja kiedy zauwazylam ze cos tam sie robi to zmiekczylam oliwka przed kapiela a potem szczotka i mydelkiem 'wyszorowalam' i spokoj. Delikatne mycie zeby nie bylo:p
Brzuszek ma mięciutki, kupki robi, pryka i czasem jej nie pasuje, mam nagranie jak się zachowuje (ale tu wstawic nie mozna), tymi rękoma do twarzy non stop, do buzi, podniebienia dotyka językiem, wypycha język i nagle po minucie placz i tak cały czas, w kółko, jak nie spi..
 
Do góry