reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Jeśli chodzi o błonnik i wodę, to już to robię, jabłko jest codziennie, mogłabym spróbować śliwki, mam w domu, tylko obawiam się, że ona mi tego nie zje.
O laktulozie właśnie czytałam, w czwartek będę u lekarki to zapytam, bo powiem szczerze, że raczej tego czopka nie będę w stanie jej dać, ona sobie nie da go włożyć.
Ja tak myślę, że to jest bariera psychiczna, ale ja jej zakładam pampersa na noc i nawet wtedy nie zrobi. I właśnie czytałam o tej laktulozie, że to jest w takich przypadkach, ale to się jeszcze z pediatrą skonsultuje.
 
reklama
leży na bardzo twardym podłożu? Moja na łóżku też niechętnie dźwiga głowę, a jak leży na podłodze na kocyku to dźwiga aż miło ;)
Początkowo próbowałam ja kłaść w jej łóżeczku lub na naszym łóżku a od dłuższego czasu kładę kocyk na podłodze i na nim leży mała, no ale właśnie tam tez nie bardzo chcę.
Muszę kupić jakąś matę edukacyjną to może na niej chętniej polezy. Wybrałam już jedną i miałam kupować ale mąż stwierdził że za droga, więc muszę znaleźć inną.
Ortopeda mi mówił, że jeśli dziecko nie chce i płacze, to żeby kłaść na brzuszku częściej, ale za to krócej np. na 1-1,5 minuty.
Dłużej niż właśnie 1,5 minuty to mi jeszcze nie poleżała. Spróbuje ją kłaść częściej, bo na razie to kładę tylko dwa razy dziennie jak widzę że ma trochę lepszy humor, bo jak mówiłam ona cały czas na rękach. Na plecach też niezbyt chętnie leży.
 
Polecam założyć bodziaka i spodenki, bo u nas po badaniu każą założyć body i szczepienie jest w częściowym ubranku :)

U nas ewidentnie skok (;P). jasiek codziennie chodzi spać 20-22, a wczoraj do 1 w nocy miał oczy jak 5 zł i obczajal z zaciekawieniem świat. Co więcej przespał ciągiem 5 h bez pobudek na jedzenie :szok: (do tej pory max było 3,5h).
Od rana tez się wszystkiemu przypatruje, taki ciekawy świata jest :):)

Dziewczyny kupujecie na wyprzedażach jakieś ciuszki na za zaś? Zastanawiam się nad kurtka na wiosnę, bo na razie mamy kombinezon, ale do spacerówki coś by się przydało na Kwiecen/maj. Nie wiem czy mnie nie powaliło, bo jak robię teraz przegląd ubranek to wielu Jachu nawet nie nałożył, bo nie przewidziałam Że tyle dostanie w prezentach.
No ale już prezentów się nie spodziewam ;)

jasne że tak .
Mimo że mam pelno rzeczy jak kurtki Zima lato itd które dostałam czy dostaje to lubię małego wystroić w moim guście jak i mieć też coś nowego :p I tak co znajdę ..jak np za grosze sandałki do wody czy strój .. komplety w nexie na 9-12 .12-18 nakupowalam ..sandałki koszulki na lato i jak będą za duże to nic ..grunt aby nie były za małe ..
rękawki można podwinąć itd.
i teraz poluje na strój na chrzciny w nexie może .. myślę kupić na 9-12 .. (poprawki będę mogła wprowadzić sama bo mam maszynę do szycia :p)

młodej ciuchy na 9-10 nakupowalam w tamtym roku a w tym po woli zakłada .tak samo starszemu ..
w tk Maxx często online kupuje ..znów paczkę zamówiłam w tym 2 stroje kąpielowe na których mi zależało ..wysyłka za free powyżej 50£ ..także podjeżdżam zabieram a jak mi rozmiar nie pasuje to oddaje :p tak samo h&m czy next

Z kupka jest tak, ze trzeba ja zachwalac. Opowiadac jaka to ona nie jest ladna i superowa, bo inaczej dzieci sie blokuja, wstydza sie ja robic, bo przeciez dorosli mowia ze to jest fuuuuj i bleee. Wez ja ze soba do toalety jak bedziesz Ty robila i jej opowiedz najladniej jak sie da o kupce. Wiem, ze to dziwne i mkze sie nawet wydawac smieszne, ale dziala. Pomoglam tak wielu moim znajomym, bo mialy dokladnie taki sam problem jak Ty. Dziecko dostaje dwa rozne komunikaty, zrob kupke dostaiesz nagrode, ale jak juz jest jakis jej znak to jest fuuuj. Jak juz sie odblokuje, to bedzie ladnie robila na nocnik razem z siusiu.

wiesz co ci powiem ..robiłam tak ale nawet się nad tym nie zastanawiałam hehe ..nie miałam nigdy problemu z dziecmi co do robienia kupki :)
zasade miałam taką że nic na siłę .. swoim tempem na spokojnie bez nerwów . tak na luzie aby pisklaki nie zrazić nachalnym zachowaniem:laugh2:

