reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ah kochana Ja bardziej smoczka radzilabym sie wystrzegac po porodzie przez pierwsze tygodnie no a potem czyli teraz w takim okresie jak u Nas to tak jak piszesz, pomoc moze ale od czasu do czasu bez przyzwyczajania a ja dziecię będzie starsze to tez będzie inaczej:)
Sama napisalam zobaczymy. Czas pokaze

Na razie Ci powiem wszystko sie super uklada. Rano przed 8 zwykle mlodego karmie I zOstawiam.. Potem lece sie ubrac ogarnac, dzieciakom pomoc
I o 8:10 mlodego biore przewijam znow karmie I wkladam ubranego w kobinezon I zawoze dzieci do szkoly I tak juz jakis czas funkcjonuje a kiedy są dni ze jade na 9 do pracy to wtedy go nie ruszam

Dzis wracajac z zakupów mlody ocknal sie po 2h jak go przenosilam do fotelika.. Oczywiscie wydawał te swoje śmieszne dźwięki typu śmiech ze głodny i nerw ale tylko odpale samochód i włacze muzykę jego nie ma oO.. Nie na darmo się słuchało muzyki w ciąży jeżdżąc autem hahaha

@Koka27 jeszcze 8 usunelas. .no to nieźle ale tak jak piszesz... I tak wydać byc musiała a bólu juz nie będzie dzis. Pozatym 300zl za wyrwanie??? Oo


@Ewela2805 co do maleńkiej to myślę ze ból ktory jej doskwieral tez sie do tego jej zachowania przyczynil nizli twoja znajoma która zajęła sie nią 2hczy ile tam
Jak dla mnie to za krótko by sie tak szybko wymuszania nauczyc
Ja miałam mamę tydzień która bujalA lulala nosiła i nie odkladala a jakoś sie do ładu doszło i dalej jak będzie czas pokaze. Dzieci są różne ale fakt jest tez taki ze Rosną i zmieniają sie. Uczą. Domagaja:)
Mój młody tez spał i jadł odkładany w dzien jak byl maleńki a teraz to juz inny swiat:)

A dzis to wszystko zależy od jego dnia i naszego zorganizowania
Oj nie wiem wiesz, bo tylko ona poszła i ją odłożyła i za 5 minut się zaczęło i do teraz. Na dodatek wymusza bujanie. Bo jak jej mocno nie bujam wtedy kiedy ma ochotę to krzyczy i płacze ale słychać że to nie płacz tylko "marudzi" 5 sekund poplacze, rozgląda się czy ktoś zareagował. Patrzy że nie, znów 5 sekund i znów patrzy i wtedy krzyczy i jest bujana haha.
Nie ma co gadać teraz, ale tak jest no.. A czy to temu że się przyzwyczaiła to nie wiem ale od tego się zaczęło.. Teraz jutro poproszę o pobranie krwi, zostawię pampersa do analizy także i zobaczymy [emoji4] Mam nadzieje ze ta Pani Doktor moje wysłucha bo 70€ za wizytę więc chce aby porobiła badania i będę do niej chodziła. Oby wszystko było w porządku.. Sie boję trochę
 
reklama
Dziewczyny. Moje dziecko nie śpi całymi dniami. Śpi od 3 w nocy do 8 rano A potem już nie. No zasypia na rękach albo przy piersi ale tylko parę minut. Potem otwiera oczy i koniec spania. Jest prawie nieodkładalna. Najlepiej czuje się na rękach No i przy cycu.
Też tak macie? Czy to normalne
 
My tez prywatnie na bioderka, umówiłam do dr Wojciecha Żakiewicza do Balumed. Nie wiem ile kosztuje wizyta, ponieważ mamy w ramach allianz. Na NFZ nawet nie próbowałam.

