reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

My już po szkole rodzenia. Szczerze mówiąc to za dużo się nie dowiedziałam. Plus jest taki, że zwiedziliśmy porodówkę i nasi partnerzy powdychali sobie gazu [emoji2] Poza tym odwiedziłam koleżankę, o której pisałam. Cały dzień wczoraj się męczyła ze skurczami co 10minut. Wieczorem pojechała do szpitala, bo odeszły jej wody, skurcze całą noc, rozwarcie się zrobiło nad ranem na 10cm, ale główka nie chciała przejść... po 7 rano znieczulenie ogólne i cesarka. Jest szczęśliwa, ale i zawiedziona, że po tych mękach musieli zrobić cesarkę. Najważniejsze, że Eliza jest cała i zdrowa. Mój narzeczony bardzo się wzrusza na widok takich maluszków [emoji6] jak za miesiąc urodzi się nasza Lenka to na pewno będzie płakał [emoji6] chciałabym, żeby była już z nami, ale jeszcze tydzień do bezpiecznego 37tygodnia.
 
reklama
Hihi fajnie by było - mam termin na jutro a małżon chcialby chłopczyka :)
W sumie powiedział mi gin w Polsce że prawdopodobnie dziewczynka będzie, ale to było na tyle wczesnym etapie, że nastawiam się trochę na niespodziankę :)
Mieszkam w UK, a tutaj nie w każdym szpitalu podają płeć.
Ja tez mieszkam w UK i tu mi nie powiedzieli jaka płeć a w Polsce byłam w 12 tygodniu ciąży i lekarz powiedział ze na 98% dziewczynka i się sprawdziło [emoji3]
My już po szkole rodzenia. Szczerze mówiąc to za dużo się nie dowiedziałam. Plus jest taki, że zwiedziliśmy porodówkę i nasi partnerzy powdychali sobie gazu [emoji2] Poza tym odwiedziłam koleżankę, o której pisałam. Cały dzień wczoraj się męczyła ze skurczami co 10minut. Wieczorem pojechała do szpitala, bo odeszły jej wody, skurcze całą noc, rozwarcie się zrobiło nad ranem na 10cm, ale główka nie chciała przejść... po 7 rano znieczulenie ogólne i cesarka. Jest szczęśliwa, ale i zawiedziona, że po tych mękach musieli zrobić cesarkę. Najważniejsze, że Eliza jest cała i zdrowa. Mój narzeczony bardzo się wzrusza na widok takich maluszków [emoji6] jak za miesiąc urodzi się nasza Lenka to na pewno będzie płakał [emoji6] chciałabym, żeby była już z nami, ale jeszcze tydzień do bezpiecznego 37tygodnia.
Gratulacje dla koleżanki [emoji4] szkoda, że musiała się nacierpieć a później i tak miała cięcie ale tak jak piszesz najważniejsze że malutka zdrowa [emoji4]
A Tobie zleci ten czas i nim się obejrzysz będziesz tulić Lenke [emoji4]
 
@ONAONAONA j tez nie przebieram przed każdym karmieniem. Patrzę na szybko czy jest kupa bokiem jak nie ma to karmie. No chyba ze Pielucha mega posikana. Wydaje mi się ze te pampy są na tyle chłonne ze mocz ładnie wziąka i nie szkodzi. Na razie nie maja podrażnień ani odparzeń wiec chyba nie jest źle. U mnie nie ma tyle kupsztali:) jedna może 3 na dobę a druga czasem 1? Właśnie się teoche martwię bo nie robiła Dori od czwartku w nocy kupki i po karmieniu się pręży, baczy widać ze chyba brzuszek dokucza. Dostaje probiotyk, kładę na brzuszek i utulona w końcu zasypia. No nic zobaczymy jak będzie dziś.

Maja opieka nad wcześniakiem, na dodatek z duża rodzinka to ogromne wyzwanie. . Chętnie poczytam bloga i ten wpis. U mnie noc tez ciężka, trochę trudniej je w nocy utulić do snu szczególnie jak obie zaczną płacze.

Kochana ja ci na palcach jednej ręki policzę ile razy kupy nie było w pieluszce od kad się urodził :errr:
Kupka na okraglo ..przed karmienie w trackie i po i kiedy pyrta kleksy są więc ciężko kiedy śpi bez niej
:growl:

raz w nocy przewinelam go po karmieniu kiedy to zdążył narobić dużo a potem przy następnym przewijaniu miał już pupę czerwona no ale wtedy mi pospal ponad 3h :errr: musiał narobić zaraz jak poszliśmy spać po cichaczu no i jak tu dać mu spać dłużej jeśli wiem bo teraz wystarczy że powącham ..że kupka jest :growl:

napomne ze nie używam chusteczek żadnych. myje ciepła woda pupę na okrągło

także ja pampersów to tony zużywam n..mam nadzieję na razie :p
ostatnio zauważyłam że już się to zaczyna po woli stabilizować i kupek zaczyna być mniej ...

