reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

No mój to nerwowy przy cycu pręży się drze i ssie i tak w kółko myślałam że coś nie tak z moim pokarmem ale on już 5 dni jest na butli i tak Po prostu mogę wrucic do karmienia ? Chciała bym bo po moim Mleczki robi ładne kupki a przy mm musi brać leki a i tak tylko pierdzi. Wczoraj dałam mu cyca i dzisiaj znów kupa aż po same jaja [emoji3][emoji3] może rzeczywiście przytrzymać go na piersi cały dzień niech sobie przypomni jak to było z cycusiem mamuni [emoji3][emoji3]

Ale przez piec dni był na mm tylko? I dawalaś regularnie co kilka godzin?
Hmm...
I można tak po prostu odstawić te kilka butelek dziennie i dac cyca i pokarm będzie leciał w takiej ilości, że dziecko nie będzie głodne przez dzień albo trzy??? Naprawdę ?
 
reklama
Nie wiem ale spróbuje.

Nie nie nie kochana, tak to sie nie da. Da sie wrocic do karkienia piersia tylko, ale stopniowo, bo inaczej bedziesz miala dziecko glodne, a tego przeciez nie chcesz. Przystawiac jak najczesciej tak, zeby zamowic mleczko na kolejny dzien, ale butla dokarmiac i stopniowo bedzie wiecej w cycach, a mniej z butli. Niestetu to nie takie latwe wrocic do kp.
 
Uffff, 20:30 dziecie spi. Zobaczymy jak dlugo ;) hehehe. Z nocami to u nas roznie, czasami zasnie jak dzis o ludzkiej godzinie i spi juz na noc. Niekiedy pospi tak godzinke max i dopiero ok 23-24 zasypia na dluzej. Budzi sie ok 1-2 na jedzonko, a pozniej od 4 juz co godzinke. Kiedys pomagalo branie go do lozka, ale teraz po chwili jak pocyca zaczyna marudzic. Jest mu za cieplo i chyba niezbyt wygodnie. Ewidentnie chlopina lubi swoje lozeczko i pokoik czy to dzien czy noc spi u siebie. Ale zeby nie bylo tak kolorowo, to spanie w dzien nie jest dlugie, 30-45 min. Godzinka to max, bo srednio co godzine wola cyca, taki z niego glodomor, a jak wola to dostaje.
A ja zaczelam sie w koncu przestawiac na tryb domowy z gotowaniem itd. Obiad szykuje wieczorem dzien wczesniej, tak zeby w razie czego jedna reka dokonczyc ;) pranie wstawiam i pralka sie uruchamia nad ranem, wiec rozwieszam jak mlodzian jeszcze dosypia z ranca. Od poniedzialku tylko trzeba bedzie do tego jeszcze dolozyc szkole rano i po południu.
 
Uffff, 20:30 dziecie spi. Zobaczymy jak dlugo ;) hehehe. Z nocami to u nas roznie, czasami zasnie jak dzis o ludzkiej godzinie i spi juz na noc. Niekiedy pospi tak godzinke max i dopiero ok 23-24 zasypia na dluzej. Budzi sie ok 1-2 na jedzonko, a pozniej od 4 juz co godzinke. Kiedys pomagalo branie go do lozka, ale teraz po chwili jak pocyca zaczyna marudzic. Jest mu za cieplo i chyba niezbyt wygodnie. Ewidentnie chlopina lubi swoje lozeczko i pokoik czy to dzien czy noc spi u siebie. Ale zeby nie bylo tak kolorowo, to spanie w dzien nie jest dlugie, 30-45 min. Godzinka to max, bo srednio co godzine wola cyca, taki z niego glodomor, a jak wola to dostaje.
A ja zaczelam sie w koncu przestawiac na tryb domowy z gotowaniem itd. Obiad szykuje wieczorem dzien wczesniej, tak zeby w razie czego jedna reka dokonczyc ;) pranie wstawiam i pralka sie uruchamia nad ranem, wiec rozwieszam jak mlodzian jeszcze dosypia z ranca. Od poniedzialku tylko trzeba bedzie do tego jeszcze dolozyc szkole rano i po południu.

poradzisz sobie wyśmienicie:):):)


@Dzidzi bobo cycajcie się i cały dzień ale mm dokarm na koniec i najlepiej by tego mm było coraz mniej czyli schodzić stopniowo a tym większa produkcję mleczka :) ale tak jak mówię cycanie cycanie cycanie nawet w czasie snu małego na pierwszym miejscu a jak nie ma cycania to i laktator w ruch
Powodzenia :)

my po kolacji i gotowi do spania a młody dopiero wstaje także coś pozno go dziś wykąpie sama oO
 
Ostatnia edycja:
My mamy wizytę w lux medzie z konsultacja ortopedy od razu. Zapisywałam w czwartek na 7.01, mamy pakiet u nich
Ja jestem już po wizycie na Chmielnej u dr Kabacyj. Jaki konkretny, wyrozumiały, sympatyczny człowiek... Zbadał w delikatny sposób, odpowiedział na wszystkie pytania z uśmiechem na twarzy. Widzę na znanylekarz, że ma stado pozytywnych opinii. Ponoć to też nauczyciel akademicki. Więc jakbyś szukała w LuxMedzie ortopedy, to warto zwrócić na niego uwagę.
mam z nim problem bo jak kładę go na brzuszki to już sam się przewraca na plecki [emoji85] i Jak tu ćwiczyć trzymanie główki?
Na brzuszku się zmęczy to się przekręca. Cwaniaczek :D
Sam śpi, ale jak za dużo pospi pod wieczór to trzeba przy nim posiedzieć. Wczoraj półtorej godziny,ale postanowiłam, że nie będzie z nami spał i się trzymam póki co twardo. Przynajmniej w nocy, nad ranem go już biorę do siebie, bo jestem bardziej przytomna:) w ogóle taki śpioch z niego jest, myślałam, że to mu minie szybko, a w sumie od urodzenia ma melodie do spania.
Jeśli jest dobry dzień, to i ja usypiam w swoim łóżku 1-1,5h, jak jest gorzej, to trwa to parę dobrych godzin. Więc takie usypianie jak u Ciebie osobiście postrzegam jako sukces ;)
 
reklama
Bàbelek po szczepieniu większość czasu spi, ale budzi mi się z krzykiem tak przeraźliwym że serce mi pęka [emoji17][emoji17][emoji17] zwymiotował nam też raz i to tak bardzo mocno [emoji17]
No zobaczymy jak w nocy, oby spał jak najwiecej i w ten sposób sobie odreagował ten stres i walkę z wirusami.
@Frosty mnie pediatra uprzedziła że po rotawirusach może być inna kupka, bo dzieciątko wydala tego wirusa.
 
Do góry