Moja Zońka jest na piersi i smoczka dostaje, kiedy wychodzimy na spacer, ponieważ krzyczy w trakcie ubierania, wiec daje jej, żeby ja ujarzmić. Czasem zassie, częściej wypluje:)
 
Dziewczyny. Moje dziecko nie śpi całymi dniami. Śpi od 3 w nocy do 8 rano A potem już nie. No zasypia na rękach albo przy piersi ale tylko parę minut. Potem otwiera oczy i koniec spania. Jest prawie nieodkładalna. Najlepiej czuje się na rękach No i przy cycu.
Też tak macie? Czy to normalne
Moja taka potrafi być, na początku była tylko taka, teraz pojawiają się dni, kiedy śpi dużo, je i dalej śpi.
 
Moja córka tez ma coraz dłuższe okresy czuwania. Zwykle od 10- 13 i wieczorem 19-21. Po 21 zasypia na noc, wstaje 2-3 je, mąż nosi do odbicia. Z tym tez różnie. Pierwsze 2-3 tyg nie odbijała praktycznie wcale, teraz pije dość łapczywie i zdarza się nałykać powietrza. Dziś kończy 5 tyg, przybrała 1500g.
Jeżeli chodzi o porody, ja znacznie szybciej doszłam do siebie po cięciu, szybciej skończyło się krwawienie, nie było problemów z wypróżnieniem się. Teraz nadal plamie, mimo, ze byłam łyżeczkowana, mam różne inne problemy.
 
Dziewczyny. Moje dziecko nie śpi całymi dniami. Śpi od 3 w nocy do 8 rano A potem już nie. No zasypia na rękach albo przy piersi ale tylko parę minut. Potem otwiera oczy i koniec spania. Jest prawie nieodkładalna. Najlepiej czuje się na rękach No i przy cycu.
Też tak macie? Czy to normalne
mamy dokładnie to samo. Moja dziś od 9-20 spała łącznie 3,5 godziny. Teraz przycięła komara na dłużej, śpi ciągiem 2 godziny :szok: aż się boję ją obudzić :-D

Spróbowałam tego wina vintense merlot. Całkiem dobre, raczej półwytrawne. Niestety dużą jego wadą jest brak alkoholu:p
 
@Dita_333 badania ma ok. Na rtg zapalenia pluc nie ma. Zapalenie oskrzeli tylko wyszlo ale nic nie robią tylko inchalacje z soli fizjologicznej a trzymaja nas tylko dla tego ze ma dopiero 5 tyg. Bez sensu bo to samo moge robic w domu. Przed chwila nasza prowadzaca doktor ja osluchala i mowi ze troszke mnie furkocze

Rzeczywiście bez sensu was w takim razie trzymaja [emoji53] ja swojemu w domu robię inhalacje wiadomo, że w domku najlepiej [emoji106]kiedy was wypuszczą?


No myslalam, że znowu mi to zalecza byle by dotrwac do s14 stycznia, ale jednak usuneli dzis. Usuniecie 200 zl plis 100 za panoramę. Ale powiem Ci, ze to i tak dobre cena. Gdzie indziej jak dzwonilam to mi 500 zl za usuniecie powiedzieli. Na nfz u mas nie usuwaja osemek, najblizej bym musiala do Lodzi jechac a 100 km mam, no i pol dnia trzeba bylo by poswiecic, opieke dla malego miec itd wiec te 2 stowki jakos przezyje.

Cena piękna [emoji85] ale i tak bys musiała zapłacić i tak, a tak już masz z głowy [emoji106]i bez strachu, że na święta zacznie boleć..