także przez to go wiele razy wybudzalam ... przez kupkę bo siki .to mógłby pampka do granic zalać i byłoby ok

właśnie przewinelam go po karmieniu..śpi ..minęło 10min i zaczął znów strzelać porządna porcje oooooo i to tak jak widzisz
sranie na okroglo hahah

słyszałam ze na mm dzieci mało kupkaja ..nie tak jak na piersi

Hej ho
Melduje że jedt nam całkiem dobrze
W nocy karmilismy się od 1 do 2 a potem od 5.30 do 7 w miedzy czasie spalismy przytuleni do siebie:)
Rano zjadlam śniadanie i co ... Zachcialo mi się kupę i poszlam na kibelek w strachu ale udalo sie szybko bez bólu i napiecia sie wykupciać. Haha duza kupa i odrazu lepiej sie czuje. Odrazu po tym incydencie zrobilam sobie prysznic i o 10 znów sie karmilismy do 11.30 teraz malutki śpi w moich objęciach o 13.30/14 obudze go znów na cycowanie.
Cisnienie mam niskie wiec jestem senna ale mama moja niedlugo wpadnie to przyniesie mi kawusie. No i przyjdzie z synkiem starszym ... Już nie mogę sie doczekać!!!
Buziaki dla kolejnych dzidziusiów....

super zE dobrze się czujesz i nastawienie jak i samopoczucie widzę bardzio dobre :-) :)
ja wiemnze z pierwszyn wypróżnieniem nie ma co zwlekać! aby się nie napinać ..na spokojnie a będzie napewno lepiej jakbyśmy powstrzymywały bo rodzić jeża w takiej sytuacji to dopiero.....meczarnia
 
Ostatnia edycja:
Kochana ja ci na palcach jednej ręki policzę ile razy kupy nie było w pieluszce od kad się urodził :errr:
Kupka na okraglo ..przed karmienie w trackie i po i kiedy pyrta kleksy są więc ciężko kiedy śpi bez niej
:growl:

raz w nocy przewinelam go po karmieniu kiedy to zdążył narobić dużo a potem przy następnym przewijaniu miał już pupę czerwona no ale wtedy mi pospal ponad 3h :errr: musiał narobić zaraz jak poszliśmy spać po cichaczu no i jak tu dać mu spać dłużej jeśli wiem bo teraz wystarczy że powącham ..że kupka jest :growl:

napomne ze nie używam chusteczek żadnych. myje ciepła woda pupę na okrągło

także ja pampersów to tony zużywam n..mam nadzieję na razie [emoji14]
ostatnio zauważyłam że już się to zaczyna po woli stabilizować i kupek zaczyna być mniej ...

także przez to go wiele razy wybudzalam ... przez kupkę bo siki .to mógłby pampka do granic zalać i byłoby ok

właśnie przewinelam go po karmieniu..śpi ..minęło 10min i zaczął znów strzelać porządna porcje oooooo i to tak jak widzisz

super zE dobrze się czujesz i nastawienie jak i samopoczucie widzę bardzio dobre :-) :)
ja wiemnze z pierwszyn wypróżnieniem nie ma co zwlekać! aby się nie napinać ..na spokojnie a będzie napewno lepiej jakbyśmy powstrzymywały bo rodzić jeża w takiej sytuacji to dopiero.....meczarnia
Haha to mały kupciak [emoji23][emoji23]
U nas teraz trochę mniej ale też bywały po 2 kupy przy jednym karmieniu albo właśnie zaraz po [emoji3]

A co do dwójeczki po porodzie to ja też poleciałam szybko bo drugiego dnia po porodzie zaczęli dawać mi żelazo, a wiem ze po żelazie mogą być zatwardzenia wiec sam widok tej tabletki pogonił mnie do toalety [emoji23]
U nas dziś piękne słoneczko. Byliśmy na spacerze z dziećmi. W jedną stronę wózek pchała Zuzia w drugą Antoś a później ja, bo już młodemu nie chciało się.

Czeka na mnie prasowanie, ale nie chce mi się za nie zabrać. Pierwsze pranie Tomaszka. [emoji16]
My też właśnie wróciliśmy ale u nas oczywiście typowo szkocka pogoda, chmurki i trochę wieje, także tylko pół godzinki pospacerowaliśmy [emoji3]

My chyba niedługo przestaniemy prasować rzeczy młodej. Pewnie jak babcie wrócą do Polski [emoji3] A pranie robiliśmy juz chyba 3 albo 4 razy [emoji3]
 
U nas dziś piękne słoneczko. Byliśmy na spacerze z dziećmi. W jedną stronę wózek pchała Zuzia w drugą Antoś a później ja, bo już młodemu nie chciało się.

