reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

@folka mi też na sali operacyjnej anestezjolog dogadywała jaka jestem tłusta że się wkłuć nie może (77 kg miałam wtedy)
Po czym tak znieczulila że operacja zaczęła się na żywo.....
Szpitale to koszmar

U mnie mały 4 tygodnie ulewa w kółko co zje to zwraca. Po jedzeniu nie beka trzymam pionowo 20 min i jak się uda to nie uleje.
Jak beknie to jeszcze gorzej bo wtedy jeszcze z 4 x uleje.
Każdy coś doradza a to na nic żeby karmić bardziej pod kątem, a to klepać a to masować plecki.
 
reklama
ah my po szczepieniu
6w1
@FiLi88 pierś pomogła ale dopiero PO gdyż w jednym czasie mlody miał 2 wkłucia i trzecie (2 babki)
masakra jak w sekundę się rozpłakał eh
Rota też brałam

młody śpi najedzony i chciałam zapytać jaki termometr macie?
ja kiedyś używałam rtęciowego ale nie mam już i te elektroniczne które mam w domu można sobie w 'd.p.' wsadzić .. fakt mam bezrtęciowy ale może kupiłabym elektroniczny sprawdzony bądź zbliżeniowy?

w sklepie jest Braun
PRT2000EU AgePrecision
i tak myślę czy się nadaje

@folka masz duże szanse że ci się uda tym bardziej z takim dobrym nastawieniem! :)
moja bratowa miała wklęsłe sutki i duże brodawki . wykarmiła mimo to .. na początku wiem że nakładki pomogły jej wyciągnąć sutki a ty masz laktator który też jakby nie patrzeć je wyciąga i radzilabym przed przystawianie np. użyć laktatora by wyciągnąć sutka i dopiero młodej podać pierś ( ona wyciągnie najlepiej) jeśli będzie miała duże poroblemy

mi po wykarmienicu drugiej córki zostaly wentyle jak u stara hahahahha tak wyciągnęła:p ( w ogóle miałam ładnie wystające jak to polona mówiła idealne kiedy rodzilam syna) i z powodu duzego dyskomfortu zdecydowałam się na zabieg ich skracania metoda pierścieniowa by nie uszkodzić kanalikow mlecznych . aleminelo troche czasu zanim się na to zdecydowałam i..musiałam się nieźle wnerwic hehe

I właśnie martwiłam się tylko tym by kanaliki działały prawidłowo:p i na szczęście jest super

Ja kupiłam braun ale do ucha. Czytałam opinie, dużo mam tutaj w UK go poleca. Sama jeszcze nie sprawdzałam ale może któraś z mam go ma i się wypowie.
IMG_0236.JPG
 

Załączniki

  • IMG_0236.JPG
    IMG_0236.JPG
    117,1 KB · Wyświetleń: 359
Wow, jak szybko! Zwłaszcza ze ona jest wcześniakiem! W ogóle Maja Ci się mogą szybko rozwija, już wcześniej pisałaś o np łzach czy bąbelkach ze śliny... jakby była starsza a nie młodsza względem planowanego porodu :)

@fiolka współczuje :( wkurzające jest to ze tyle zależy od tego na jaka zmianę w szpitalu trafiamy :/

@mayfly mnie ten szumis strasznie denerwuje [emoji14] dostaliśmy go, ale uważam ze nie jest wart takich pieniędzy, strasznie przereklamowany
Właśnie sama jestem w szoku że tak szybko wszystko, a z tymi ząbkami to już wogule.. Oby szybko wyszedł ten ząbek bo może są straszne..
@mayfly Dokladnie trzeba przytrzymac dluzej. Moze sprobuj znaleźć instrukcje w sieci nswet w filmiku na yt można znaleźć . Ja tak zrobiłam, bo odkupowalam szumisia na lokalnej grupieci instrukcji Pani nie mogła znaleźć. My mamy takiego i nie jest glosny.
Ja też tego zamówiłam ale poczta dalej strajkuje i nie ma.. A zamówiłam 13/11.. Mam nadzieje ze się sprawdzi
Szczepiłam 5w1 które dla mojego wcześniaka są bezpłatne.
Namawiały mnie na rota, ale mam mieszane uczucia.
Córka była szczepiona i nic to nie dało.
Złapała rota i pomimo leków po utracie przytomności trafiła do szpitala.
Poza tym wkurza mnie to, że te wszystkie szczepionki muszą być podane naraz.
U nas szczepienie w piątek, i na rota chyba też będę robiła.. Ale w piątek dopiero mi dadzą receptę na nią do wykupienia, reszta na miejscu jest i zaszczepią w piątek
 
