reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Moj brzuchol rano i moj brzuchol wieczorem [emoji85] masakra [emoji23][emoji23]
4c4ad6414a6c44edf0b7133a9fa5afea.jpg


4c3tskjoa7ptmvui.png
Super brzusio [emoji7] który tydzień

Szczęśliwa Mama [emoji176][emoji176]od 5 lat [emoji173][emoji173][emoji173]
 
Dziewczyny poczekajcie do 2 badania 'krzywej cukrzycowej' i rozmowy z lekarzem z diagnozowaniem cukrzycy. Wartość glukozy na czczo zależy też od tego co i o której się jadło wieczorem i poprzedniego dnia. Jeżeli, rzeczywiście hormony powodują cukrzycę ciążową, to badanie to potwierdzi, dostaniecie wytyczne i dietę, glukometr i będzie ok.

dieta cukrzycowa jest zdrowa więc można ją zacząć wprowadzać, a najlepiej jeżeli się ma możliwość pożyczyć glukometr i mierzyć do wizyty poziom cukru. Na czczo powinien być do 90, godzinę po posiłku 120.
 
Ja w koncu dostalam wyniki dzisiejszej bety - pieknie rosnie:

dwa dni temu 617,1
dzis 1553,0 :)

Oficjalnie w zwiazku z tym obiecuje nie swirowac. Jak sie okazuje w moim wypadku ustanie objawow nic jednak nie znaczylo. Na razie ciesze sie ze jest dobrze i juz nie bede wiecej chodzic upuszczac krwi - postanowilam cwiczyc cierpliwosc, wszystkiego teraz sie dowiem na wizycie 12-ego :) Medytacja, ruch i male przyjemnosci to moj plan ma najblizsze dni!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Super brzusio [emoji7] który tydzień

Szczęśliwa Mama [emoji176][emoji176]od 5 lat [emoji173][emoji173][emoji173]
9+3 :D
Ten brzuch to wzdecia, ktore pojawiaja sie juz po sniadaniu, by wieczorem osiagnac apogeum [emoji85] no ale nawet po sniadaniu brzuch juz odstaje, wiec pewnie jak wyskocze z kurtki zimowej w wiosenna to na ulicy i w ogole w calym miescie wszyscy beda wiedziec [emoji85] chyba czas poinformowac znajomych i rodzine zeby potem nikt sie nie obrazil, ze nic nie wie ;)

4c3tskjoa7ptmvui.png
 
Dziewczyny poczekajcie do 2 badania 'krzywej cukrzycowej' i rozmowy z lekarzem z diagnozowaniem cukrzycy. Wartość glukozy na czczo zależy też od tego co i o której się jadło wieczorem i poprzedniego dnia. Jeżeli, rzeczywiście hormony powodują cukrzycę ciążową, to badanie to potwierdzi, dostaniecie wytyczne i dietę, glukometr i będzie ok.

dieta cukrzycowa jest zdrowa więc można ją zacząć wprowadzać, a najlepiej jeżeli się ma możliwość pożyczyć glukometr i mierzyć do wizyty poziom cukru. Na czczo powinien być do 90, godzinę po posiłku 120.

Masz racje, nie ma co się nakręcać :) ja miałam badanie na czczo robione. Dzień wcześniej lekka zdrowa dieta. Moja lekarka dzisiaj powiedziała, żebym poszła do poradni cukrzycowej dla kobiet w ciąży, żeby mnie zdiagnozowali, a dieta jak najbardziej wskazana bo ja i tak mam dużo za dużo kg ;) podchodzę do tego spokojnie ;)
 
reklama
No i po wizycie ;) Maluch 1,1 cm, serduszko bije, z usg wyszło 7 tyg. 1 dzień. Na tą chwilę wszystko w porządku ;)
Karta ciąży założona, dostałam skierowanie na badania prenatalne i zalecenie kilku badań z krwi.
Następną wizytę mam 26.04., bo chcemy lecieć na majówkę do Londynu.
Mój Mąż niepocieszony, bo nie mógł wejść do gabinetu ;p
 
Do góry