Czeka na mnie prasowanie, ale nie chce mi się za nie zabrać. Pierwsze pranie Tomaszka. [emoji16]

u Mnie syn zawsze prowadzi .. na szczęście już kłótni nie ma co do tego ... przeszło to boom :)

Tobie się dziś nie chce prasować a ja dziś renament zrobiłam co do ciuchów itd porządek super także zadowolona jestem a Mąż od rana po Silce renament robi w garażu także taka to sobota ..

oczywiście spacer też zaliczony ... po woli się moja kondycja poprawia !! yesss

pierogi z serem sobie dziś moje młode zażyczyli i oczywiście pomagali...już po zarelku ...
 
Haha to mały kupciak [emoji23][emoji23]
U nas teraz trochę mniej ale też bywały po 2 kupy przy jednym karmieniu albo właśnie zaraz po [emoji3]

A co do dwójeczki po porodzie to ja też poleciałam szybko bo drugiego dnia po porodzie zaczęli dawać mi żelazo, a wiem ze po żelazie mogą być zatwardzenia wiec sam widok tej tabletki pogonił mnie do toalety [emoji23] My też właśnie wróciliśmy ale u nas oczywiście typowo szkocka pogoda, chmurki i trochę wieje, także tylko pół godzinki pospacerowaliśmy [emoji3]

My chyba niedługo przestaniemy prasować rzeczy młodej. Pewnie jak babcie wrócą do Polski [emoji3] A pranie robiliśmy juz chyba 3 albo 4 razy [emoji3]

rozbroilas Mnie z tym żelazem haha ..
a prania to ja nie liczę ile mój M już zrobił ale mnóstwo :-D biedak haha
 
Kochana ja ci na palcach jednej ręki policzę ile razy kupy nie było w pieluszce od kad się urodził :errr:
Kupka na okraglo ..przed karmienie w trackie i po i kiedy pyrta kleksy są więc ciężko kiedy śpi bez niej
:growl:

raz w nocy przewinelam go po karmieniu kiedy to zdążył narobić dużo a potem przy następnym przewijaniu miał już pupę czerwona no ale wtedy mi pospal ponad 3h :errr: musiał narobić zaraz jak poszliśmy spać po cichaczu no i jak tu dać mu spać dłużej jeśli wiem bo teraz wystarczy że powącham ..że kupka jest :growl:

napomne ze nie używam chusteczek żadnych. myje ciepła woda pupę na okrągło

także ja pampersów to tony zużywam n..mam nadzieję na razie [emoji14]
ostatnio zauważyłam że już się to zaczyna po woli stabilizować i kupek zaczyna być mniej ...

także przez to go wiele razy wybudzalam ... przez kupkę bo siki .to mógłby pampka do granic zalać i byłoby ok

właśnie przewinelam go po karmieniu..śpi ..minęło 10min i zaczął znów strzelać porządna porcje oooooo i to tak jak widzisz
sranie na okroglo hahah

słyszałam ze na mm dzieci mało kupkaja ..nie tak jak na piersi



super zE dobrze się czujesz i nastawienie jak i samopoczucie widzę bardzio dobre :-) :)
ja wiemnze z pierwszyn wypróżnieniem nie ma co zwlekać! aby się nie napinać ..na spokojnie a będzie napewno lepiej jakbyśmy powstrzymywały bo rodzić jeża w takiej sytuacji to dopiero.....meczarnia
Potwierdzam że na mm łupek jest mniej jedną, dwie, czasem wogule w ciągu dnia
No ale za to siku nadrabia bo zmieniam pampersa, za 5 minut body zmienię i znowu pampersa muszę zmieniać. Ale mam zapas bo aż 800szt [emoji23]

A jak co 3 godziny zmieniam to pampersy taki ciężki że wyciskać idzie. I kupka czerwona zauważyłam.. Właśnie, co z tym zrobić? Mąka ziemniaczana czy czym? Nie jest mocno ale delikatnie podczerwienione [emoji21]
 
reklama
Potwierdzam że na mm łupek jest mniej jedną, dwie, czasem wogule w ciągu dnia
No ale za to siku nadrabia bo zmieniam pampersa, za 5 minut body zmienię i znowu pampersa muszę zmieniać. Ale mam zapas bo aż 800szt [emoji23]

A jak co 3 godziny zmieniam to pampersy taki ciężki że wyciskać idzie. I kupka czerwona zauważyłam.. Właśnie, co z tym zrobić? Mąka ziemniaczana czy czym? Nie jest mocno ale delikatnie podczerwienione [emoji21]

u mnie pomoglo częste mycie pupki i najważniejsze osuszanie przed kremem i zmienianie często pampka .mi dobrze gdy pampers jest wiekszy .. smarowalam linomagiem cienką warstwę (podobno grubsza warstwa zatyka materiał w pampersie i siki nie wsiąkają jak powinny). 2 dni i po sprawie

i 800szt ale w innym rozmiarze?? hehe

my musimy już 3 kupić
 
Do góry