Kurczę, ja bardzo często tak noszę moje dziecko, ewentualnie na brzuszku. Kompletnie zapomnialam o tym że to jest niezdrowe. W dodatku ona jest nieodkładalna i na rękach jest prawie cały dzień, czasem polezy na przewijaku albo w łóżeczku patrzy na karuzele a tak to głównie ręce i ręce. Nie chce jej zaszkodzić.
Widziałam na zdjęciach jak wasze dzieci pięknie trzymają główkę leżąc na brzuszku [emoji4] Ja mam z moją problem bo ona niecierpiących leżeć na brzuchu, położę ją a ona albo od razu zaczyna plakacy, albo znajduje swoją piąstke i zaczyna ją ssać więc wogole nie ćwiczy. Nie wiem co mam z nią zrobić.

ja kiedy młody zaczynał przygodę z trzymaniem główki to kładłam go na pochyłej powierzchni i nie na długo .. potem z górki i na dłużej i częściej ..zalezalo od dnia ... ale pochyla i miękka powierzchnia pomoże mięśniom w trakcie ćwiczeń a wtedy powinny być silniejsze ale tak czy inaczej ..bądź dobrej myśli..każde dziecie w swoim tempie się rozwija
@Paulaaa25 @springflower
Ja mam dwa wielkie pudła z rozmiarem 62 na strychu już [emoji28]młody od paru tygudni nosi 68, i już są na styk. W d...ę ta rozmiarówka [emoji23][emoji23] i oczywiście kupuje na wyprzedażach ciagle, na wyrost. Tylko kupiłam trochę 74 letnich ale sie wstrzymałam.. bo moze być tak, że 74 będzie na wiosnę tylko, a te letnie wskoczy od 80[emoji28]
Także prawda, pięknie rosną nasze dzieciaczki [emoji5]mój starszy urodził sie 3100, a tak przybierał, że na rok ważył dobrze ponad 12kg i nosił chyba 86, były na styk. Zawsze był rozmiarowo do przodu. Teraz ma 6lat, a nosi 128, choć niby to 7-8 lat, a on od września w nich śmiga [emoji28]najlepsze jest to, że ma dwóch podobnych kolegów w przedszkolu i ostatnio jak nich patrzyłam to pomyślałam- ale wyrośnięte te chłopaki, ludu! A pózniej patrzę, a mój malutki Jasiek wysoki jak oni haha[emoji23][emoji23][emoji23][emoji85]
Bo dla mnie to on mały ciagle jest- choć większy od młodszego brata[emoji16]

I muszę sie pochwalić [emoji5] Kubusiek dzisiaj zaśmiał sie w głos [emoji173]️[emoji7] byłam w szoku [emoji16] nawet udało mi się już go kilka razy tak rozśmieszyć, że sie właśnie głośno śmiał [emoji7] aż mi łezki wzruszenia poleciały [emoji33][emoji85]
Rozgadany na razie jest jak jego starszy brat.. ładnie już nawet łączy te dźwięki i wychodzi coś jak: giegu, albo kugie[emoji23]jego ulubiony dźwięk to gie[emoji23]i coś na kształt słowa -NIE, z tego sie Jasiek najbardziej śmieje [emoji5]

Karolina
Wcale nie musisz sie zarazic ospą.. kuzyn Jaska miał, i ich wspólny kolega, bawili sie razem w przedszkolu i jeszcze w domu u nas, i starszy się nie zaraził [emoji5][emoji106]
Trzymam kciuk!

@Sasanka14
Wypuszczą was z tego szpitala dzisiaj? Mam nadzieje, że tak..

Mój też od paru dni daje się rozsmieszyc ..najłatwiej mi bo przecież jestem z nim non stop ale ostatnio nagrałam Męża jak go rozbawil pierwszy raz..super pamiatka:)
teraz to z dnia na dzień będą się 2 razy szybciej uczyć

co do tych rozmiarów ..to ja zawsze na większe moim kupuje haha ..jak córa miała 8 to nosiła 9-10 hehehehe to zalezy jaka firma ale fakt wysoka jest


my po szczepieniu..
prędko weszłam a zrobiłam sobie Inkę w termosie jakbym miała czekać i za długi parking zapłaciłam haha ..zawsze na przekór
@FiLi88 jedno wkłucie i rotawirusy..idę karta szczepień 6w1
młody został rozbudzony ..zapłakał mocno chwilkę i tyle..leżał w wózku i dał się normalnie ubrać także nawet ja się nie zdążyłam rozczulić lol

@Paulaaa25 body jak najbardziej ale te pierwsze szczepienie to lekarka będzie badać bioderka i ogólnie (moje dziecię nie było ważone ale u Nas nie było problemów z.waga, może wtedy inaczej podchodzi się do maleńkiego pacjenta) także będziesz musiała mała rozebrac do naga ..bynajmniej ja rozBieralam no a potem inne panie dadzą szczepienie i już w bodach i bluzeczce może byc
 
