reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

W sobotę zgłosiłam się do szpitala. Na izbie masaż szyjki, rozwarcie 3 cm, bóle jak na okres. Wieczorem lekarz zaproponował oksytocyne po której przeszło wszystko. No ale późno poszłam spać i się nie wyspałam. Następnego dnia bóle jak na okres tylko gorsze. Do tego regularne, na ktg zero skurczy, rozwarcie bez zmian. Dzisiejsza noc tragiczna bo bóle jeszcze gorsze i co 5 minut. Rano rozwarcie 4 cm i na porodówke. Tam piłka i prysznic. Bóle straszne, niby bez skurczów. Rozwarcie coraz większe. Przy 8 cm stanęło i znowu oksy ale tym razem poszło. O 13.59 powitaliśmy Juliana. Nawet obyło się bez naciecia, pękłam bardzo delikatnie w środku. Mały ma 56 cm i 3820 wagi. co ciekawe do końca porodu nie pisały się skurcze na ktg xD
Gratulacje!!! [emoji4]
 
reklama
Mamy wcześniaków jak u Was ze szczepieniami?
Mati jutro 8 tygodni kończy i położna mi nagadała, że lepiej jak przed Chrztem zaszczepimy, a Chrzest już 25ego.
Ja się zastanawiam czy szczepionki go nie osłabią?
No i od kilku dni młody kaszle ale osluchowo ok, więc sama nie wiem
U nas wygląda to tak w 8 tygodniu
A jutro mała ma na "pneumocoques" bo podobno wczesniaki powinni mieć o jedną dawkę więcej. Mała ma już 7 tygodni i 3 dni
Później w 8ym czeka nas sztos szczepień. Niby nie obowiązkowe ale później do żłobka problem z zapisem i proszą o kartę szczepień dziecka.
Maja też ma delikatny jakby kaszelek, ale z 6 razy na dzień może kałsnie także raczej nic groźnego i może tak od śliny czy mleczka [emoji4]
 
W sobotę zgłosiłam się do szpitala. Na izbie masaż szyjki, rozwarcie 3 cm, bóle jak na okres. Wieczorem lekarz zaproponował oksytocyne po której przeszło wszystko. No ale późno poszłam spać i się nie wyspałam. Następnego dnia bóle jak na okres tylko gorsze. Do tego regularne, na ktg zero skurczy, rozwarcie bez zmian. Dzisiejsza noc tragiczna bo bóle jeszcze gorsze i co 5 minut. Rano rozwarcie 4 cm i na porodówke. Tam piłka i prysznic. Bóle straszne, niby bez skurczów. Rozwarcie coraz większe. Przy 8 cm stanęło i znowu oksy ale tym razem poszło. O 13.59 powitaliśmy Juliana. Nawet obyło się bez naciecia, pękłam bardzo delikatnie w środku. Mały ma 56 cm i 3820 wagi. co ciekawe do końca porodu nie pisały się skurcze na ktg xD
Gratulacje :)

U nas właśnie przerwa w spaniu. Dzisiaj byłam w pracy trzy godzinki. Mąż z Małym pojechali że mną bo od kilku dni Nikos nie je już tak regularnie jak wcześniej. O ile wcześniej karmiłam go co 3 godzinki tak dziś w pracy cycal dwa razy. :) ogólnie zrobił się cycus mamusi. Skoro wcześniej w 11 dni przybrał 600 g to aż strach pomyśleć ile będzie teraz w środę po kolejnych 10 dniach :)...

My dogadaliśmy dziś chrzest na 15.12. Ostatnie dwie niedzielne msze przespal więc to chyba dobry moment :)
 
W sobotę zgłosiłam się do szpitala. Na izbie masaż szyjki, rozwarcie 3 cm, bóle jak na okres. Wieczorem lekarz zaproponował oksytocyne po której przeszło wszystko. No ale późno poszłam spać i się nie wyspałam. Następnego dnia bóle jak na okres tylko gorsze. Do tego regularne, na ktg zero skurczy, rozwarcie bez zmian. Dzisiejsza noc tragiczna bo bóle jeszcze gorsze i co 5 minut. Rano rozwarcie 4 cm i na porodówke. Tam piłka i prysznic. Bóle straszne, niby bez skurczów. Rozwarcie coraz większe. Przy 8 cm stanęło i znowu oksy ale tym razem poszło. O 13.59 powitaliśmy Juliana. Nawet obyło się bez naciecia, pękłam bardzo delikatnie w środku. Mały ma 56 cm i 3820 wagi. co ciekawe do końca porodu nie pisały się skurcze na ktg xD


