reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Ja zrobilam ft3 i ft4 na wlasna reke jeszcze przed 1 wizyta - nie trzeba potem chodzic dwa razy :)
Tez zrobilam;) ale lekarzowi nie spodobalo sie laboratorium;D generalnie moj gin i teraz endo wszelkie badania każą mi robić w szpitalu. Diagnostyka to zło. Ja wczesniej lubialam tam robic bo wyniki bardzo szybko. Ale namotali mi z wynikami przez co przez 3 dni chodzilam spanikowana i juz sie uprzedzilam. Moze pech.
 
Tez zrobilam;) ale lekarzowi nie spodobalo sie laboratorium;D generalnie moj gin i teraz endo wszelkie badania każą mi robić w szpitalu. Diagnostyka to zło. Ja wczesniej lubialam tam robic bo wyniki bardzo szybko. Ale namotali mi z wynikami przez co przez 3 dni chodzilam spanikowana i juz sie uprzedzilam. Moze pech.
To u mnie inne labo mi tak namotalo z wynikami, ze mimo, ze mam tam za darmo z pakietu PZU to nie chodze. A szpitalowe tez ma kiepska opinie :D szczerzw mowiac jak u nas jedziesz gdzies dalej do lekarza np. Czestochowa, Lodz itd to jak widza, ze badania z krwi sa z mojego miasta, to powtarzaja jeszcze raz, nie wazne z jakiego labo sa. U mnie poko co ani gin ani endo nie mieli zastrzezen do diagnostyki.
 
Też bym nie wysłała dziecka na półkolonie w Twojej sytuacji.
Za duże ryzyko,zbyt osłabiony organizm, a do tego upał, który nie sprzyja.
Mój Antoś walczy z chorobą, mam nadzieję, że obejdzie się bez leków.
 
To u mnie inne labo mi tak namotalo z wynikami, ze mimo, ze mam tam za darmo z pakietu PZU to nie chodze. A szpitalowe tez ma kiepska opinie :D szczerzw mowiac jak u nas jedziesz gdzies dalej do lekarza np. Czestochowa, Lodz itd to jak widza, ze badania z krwi sa z mojego miasta, to powtarzaja jeszcze raz, nie wazne z jakiego labo sa. U mnie poko co ani gin ani endo nie mieli zastrzezen do diagnostyki.
No wlasnie zalezy moze jakie kto mial gdzie przejscia;) a tych badan wykonuja tyle ze blad sie wkoncu gdzies wkradnie. Generalnie jak cos mi wychodzi zle to wole powtorzyc.
 
Cześć dziewczyny. Miałam dziś przypływ energii i zabrałam się za gruntowne porządki. Powywawlam cześć starych ubrań z szafy, umyłam lodówkę i zabrałam się za porządkowanie i mycie szafek w kuchni. Oczywiście sama nie wiem Kiedy przedobrzyłam i teraz mam lekkie bóle. Na szczęście nie ma tragedii.

Jutro wybieram się na krzywą cukrową i resztę badań z krwi, także trzymajcie za mnie kciuki :rolleyes2:.
 
Ja jutro wyjeżdżam do ginekologa w związku z tą infekcją. Moja waga mnie przeraża, w pierwszej ciąży tak nie miałam. Wiem, że najważniejsze zdrowie dziecka, ale jakoś całe życie miałam z wagą problem i teraz ostatnio nie mogę patrzeć na siebie nagą w lustrze. Niestety musimy wziąć ze sobą córkę, a ona podczas podróży zachowuje się jak tornado. Na dodatek mąż ma umówione 3 spotkania biznesowe, więc większość dnia będę musiała spędzić z teściową :/
 
No i mam skierowanie do poradni z tym cukrem. Nie wiem jaka jest norma po 1h

Takie coś mi wyszlo
Zobacz załącznik 885488
Tak na prawdę patrzymy tylko na wyniki na czczo i po dwóch godzinach, ponieważ one są wykładnikiem odpowiedzi insulinowej na podaną glukozę. Normy dla ciężarnych są niższe niż podane przez laboratorium, mianowicie na czczo powinnaś mieć poniżej 90, powyżej zaleca się już dietę cukrzycową. Po dwóch godzinach insulina powinna dać odpowiedź i zbić poziom cukru sprzed godziny ( po to pobiera się próbki po godzinie). Tobie cukier nie spadł, a nawet wzrósł. Według mnie daje to podstawę do stwierdzenia cukrzycy ciążowej, najlepiej zgłosić się z tym od razu do diabetologa albo chociaż lekarza prowadzącego ciążę.