Oj nie wiem wiesz, bo tylko ona poszła i ją odłożyła i za 5 minut się zaczęło i do teraz. Na dodatek wymusza bujanie. Bo jak jej mocno nie bujam wtedy kiedy ma ochotę to krzyczy i płacze ale słychać że to nie płacz tylko "marudzi" 5 sekund poplacze, rozgląda się czy ktoś zareagował. Patrzy że nie, znów 5 sekund i znów patrzy i wtedy krzyczy i jest bujana haha.
Nie ma co gadać teraz, ale tak jest no.. A czy to temu że się przyzwyczaiła to nie wiem ale od tego się zaczęło.. Teraz jutro poproszę o pobranie krwi, zostawię pampersa do analizy także i zobaczymy [emoji4] Mam nadzieje ze ta Pani Doktor moje wysłucha bo 70€ za wizytę więc chce aby porobiła badania i będę do niej chodziła. Oby wszystko było w porządku.. Sie boję trochę

Oby lekarka dur sprawdziła. Ja tez mam tu na miejscu zaufanego lekarza, pod telefonem. Prywatnie oczywiście [emoji85] normalnie jeżdżę do przychodni ale na weekendy czy w nocy to wiem gdzie mam jechać czy dzwonić [emoji106]

Dziewczyny. Moje dziecko nie śpi całymi dniami. Śpi od 3 w nocy do 8 rano A potem już nie. No zasypia na rękach albo przy piersi ale tylko parę minut. Potem otwiera oczy i koniec spania. Jest prawie nieodkładalna. Najlepiej czuje się na rękach No i przy cycu.
Też tak macie? Czy to normalne

Hmmmm.. mój jakbym nie liczyła spania przy karmieniu to byłoby cienko[emoji23][emoji85] jakieś drzemki ma, jakieś podsypianie krótkie tez, drzemki na raczkach tez sie zdarzają.. ale ten typ tak ma. Od chyba 3tygodnia, gdy skończył tryb noworodkowy Haha
Ale myśle ze twojej jeszcze tez moze sie wszystko zmienić. Jutro po takim dniu moze spać jak noworodek [emoji106][emoji5]
 
Rzeczywiście bez sensu was w takim razie trzymaja [emoji53] ja swojemu w domu robię inhalacje wiadomo, że w domku najlepiej [emoji106]kiedy was wypuszczą?




Cena piękna [emoji85] ale i tak bys musiała zapłacić i tak, a tak już masz z głowy [emoji106]i bez strachu, że na święta zacznie boleć..



Oby lekarka dur sprawdziła. Ja tez mam tu na miejscu zaufanego lekarza, pod telefonem. Prywatnie oczywiście [emoji85] normalnie jeżdżę do przychodni ale na weekendy czy w nocy to wiem gdzie mam jechać czy dzwonić [emoji106]



Hmmmm.. mój jakbym nie liczyła spania przy karmieniu to byłoby cienko[emoji23][emoji85] jakieś drzemki ma, jakieś podsypianie krótkie tez, drzemki na raczkach tez sie zdarzają.. ale ten typ tak ma. Od chyba 3tygodnia, gdy skończył tryb noworodkowy Haha
Ale myśle ze twojej jeszcze tez moze sie wszystko zmienić. Jutro po takim dniu moze spać jak noworodek [emoji106][emoji5]
Dokladnie, a wieczorem juz najgorszy ból puścił i teraz to lekko mnie cmi, ale wcale mnie to noe dziwi, bo sie naszarpal tej osemki to wszystko naruszone i pobolewa. Ale swieta bede miec spokojne.
 
reklama
A my jedziemy do pediatry, młode od 2 tyg niespokojne, myślałam ze żelazo im zaszkodziło ale chyba to nie to. Obie potrafią wpaść w straszny krzyk przy karmieniu, w brzuchach im się przelewa strasznie, jedna ma gazy drugiej się wraca. Wczoraj znów miały taki atak jak w sobotę, Dora od 18 do 1 w nocy płacz i wrzask przerywany chwilami niespokojnej drzemki. Mam załamke bo normalnie dzieci się uspokajają przy piersi, pojedzona są szczęśliwe a moje cierpią katusze. Już myślałam ze coś ja jem co im szkodzi ale nie widzę żadnych powiązań pomiędzy dniami gdy było lepiej a dniami gdy było gorzej ...
 
Do góry