reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Cześć! Witam wszystkie nowe koleżanki ! Mi objawy się nasiliły i nawet nie miałam sił pisać. Ale dziś lepiej, piękna pogoda więc chyba wybiorę się na spacer [emoji5]
Co do sexu, ja mimo,że pani doktor powiedziała,że nie ma przeciwwskazań, też nie czuje ochoty jak przed. Brzuch boli, jestem senna więc wole iść spać mimo młodego wieku [emoji12]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Laney88 te normy wynikają z różnic osobniczych. Na podstawie obserwacji przyjęło się, że u kobiet w danym okresie ciąży poziom b-HCG utrzymuje się na danym poziomie. Prawidłowo musisz się po prostu zmieścić w tych widełkach. Dajmy na to Ty w 5 tc będziesz miała b-HCG 1000, a Twoja koleżanka 400- obie wartości są prawidłowe. Ale, żeby mówić o dobrze rozwijającej się ciąży MUSI być wzrost tego hormonu, który co 48 godzin zwykle podwaja swoją wartość. Dlatego też w 6 tc w przypadku kiedy tydzień wcześniej beta- HCG było 1000, to po tych 7 dniach powinno być ok. 6000. U kobiety, która miała b-HCG 400 po tygodniu będzie to pewnie koło 4000. Zwróć też uwagę, że każda z nas oznaczenia wykonuje na różnym etapie- inny wynik uzyska się 4t2d, inny 4t6d. Stąd te różnice :)
 
Ostatnia edycja:
Laney88 te normy wynikają z różnic osobniczych. Na podstawie obserwacji przyjęło się, że u kobiet w danym okresie ciąży poziom b-HCG utrzymuje się na danym poziomie. Prawidłowo musisz się po prostu zmieścić w tych widełkach. Dajmy na to Ty w 5 tc będziesz miała b-HCG 1000, a Twoja koleżanka 400- obie wartości są prawidłowe. Ale, żeby mówić o dobrze rozwijającej się ciąży MUSI być wzrost tego hormonu, który co 48 godzin zwykle podwaja swoją wartość. Dlatego też w 6 tc w przypadku kiedy tydzień wcześniej beta- HCG było 1000, to po tych 7 dniach powinno być ok. 6000. U kobiety, która miała b-HCG 400 po tygodniu będzie to pewnie koło 4000. Zwróć też uwagę, że każda z nas oznaczenia wykonuje na różnym etapie- inny wynik uzyska się 4t2d, inny 4t6d. Stąd te różnice :)


No tak, nie wpadłam na to, w sumie betę robiłam pierwszy raz w życiu...
Czyli skoro miałam niecałe 1300 w czwartek, to powinna zbadać raz jeszcze? Czy "zostawić" i czekać do 5 kwietnia na USG u ginekolożki?
Boziu, jestem drugi raz w ciązy,a mam wrażenie, że bardziej nie ogarniam, niż wcześniej :D
 
Dziewczyny pytanie z innej beczki.
Jak Wasze zycie seksualne w tak wczesnej ciązy?
Pytam głownie te, ktore jeszcze nie mialy pierwszej wizyty i nie maja pewności, ze wszystko ok.
U mnie libido na poziomie 0 % :eek:
Masakra !

U mnie zerowe teraz choć wcześniej nie bylo tak zle. Duzo pracuję wiec padam o wiele szybciej ..w srodku jakos ..inaczej..no ale zeby nie bylo dramatu to Meza jakos trzeba przeciez udobru...ac heee

Przed ciaza Maz mial mnie dosc a teraz całkowite przeciwienstwo hm
 
Ja też nie miałam wgl ochoty na te sprawy...ale śnią mi się prawie codziennie sny erotyczne:-D:-D:-D A jak już kiedyś pisałam Mój chłop to by się chyba załamał bez tego więc robię co w mojej mocy ale nie tak często jak przed;)
 
Od rana bez mdłości! Suupeeer, za to z porannym moczem znów plamienie... zastanawiam się czy jechać do szpitala czy w weekend w ogóle ktoś mi tam pomoże, czy może lepiej leżeć plackiem w łóżku...
 
Od rana bez mdłości! Suupeeer, za to z porannym moczem znów plamienie... zastanawiam się czy jechać do szpitala czy w weekend w ogóle ktoś mi tam pomoże, czy może lepiej leżeć plackiem w łóżku...

Przy takich plamieniach to ja zawsze miałam Luteinę/ Duphaston.

Najlepiej odpoczywać, ale jak nie przejdzie - to ja jechałam, zawsze mnie zatrzymywali. A w pierwszej ciaży się należałam w tym szpitalu, ze szkoda gadac. Czego się nie robi dla dziecka ;-)
 
Przy takich plamieniach to ja zawsze miałam Luteinę/ Duphaston.

Najlepiej odpoczywać, ale jak nie przejdzie - to ja jechałam, zawsze mnie zatrzymywali. A w pierwszej ciaży się należałam w tym szpitalu, ze szkoda gadac. Czego się nie robi dla dziecka ;-)
Plamienie mam tylko rano jak sikam. Wkladka czysta w ciagu dnia, czasami delikatne smugi na papierze. W sumie biorę ciągle duphaston. Jedna rano jedną wieczorem. Na początku miałam zwiększoną dawkę, myślę czy nie brać jeszcze po południu tak jak przy pierwszym plamieniu. Zastanawiam się na ile zatrzymają w szpitalu, zaraz swieta będą A tak to zawsze męża podyryguje co ma robić ;)
 
reklama
Hej .
Co do witamin to od kilku już msc brałam kwas foliowy wg zaleceń. Teraz na wizycie lekarz już kazał kupić witaminy pregna plus polecił. Kazał mi też zrobić już przed nast wizyta wszystkie wyniki. I tak się zastanawiam czy w każdej ciąży trzeba powtarzać badania grupy krwi?
 
Do góry