Gratulacje:):) ciężko było ale grunt że wszystko dobrze jest:)

Mój najstarszy też nie miał żółtaczki.
młodej 8:tyg jakoś trwało schodzenie i Nikolaskowi widzę podobnie...dostrzegam coś delikatnie żółtego w kącikach oczu ale już końcówka zdecydowanie



..bierz mnie ..będzie wspaniale ..obsyp mnie złotym deszczem !!!!
no dalej hehhe ( głodnemu chleb na mysli:oops::ninja2::-D)
młody sie ocknal przez big 2 :growl::-D i znow marudzi ale jak głośno muzę puszcze to cisza i słucha ...takie cyrkio_O
wiec puscilam tak minut parę i śpi właśnie !!..co za dziecko :eek: strach mi teraz przyciszyc:baffled::oo::laugh2:
 
Jakie miałaś mleko wcześniej? U nas kupki niby ok i jest ich ok 3 dziennie ale coś ją męczy czasem brzuszek wieczorem. Jest dzień ze idzie spać po kąpieli i butli a innym razem pręży się do 1 w nocy jakby miała wzdęcia. Podaje jej aptamil profutura czyli odpowiednik polskiego bebilonu ale właśnie czytałam ze HiPP jest lepszy na brzuszek. Z kolei widzę ze u @Ewela2805 jest poprawa po bebilonie..
Bebiko, takze ten sam producent co bebilon.
 
A wygodne są te freya? Mnie to zawsze coś uwiera albo jest niewygodne. Nie lubię staników :p


Powodzenia na wizycie :) my byliśmy na 9.00. Półtorej godziny... Mała głodna, już już mieliśmy iść do domu to 20min wypisywała mężowi opiekę... Mamy skierowanie na badanie moczu, morfologię i bilirubinę :/ będzie zabawa z tym moczem... Pewnie nie będzie jej się chciało sikać jak jej przykleję ten woreczek.

Ja je lubię nosiłam z tej firmy przed ciążą i w 1 do karmienia. Aloes też ale wg mnie na mniejszy biust- ja mam duży
 
Mamy wcześniaków jak u Was ze szczepieniami?
Mati jutro 8 tygodni kończy i położna mi nagadała, że lepiej jak przed Chrztem zaszczepimy, a Chrzest już 25ego.
Ja się zastanawiam czy szczepionki go nie osłabią?
No i od kilku dni młody kaszle ale osluchowo ok, więc sama nie wiem

Mój wprawdzie nie taki bardzo wcześniak [emoji5][emoji28]No ale z 36.tygodnia- to odpowiem - czekam aż przejdzie mu całkowicie katar. Odciągam mu już go bardzo mało, najwiecej rano, w dzień praktycznie nic, doczekam pare dni i chyba w przyszłym tygodniu zaszczepię, bedzje miał 8tygodni, podobnie jak szczepiłam starszego[emoji106]
A co u ciebie? Jak sie czujesz?

Gratulacje:):) ciężko było ale grunt że wszystko dobrze jest:)

Mój najstarszy też nie miał żółtaczki.
młodej 8:tyg jakoś trwało schodzenie i Nikolaskowi widzę podobnie...dostrzegam coś delikatnie żółtego w kącikach oczu ale już końcówka zdecydowanie



..bierz mnie ..będzie wspaniale ..obsyp mnie złotym deszczem !!!!
no dalej hehhe ( głodnemu chleb na mysli:oops::ninja2::-D)
młody sie ocknal przez big 2 :growl::-D i znow marudzi ale jak głośno muzę puszcze to cisza i słucha ...takie cyrkio_O
wiec puscilam tak minut parę i śpi właśnie !!..co za dziecko :eek: strach mi teraz przyciszyc:baffled::oo::laugh2:

Haha mój tez lubi hałas [emoji28][emoji23]mogę telewizor mieć głośno, starszy brat krzyczy jak cos opowiada z przejęciem, czy inhalacje robiłam albo odkurzacz - to bez problemu spi czy gadka szmatka do siebie [emoji23]jak jest cicho zupełnie to chyba zdziwiony jest Haha [emoji85]