@ona ona@ z tym spaniem to mam na myśli że po cycu mały ma lżejszy sen niż po butli. Po butli nawet odkurzac można a po piersi 1.5 godzinki spania 1 może 2 takie drzemki w ciągu dnia. A w nocy kładzie
mi się najwcześniej o 00.00 a najpóźniej o 1.30 Masakra jakaś w nocy też ma się lekki sen.

no mm to jest inne niz mleko mamy .. różnie to bywa z tym spanie na piersi ale czy od razu źle .napewno nie dla brzdaca no chyba że w ogóle nie śpi . pozatym w większości niemowlęta im starsze tym lepiej mogą spać czy też się to bardziej normuje ..widzę to po swoim Malcu który też mi się często wybudzal na cyca
musisz obserwować jak siusia kupka i przybiera i jak je .. i po woli schodzić z mm
zależy od dziecka jak trudny będzie to etap ale pamiętaj że ..dzieci rosną i to nie będzie trwać wiecznie


@FiLi88 . dziecko mi się wkurzało przy piersi wieczorami..pisalam że chodzil spac ok 1 i to z nerwami od kiedy dzieci miały wolne . jak myslalam to była wina tego harmidru wieczorami .. zmęczony tak odreagowywał ..
zmieniło mu się bo jak wcześniej radio mu pomagało spać tak teraz wieczorem lepiej zasypia jak jest wszystko wyłączone! ale chodzi o wieczór bo w dzień to mu nie przeszkadza
wczoraj po kąpieli wszystko ogarnelismy ..przeciągnęłam karmienie aby po zaśnięciu się nie wybudził i już o 22 spał na noc .bez krzyku wypinania przy cycu oO ale ze mną
ah ten język niemowląt
Mąż wrócił o 23 a tu cisza spokój hehehe
oby tak dalej
 
Dzisiaj bylam u innego lekarza. Wstaje rano a moja Emma wysypana od pasa w gore. Ale sie przerazilam. Na szczescie przechodnie mam zaraz kolo siebie. No i to nie jest tradzik niemowlecy a alergia pokarmowa:oops:. Poleglam z karmieniem piersia i od 4 dni jestem tylko na mm. Lekarz tyko na nia spojrzal i od razu do mnie ze mam mleko zmienic. Powiedzial ze ma wnuka 6 tyg jak Emma i ze ma identycznie. I ze to nie pierwsze ani nie 10 niemowle z takimi objawami.... Masakra ile chemi jest teraz w jedzeniu. Moja mama urodzila mnie przez cc, byla 3 dni w spiaczce i nie mogla mnie kp przez leki jakie brala. Jestem wychowana na mleku krowim i nigdy nie mialam zadnej alergii..... Mam nadzieje ze niedlugo jej przejdzie. W czwartek do kontroli
 
Mój synuś dziś nie może spać. Jedna drzemka ok 1 h a reszta dnia to takie krótkie drzemki przy cysiu. Dziś często ciągnie cycusia może jakiś kryzys laktacyjny- dziś skończył 9 tygodni
Moj tez tak dzis spi krotko a wczoraj znowu na odwrot, pil i spal az myslalam, ze inhalacje na spiaco zrobie .
Oczywiscie od 20 do 1 byl " zywy", nie spal od tego czasu wogole, ani drzemki.
A rano trzeba wstac do przedszkola oje....a Milanek spi glebokim, nocnym snem.
A tak fajnie bylo w czssie przerwy swiatecznej, spanko do 10,11......jak zasypiam ok2, potem karmienie co 2h to jestem wykonczona i nie mam ochoty o 7 wstawac.... ;)

Juz 9 tyg., czas leci Milanek juz 3 miesiace w piatek skonczy, niewiarygodne. Musze ubranka 62 wyciagnac juz powoli, poki co jeszcze 56 ma :)
 
reklama
Dzisiaj bylam u innego lekarza. Wstaje rano a moja Emma wysypana od pasa w gore. Ale sie przerazilam. Na szczescie przechodnie mam zaraz kolo siebie. No i to nie jest tradzik niemowlecy a alergia pokarmowa:oops:. Poleglam z karmieniem piersia i od 4 dni jestem tylko na mm. Lekarz tyko na nia spojrzal i od razu do mnie ze mam mleko zmienic. Powiedzial ze ma wnuka 6 tyg jak Emma i ze ma identycznie. I ze to nie pierwsze ani nie 10 niemowle z takimi objawami.... Masakra ile chemi jest teraz w jedzeniu. Moja mama urodzila mnie przez cc, byla 3 dni w spiaczce i nie mogla mnie kp przez leki jakie brala. Jestem wychowana na mleku krowim i nigdy nie mialam zadnej alergii..... Mam nadzieje ze niedlugo jej przejdzie. W czwartek do kontroli
Ojej, dobrze,ze do lekarza poszlas, wiesz na czym stoisz.
Oby inne mleczko bylo ok !
 
Do góry