Padam na pysk
Zaraz ide na zebranie do nikosia po drodze musze odebrac kajcia wyniki badan ciekawe jak poziom bilirubiny...
Powodzenia! Po takiej nocy z pewnością masz dziś ciężki dzień [emoji58] daj znać![emoji9]
Za to mój starszy zastrajkowal na drzemki w dzień i wczoraj i dziś na pełnych obrotach... No cóż trzeba się chyba też przestawić.
 
U nas chyba tez skok, chociaż mamy już 6 i pół tygodnia a powinien być w 5 tygodniu. Wczoraj i dzisiaj tylko na rękach, żadne maty, bujaczki, kosze się nie liczą. Noc tez była kiepska, dawno tak nie mieliśmy. Mam nadzieje, ze szybko minie, bo dziś wieszałam pranie a syrena wyła. Jak nie minie to chusta pójdzie w ruch i wtedy będziemy się mogły tulić cały dzień [emoji3]
Miałyśmy dziś wizytę Healt Visitor. Zosia ma 1200g i 8cm więcej od wagi i długości urodzeniowej. Jak przyszła to się zdziwiła ze już taka duża i tak się zmieniła. Opowiadała o szczepieniach. My mamy po nowym roku, 3 wkłucia i doustnie na rotawirusy. Już się boje [emoji53]
 
U nas chyba tez skok, chociaż mamy już 6 i pół tygodnia a powinien być w 5 tygodniu. Wczoraj i dzisiaj tylko na rękach, żadne maty, bujaczki, kosze się nie liczą. Noc tez była kiepska, dawno tak nie mieliśmy. Mam nadzieje, ze szybko minie, bo dziś wieszałam pranie a syrena wyła. Jak nie minie to chusta pójdzie w ruch i wtedy będziemy się mogły tulić cały dzień [emoji3]
Miałyśmy dziś wizytę Healt Visitor. Zosia ma 1200g i 8cm więcej od wagi i długości urodzeniowej. Jak przyszła to się zdziwiła ze już taka duża i tak się zmieniła. Opowiadała o szczepieniach. My mamy po nowym roku, 3 wkłucia i doustnie na rotawirusy. Już się boje [emoji53]

Kochana, skoki licza sie od daty planowego porodu. Jesli urodzilas wczesniej to musisz dodac ten czas. U nas tez jest z opoznieniem, ale 5 dni wczesniej urodzilam, wiec sie zgadza.
 
Kochana, skoki licza sie od daty planowego porodu. Jesli urodzilas wczesniej to musisz dodac ten czas. U nas tez jest z opoznieniem, ale 5 dni wczesniej urodzilam, wiec sie zgadza.
A ja się dziwiliam dwa ostatnie dni, co się temu Tobiemu popierniczylo, ani go odłożyć nie idzie, śpi tylko albo na mnie albo obok mnie w łóżku, drze się jak opętany, i ogólnie jakby nie mój Tobi... Zapomniałam o tych całych skokach. Idę czytać co to się zmienia teraz [emoji4][emoji3526]
 
My dziś kończymy 5 tygodni. Tomuś często je i trochę mniej śpi. Ale tragedii nie ma. Mam nadzieję, że noc będzie ok.

Jeżeli chodzi o ząbkowanie to patrząc jak przechodziły starsze dzieci, nastawiam się na armagedon .

@majacyr szczepienie na rota jest do ustne.
Ja jakoś nigdy nie stresowałam się szczepieniami. Będzie zastrzyk i tyle. Dzieci i tak tego bólu nie będą pamiętały. A co najważniejsze, to dla ich dobra.
 
reklama
Kochana, skoki licza sie od daty planowego porodu. Jesli urodzilas wczesniej to musisz dodac ten czas. U nas tez jest z opoznieniem, ale 5 dni wczesniej urodzilam, wiec sie zgadza.

A to nie wiedziałam, ze liczy się data planowanego porodu. W takim razie tez się zgadza, bo urodziłam 11 dni wcześniej.
Gdyby się urodziła w terminie to by miała dokładnie 5 tygodni dzisiaj.
 
Do góry