reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Wiesz powiem tylko tyle. Poronilam w tamtym roku w pazdzierniku. Uwierz mi ze ta pustka ta strata to obwinianie sie pozniej za kazda czynnosc ktora zrobilam kazda mysl ktora mialam w czasie tych pierwszych tygodni towarzyszylo mi przez nastepne kilka tygodni ze cos zrobilam pomyslalam zle i to dlatego mnie spotkalo. A na koniec poprostu zostala mysl ze poprostu nie zasluzylam na to dziecko.
Tak. Że mnie pokarało, bo przez 2 lata nie chciałam dzieci. Że nie zasluzyłam. Że jestem winna, bo nawet nie dałam rady złapać pęcherzyka, wpadł do toalety i nigdy nie poznam płci swojego pierwszego dziecka.
 
reklama
Koziunia chyba jakaś pomyłka, usg a om prawie 2 miesiące różnicy??


Mnie wczoraj zatrzymali na oddziale u mnie w szpialu na obserwacji i żebym odpoczęła.
Dziś miałam kontrolne usg i moja córcia jest duża jak na 20t1d, z OM 18t4d. Wszystko jest ok. Szyjkę mam długą, ok 34mm. Zrobił nawet echo serca i jest dobrze. Chyba najdokładniejsze usg jakie miałam do tej pory.

To super, że tak dokładnie zostałaś zbadana.
Nadal jesteś w szpitalu czy w domu?
 
Ja mam dziś 17+5 a pierwsze ruchy poczułam w czwartek. Potem nic aż do wczoraj i to tez tylko przez sekundę. Dziś rano w labie tez poczułam przez chwile a teraz znów cisza. Mysle ze spokojnie to jest całkiem normalne, ze raz czujemy raz nie, slyszalam ze po 24 tygodniu już musza być takie regularne ruchy, a jak ich by nie było to trzeba by się martwić. Poprawcie mnie, jeśli się mylę z tymi tygodniami:)
No wlasnie slyszalam od kuzynki ze ona dopiero pod koniec ciazy poczula regularne ruchy, a jak to jest gdy kobieta czuje 1raz w 23tc?
 
Dziewczyny, a jak moj chlopak do 18 prawie 19 tygodnia byl ulozony miednicowo I nisko I czulam jak nieraz mnie tam kopnal w pecherz, a teraz sie odwrocil I jeat ulozony glowka w dol, a ja jutro zaczynam 20tydz I czuje go troche slabiej to onzacza cos? Wizyte mam w piatek.
Do 25 tygodnia nie należy się przejmować.
Mamaginekolog mówiła, że prawie 2 tygodnie nie czuła ruchów a potem normalnie wróciły. A z dzieckiem było wszystko dobrze. Widocznie dziecko w nocy się ruszało.
Dziecko ma dużo miejsca może się kręcić i nie zawsze musisz czuć non stop
 
Ja wczoraj miałam taką wodnistą wydzielinę i tez spanikowałam. Nawet szukałam po aptekach żeby kupić testy na wykrycie wód. Dobrze że jutro rano wizyta, znów wszystko opowiem ze szczegółami lekarzowi i jak zwykle będzie patrzył na mnie z politowaniem. No ale wole zrobic z siebie idiotkę a przynajmniej się uspokoić.

Właśnie w poprzednim poście pisałam Wam, że nie czuje dziś specjalnie żadnych ruchów, a przed chwilą bobas tak mnie porządnie skopał, że nawet przez bluzkę było widać jak mi się brzuch uniósł[emoji33]cudowne i jednocześnie bardzo dziwne uczucie.
Dla mnie to jest smieszne ze w malych miejscowosciach sa, a w duzych typu lodz nie bylo I musze czekac za zamowieniem. :') ale wodnista wydzielina moze byc w 2 trymestrze zalezy jaka ma konsystencje I jaki kolor.
Jej ja jeszcze tak nie mam, ale moj narzeczony jak polozy dlon to czuje ze sie rusza nieraz.
 
Do 25 tygodnia nie należy się przejmować.
Mamaginekolog mówiła, że prawie 2 tygodnie nie czuła ruchów a potem normalnie wróciły. A z dzieckiem było wszystko dobrze. Widocznie dziecko w nocy się ruszało.
Dziecko ma dużo miejsca może się kręcić i nie zawsze musisz czuć non stop
No wlasnie ja chyba nie biore pod uwage tego, ze dziecko moze sie w nocy ruszac, a ja tego nie czuje, albi gdzies sie schowac.
 
Ja byłam na wizycie i jestem załamana.
Prawdopodobnie dziewczynka.
Jutro idę potwierdzić jeszcze raz bo doktor mówi że tam lepszy sprzęt ...
Szok i nie do wierzenie, popłakałam sie i odechciało mi się wszystkiego w jednej chwili...poprostu...
Pewnie pomyślcie że zwariowwlam bo to nie ważne to tylko płeć i że zdrowe itp ale nie chce córki ,nie biorę tego pod uwagę kompletnie, śliczne ubranka mam dla chłopca i wogole (załamuje się) .
W pewnym momencie przez moja głowę przeleciała mysl że ta ciąża to pomyłka ...
Nie wiem czy się z tym oswoje, ale to zajęło mi chęć do wszystkiego co z ciąża związane:(((((
Kochana rozumiem co czujesz.
Z 3 dzieckiem nastawiłam się na chłopaka a tydzień przed porodem dowiedziałam się, że dzuewczynka.
Masz jeszcze pół ciąży, aby się oswoić.
Najgorsze to się nastawić.
Najważniejsze, że dziecko zdrowe.
Zobacz ile kobiet ma problemy, nie może zajść, musi brać leki.
Ty masz zdrową dzidzię.
Dziewczynki też są fajne.
 
reklama
Ja bym chciala dziewczynke ale jak bedzie chlopiec tez bede sie cieszyc maz mowi ze chce chlopca zeby z Filipkiem gral w pilke [emoji1] nigdy bym nie pomyslala ze przez plec dziecka moglabym nie chciec ciazy , dziecka czy bym myslala ze to jakas pomylka . Toz nosisz pod sercem swoje dzieciatko ktore bedzie Cie kochalo ponad wszystko, bedziesz najwazniejsza osoba przez te wszystkie lata..mamą. no nie wiem nie moglabym myslec zle o dziecku ktore nosze pod sercem.
 
Do góry