My chrzcimy 30.12[emoji5] miało być 23.12, ale chrzestnemu nie pasowało to przełożyliśmy [emoji106]
Co do wagi to wczoraj jak ważyłam w domu- zawsze w pajacyku i suchym pampersie, bo szkoda mi go gołego kłaść na niej, bo nie znosi być ubierany i rozbierany -przy kąpieli zawsze zapominam [emoji23]to ważyłam i miał ponad 5kg, czyli właśnie kolo 5kg ma-a przy wyjściu ze szpitala 18.10 miał 3kg, pózniej słabo przybierał i spadał z wagi, także tak gdzieś od 5tygodni plus minus - zaczął przybierać - wiec jest dobrze [emoji106][emoji5]nie sprawdzam ile dziennie, tylko czy nie spada z wagi albo nie przestał przybierać - mam już skrzywienie na tym punkcie [emoji28][emoji85]
 
W sobotę zgłosiłam się do szpitala. Na izbie masaż szyjki, rozwarcie 3 cm, bóle jak na okres. Wieczorem lekarz zaproponował oksytocyne po której przeszło wszystko. No ale późno poszłam spać i się nie wyspałam. Następnego dnia bóle jak na okres tylko gorsze. Do tego regularne, na ktg zero skurczy, rozwarcie bez zmian. Dzisiejsza noc tragiczna bo bóle jeszcze gorsze i co 5 minut. Rano rozwarcie 4 cm i na porodówke. Tam piłka i prysznic. Bóle straszne, niby bez skurczów. Rozwarcie coraz większe. Przy 8 cm stanęło i znowu oksy ale tym razem poszło. O 13.59 powitaliśmy Juliana. Nawet obyło się bez naciecia, pękłam bardzo delikatnie w środku. Mały ma 56 cm i 3820 wagi. co ciekawe do końca porodu nie pisały się skurcze na ktg xD
Serdeczne gratulacje!
Teraz kolejny etap-macierzyństwo [emoji4]
Wszystkiego najlepszego dla Was, dużo zdrówka i przespanych nocy [emoji8]
Mamy wcześniaków jak u Was ze szczepieniami?
Mati jutro 8 tygodni kończy i położna mi nagadała, że lepiej jak przed Chrztem zaszczepimy, a Chrzest już 25ego.
Ja się zastanawiam czy szczepionki go nie osłabią?
No i od kilku dni młody kaszle ale osluchowo ok, więc sama nie wiem
A co ma szczepienie do chrztu, bo nie bardzo rozumiem sugestii położnej??[emoji15]
My dopiero na Wielkanoc planujemy. Wczoraj z mężem dogadaliśmy chrzestnych, teraz jeszcze musimy się ich zapytać czy się zgodzą.

U nas noc dziś rewelacja. Zasnął chwilę po 20, pobudka o ok 1, 4:30 i po 7 zaczynał się kocić w łóżku. Ale ja szykowałam starsze bąble.do szkoły i nie reagowałam. 7:30 chwilunie pocycał i śpi.
W nocy po cycusiu szedł spać bez żadnych rozrywek. Nie było kup, więc nic mu nie przeszkadzało

Zjadłam śniadanie i idę powiesić pranie.

U nas dziś pogoda paskudna, pada deszcz i jest tak szaro buro.
 
reklama
@Koka27 rodziłam sn. Ale pzu nie pytało o to także nie wiem czy dla nich to jakaś różnica. Nie zaszkodzi Ci napisać i się zapytać.

Dziś bylismy na pierwszej wizycie u lekarza. Pani doktor powiedziała że mały ładnie wygląda i żeby przyjść pokazać się za jakieś dwa tygodnie. Przytył sobie 350g od momentu wyjścia ze szpitala, czyli 9 dni.

Dziewczyny w czym przechwowujecie odciagniety pokarm? Szukałam dziś specjalnych pojemniczków w aptekach ale nigdzie nie dostałam. Trzymacie mleko w czymś innym niż te pojemniczki i woreczki?
Gdzieś czytałam radę że można przechowywać w takich pojemniczkach co mocz się do lab nosi [emoji14]
 
Do góry