reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Super, że tak ładnie je.
Mój w nocy je 50 i więcej nie chce.
W dzień czasem mu dodam 10 bo marudzi, ale pomimo odbeknięcia ulewa.
Czyli jeszcze mu więcej nie trzeba.
6ego przyjdzie położna z wagą to zobaczymy ile młody waży.
To czyli że mu starcza tyle [emoji120] Moja to jak 50 zje to marudzi i szuka i się wkurzam że już nie ma, i nie zaśnie, także jej daje zawsze 80ml w butelce ale tylko w nocy oproznia butelkę tak to zawsze coś tam zostawi w dzień
 
reklama
U nas jakoś mija ten dzień. Byliśmy na zakupach a potem na cmentarzu u mojego bratanka. Nie pokazywałam się 1 listopada tam. Narzeczona brata jest teraz jaka jest, nie chciałam wyskoczyć z brzuchem tam.
Ja powoli nastawiam się na to, że nic się nie wydarzy i planuje sobie. Dziś nie sprzątaliśmy (chociaż zawsze w sobotę to robimy). Stwierdziłam, że zrobimy to w środę przed wyjazdem. Póki co planuje, że w czwartek rano kupie córce spodnie ocieplane w Lidlu i pojedziemy do Opola, ja zostanę w szpitalu, a mąż z córką pojadą do teściowej.
Jak myślicie, wziąć sobie normalne ubrania do szpitala, bo chyba nie będę cały czas paradować w koszuli??? @Igorowelove jak Ty jesteś w szpitalu ubrana?

Ja biorę to w czym zazwyczaj w domu śpię, krótkie szorty i koszulkę i jakieś legginsy jakbym mogła wyjść na spacer. Tydzień mam tam leżeć to musi być mi wygodnie [emoji16] koszule mam na poród i po porodzie. A na patologii normalnie jak w domu w szortach.
 
Jak był w szpitalu to wiedziałam, bo co dzień go ważyli, ale różnie przybierał jednego dnia 30g a innego 60g.
To zależało od tego, czy Panie przypilnowały, żeby całą porcję zjadł i 8 razy na dobę.
Teraz 6ego ma przyjść położna z wagą to się dowiem ile waży i ile u nas przybrał 8 dni będąc w domu.
Przy wypisie ze szpitala ważył 2270g
To malutko ważył przy wypisuje. U nas musi być waga min. 2500g.

U nas też różnie przybiera na wadze, jednego dnia więcej innego mniej. Tak samo z piciem, raz wystarczy 50 A raz 80 ml. Różnie to bywa.
 
Cześć dziewuszki U mnie dalej problem ma mała ż lapaniem brodawki strasznie się denerwuje wypada jej ż buzi znowu łapie i się meczy przy cycu
A dziś mieliśmy trochę gosci tort zamawialam oczywiście pyszny i piekny
received_480867352423516.jpeg
 

Załączniki

  • received_480867352423516.jpeg
    received_480867352423516.jpeg
    57,3 KB · Wyświetleń: 482
@Weronikakrz, tort wygląda rewelacyjnie :)
Dziewczyny, a skąd macie te dane odnoście centyli? Szukałam ostatnio tych siatek dla jeszcze nienarodzonych dzieci, ale nic nie znalazłam. Bo też chciałam zobaczyć gdzie plasuje się moja dzidzia z wymiarami ;) Macie to na waszych USG oznaczone?
Ja miałam oznaczone na wynikach USG, przy każdym parametrze taką graficzną przedziałkę z zaznaczoną średnią, a oprócz tego opis słowny, że to 70 centyl. Oprócz tego w internecie są dostępne tabele lub kalkulatory, podaję przykładowe:
1) Link do: 39 tydzień ciąży - rozwój dziecka, dolegliwości, przebieg porodu
2) Link do: Wiek ciąży a wymiary USG (BPD,AC,FL oraz waga płodu)
3) Link do: Ultraschall: Messdaten - Sonodaten – 9monate.de (Fe to nasze FL, AU to nasze AC)
 
U nas jakoś mija ten dzień. Byliśmy na zakupach a potem na cmentarzu u mojego bratanka. Nie pokazywałam się 1 listopada tam. Narzeczona brata jest teraz jaka jest, nie chciałam wyskoczyć z brzuchem tam.
Ja powoli nastawiam się na to, że nic się nie wydarzy i planuje sobie. Dziś nie sprzątaliśmy (chociaż zawsze w sobotę to robimy). Stwierdziłam, że zrobimy to w środę przed wyjazdem. Póki co planuje, że w czwartek rano kupie córce spodnie ocieplane w Lidlu i pojedziemy do Opola, ja zostanę w szpitalu, a mąż z córką pojadą do teściowej.
Jak myślicie, wziąć sobie normalne ubrania do szpitala, bo chyba nie będę cały czas paradować w koszuli??? @Igorowelove jak Ty jesteś w szpitalu ubrana?
Ja w szpitalu chodze sobie w dresach i t shirtach, tylko na noc zakładam piżamę. Jakoś czułabym się taka rozmemłana ciagle chodząc w koszuli. Po porodzie pewnie już raczej koszule do karmienia ale na razie chce czuć się jeszcze swobodnie.
 
co dziś na obiad? U mnie będzie pizza, ale leń taki w dupie, że nie mogę się zabrać. Najchętniej poszłabym spać i obudziła się podczas porodu heheheh ale tak się nie da
@Kredka_na_baterie co u Ciebie? Wody wczoraj w końcu Ci odeszły?
Rozłożyłam podkład pod prześcieradło w razie czego, ale na razie się trzymam ;)
Ja dziś cały dzień przy garach. Mąż dostał dwie duże dynie i trzeba coś z tym zrobić. Upiekłam sernik dniowy, ugotowałam zupę krem z dyni i usmażyliśmy placuszki z dyni. Jeszcze rosół mi został, bo gotowałam wywar do zupy krem. Także zapraszam, bo sporo zostało ;) Trochę zupy chyba zamroże na czarną godzinę ;)
 
Rozłożyłam podkład pod prześcieradło w razie czego, ale na razie się trzymam ;)
Ja dziś cały dzień przy garach. Mąż dostał dwie duże dynie i trzeba coś z tym zrobić. Upiekłam sernik dniowy, ugotowałam zupę krem z dyni i usmażyliśmy placuszki z dyni. Jeszcze rosół mi został, bo gotowałam wywar do zupy krem. Także zapraszam, bo sporo zostało ;) Trochę zupy chyba zamroże na czarną godzinę ;)
To ja poprosze ten sernik dyniowy:-D:-D:-D:-D
 
reklama
Do góry