Poza tym witam się ze wszystkimi na forum, czytam, obserwuję, teraz dołączam! ;)
 
Powiem ci, że z brzuchem mam podobnie... jak stanę przed lustrem gola jak mnie Pan Bóg stworzył - to wyglądam tak jaj zawsze - tylko z doczepionym brzuchem z przodu [emoji58] i tak wszyscy mi mówią, siostry, koleżanki i koledzy w pracy, nawet nieznajomi w sklepach, że wyglądam tak, jakbym piłkę wsadziła pod sukienkę ... z jednej strony fajnie, ale z 2.wlasnie sie martwię co to dalej będzie, bo już nie jest mały, a jeszcze urośnie [emoji53]nie wiem jak to będzie wyglądać? Skoro mi tylko brzuch do przodu rośnie to zaczynam się bać, że będę musiała go normalnie podtrzymywać z przodu albo właśnie więcej leżeć i odpoczywać, żeby tego kręgosłupa nie męczyć [emoji33][emoji17]nie wiem... w każdym razie nie mam na to wpływu, zobaczę co będzie...
I nie pocieszylas tym rodzeniem 10dni po terminie [emoji50][emoji86]ale każda kobieta jest inna, i tego sie trzymajmy [emoji28]




Po godzinie wydaje mi się, że tez jest ok i po dwóch. Jedynie ten wynik na czczo - 94 wysoki..[emoji53]

Mnie dziś swędzi i szczypie skóra ..coś czuję że roStepy się nieldugo pojawia ...w pasie mam 101cm z rana bo wieczorem to i 103 oO !!!! Z córa miałam tyle w 30tyg także podskoczyłam w krótkim czasie oO
W środę zrobię fotki i porownam he

[QUOT"Mama Zuzi i Antosia, post: 16975087, member: 181174"]Też bym nie wysłała dziecka na półkolonie w Twojej sytuacji.
Za duże ryzyko,zbyt osłabiony organizm, a do tego upał, który nie sprzyja.
Mój Antoś walczy z chorobą, mam nadzieję, że obejdzie się bez leków.[/QUOTE]

Zdrówka dla Antosia!

Ja jutro wyjeżdżam do ginekologa w związku z tą infekcją. Moja waga mnie przeraża, w pierwszej ciąży tak nie miałam. Wiem, że najważniejsze zdrowie dziecka, ale jakoś całe życie miałam z wagą problem i teraz ostatnio nie mogę patrzeć na siebie nagą w lustrze. Niestety musimy wziąć ze sobą córkę, a ona podczas podróży zachowuje się jak tornado. Na dodatek mąż ma umówione 3 spotkania biznesowe, więc większość dnia będę musiała spędzić z teściową :/

Ależ jak widziałam na fotce to przytyłas w normie także powinno być dobrze i nie przejmuj się tak ciałem .. ja wiem ze super mieć gładką skórę jak z Okładki czy też jędrna jak pupa niemowlaka.ale wiek rzadzi się swoim prawem. Zawsze można wspomóc urodę regularnym uprawianiem sportu, zdrowym odżywianiem ale o tym będziemy myśleć po porodzie . Jedz zdrowo a damy radę:)

Co do córki to ty jesteś w stanie z nią chociażby na zakupy jechać??? Co to znaczy że zachowuje się jak tornado? Ma uczulenie na samochód? Czy po prostu nauczyła się wymuszac histeria ?
 
reklama
Tak na prawdę patrzymy tylko na wyniki na czczo i po dwóch godzinach, ponieważ one są wykładnikiem odpowiedzi insulinowej na podaną glukozę. Normy dla ciężarnych są niższe niż podane przez laboratorium, mianowicie na czczo powinnaś mieć poniżej 90, powyżej zaleca się już dietę cukrzycową. Po dwóch godzinach insulina powinna dać odpowiedź i zbić poziom cukru sprzed godziny ( po to pobiera się próbki po godzinie). Tobie cukier nie spadł, a nawet wzrósł. Według mnie daje to podstawę do stwierdzenia cukrzycy ciążowej, najlepiej zgłosić się z tym od razu do diabetologa albo chociaż lekarza prowadzącego ciążę.

Poza tym witam się ze wszystkimi na forum, czytam, obserwuję, teraz dołączam! ;)

Witamy!
[emoji4]
Jeśli masz ochotę, to na pierwszej stronie jest link do tabelki z info na temat ciąży.
Są tam również linki do forum typu wyprawka, usg itp.

Oprócz tego mamy forum zamknięte, bardziej prywatne. Ale o dostęp napisać trzeba priva do bosa - Dita.

Możesz rownież nam zdradzić odrobinę informacji na swój temat [emoji16].
 
Do góry