reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

USG prenatalne wykazało zbyt szeroki fałd karkowy i zbyt długą żyłę dosercową i do tego PAPPA kiepsko. Moje ryzyko byli1:12 na trisomie.

Dziewczyny dodajcie mnie też na te prywatne forum pls.

Ja kreski nie miałam na brzuchu i teraz też nie mam.

Co do brzucha w ostatnim tygodniu jakoś wyskoczył niewiadomo skąd hehehe.
Ale ważne, że jest ok.
Cieszę się, że będziesz miała zdrową córeczkę.
Co do zamkniętego forum to trzeba pisać do moderatora.

Dziewczyny, a może oddzielny wątek o gotowaniu z przepisami na potrawy i ciasta?
Bo tak to nam zaraz gdzieś umkną te przepisy
 
reklama
Dziewczyny pomozcie mi w jakis sposob, bo jak juz mowilam bylam w szpitalu no I dostalam wyniki do domu, oni mi nic nie mowili na temat moich wynikow, jednak troche sie zmartwilam, bo teraz tak sie przygladam I w ukladzie czerwonokrwinkowym mam hemoglobine troche za niska, bo 11,7 HCT 32,8 MCH 31,3, a teraz uklad bialokrwinkowy I on mnie bardziej martwi:
WBC-11,11 neutrofile-8,65 , Eosofile czy jakos tak mam - 0,03 I reszte mam dobra. Slyszalam, ze jak rosna biale krwinki to moze byc bialaczka. Teraz sie wystraszylam I nie wiem co robic. :( w szpitalu nic nie mowili.
 
Dziewczyny pomozcie mi w jakis sposob, bo jak juz mowilam bylam w szpitalu no I dostalam wyniki do domu, oni mi nic nie mowili na temat moich wynikow, jednak troche sie zmartwilam, bo teraz tak sie przygladam I w ukladzie czerwonokrwinkowym mam hemoglobine troche za niska, bo 11,7 HCT 32,8 MCH 31,3, a teraz uklad bialokrwinkowy I on mnie bardziej martwi:
WBC-11,11 neutrofile-8,65 , Eosofile czy jakos tak mam - 0,03 I reszte mam dobra. Slyszalam, ze jak rosna biale krwinki to moze byc bialaczka. Teraz sie wystraszylam I nie wiem co robic. :( w szpitalu nic nie mowili.
Hemoglobine ostatnio taką miałam i choć mój gin wie, że mam tendencję do anemii powiedział, że jak zrobię kolejne badanie za mc i będzie niższe to mi żelazo przepisze.
Nie doszukuj się problemów tam gdzie ich nie ma.
Wyniki lekarze widzieli, więc im zaufaj.
Mają większą wiedzę niż my.
Wyluzuj, zacznij cieszyć się ciążą, bo nerwami się tylko nakręcasz.
 
Hemoglobine ostatnio taką miałam i choć mój gin wie, że mam tendencję do anemii powiedział, że jak zrobię kolejne badanie za mc i będzie niższe to mi żelazo przepisze.
Nie doszukuj się problemów tam gdzie ich nie ma.
Wyniki lekarze widzieli, więc im zaufaj.
Mają większą wiedzę niż my.
Wyluzuj, zacznij cieszyć się ciążą, bo nerwami się tylko nakręcasz.
Jak ma sie nerwice to trudno wyluzowac I cieszyc sie ciaza.
 
A ja jednak poszłam do innej lekarki, którą miałam pod ręką. Dzięki, że mi to poradziłyście :) sprawdziła szyjkę i zrobiła szybkie USG. Powiedziała, że jest w porządku, uspokoiłam się. Dostałam z powrotem Duphaston i magnez. Tylko, że przegrałam jeśli chodzi o chęć do pracy. Pochodziłam tydzień i znowu mam L4. Pani powiedziała, że przy stawianiu się macicy nie powinnam tyle jeździć autem po dziurach i że mam więcej leżeć. Szefowa na szczęście rozumie, bo sama miała w ciąży takie skurcze, że aż brała fenoterol. Nie chcę tak siedzieć w domu, ale jakby miało się coś stać to wolę odpuścić...
A tak z innej beczki nie wiem czy macie w domach jakies pupile typu kot czy pies. Ja mam mlodego kocura. Gdzies przeczytalam na necie artykul jak przygotowac kota na przyjscie niemowlaka do domu. I jedna z tych rad byla zeby puszczac na Youtube placz niemowlęcia zeby sie przyzwyczail ze to jest cos naturalnego. No i z ciekawosci od kilku dni jak przychodzi do mnie na codzienne pieszczochy po chwili puszczam te filmiki. On rozlozony mruczy sobie zadowolony ale tylko uslyszy ten placz momentalnie nasluchuje wstaje i ze stoickim spokojem idzie do sąsiedniego pokoju tam sie kladzie idzie spać dalej. Sytuacja juz kilka razy sie powtorzyla.ten sam schemat;) Ciekawa jestem czy na realnego malucha tez tak bedzie reagowal. Oby.
Po Twoim wpisie puściłam płacz dziecka mojej goldence. Zestresowala się biedna. Uciekła ode mnie, schowała się po drugiej stronie stołu i tylko rzucała zaniepokojone spojrzenia. Ale może to dlatego, że nie umiała znaleźć źródła tych dźwięków... Jak dziecko powącha to może będzie inaczej :) Już nie będę jej straszyć :)
Pytasz się osoby, co kanałowe miała robione z 11lat temu :) :D Zapamiętałam tylko , że pani dentystka powiedziała, że to kanałowe będzie i że jak mi wierciła i wierciła i czyściła, to mimo znieczulenia czasami odczuwałam dyskomfort...Nie wyobrażam sobie tego bez znieczulenia :szok: Taki dłutami się czyści, bardzo głęboko, poczytaj na necie.... bez znieczulenia nie przejdzie :no: pewnie nie miałaś :p
A ja miałam kanałowe bez znieczulenia. Nic specjalnego :p Ząb był już martwy, więc prawie nic nie czułam. Czułam tylko jak tym dłutem dentystka dojeżdżała mi do kości szczęki, bo wtedy kłuło w kość :D
Dziewczyny pomozcie mi w jakis sposob, bo jak juz mowilam bylam w szpitalu no I dostalam wyniki do domu, oni mi nic nie mowili na temat moich wynikow, jednak troche sie zmartwilam, bo teraz tak sie przygladam I w ukladzie czerwonokrwinkowym mam hemoglobine troche za niska, bo 11,7 HCT 32,8 MCH 31,3, a teraz uklad bialokrwinkowy I on mnie bardziej martwi:
WBC-11,11 neutrofile-8,65 , Eosofile czy jakos tak mam - 0,03 I reszte mam dobra. Slyszalam, ze jak rosna biale krwinki to moze byc bialaczka. Teraz sie wystraszylam I nie wiem co robic. :( w szpitalu nic nie mowili.
Nie martw się WBC. Nie są bardzo ponad normę. W ciąży lekko podwyższone wbc mogą być fizjologiczne i nie ma w tym nic złego. Ja miałam ostatnio powyżej 12.
 
reklama
Ciacho wygląda extra i dziś zrobię:))
A lini nie mam i nie wiem od czego zależy ani cienia nawet i już myślałam że coś nie tak;/
Linia chyba ma związek z melaniną czyli barwnikiem w skórze. Jest to chyba przebarwienie do których mamy skłonność w ciąży ale nie każdej musi się pojawić [emoji3] mam nadzieję , że nic nie pomyliłam jeśli tak to niech mnie ktoś poprawi [emoji16]
 
Do góry